28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

GG - GameGuess játék

GG napi játékkitalálónk topicja. Itt oszthatod meg a többiekkel tapasztalataidat. Ha a megoldást is szóba hozod, használd a spoiler taget!

Shadowguard
#639 Shadowguard [4579]
Nekem a tegnapi is meglett elsőre meg a mai is. Mondjuk ebből ezt hiszem még a vonatkozó filmet is láttam
A szombatinál a teve vitt félre az első képen, a nyakamat tettem volna rá, hogy a SPOILER
Weird War
lesz a megfejtés

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.08. 10:35
Barthezz
#638 Barthezz [54711]
A mai 5.-re, addig sorra tippelgettem a szériát, ott viszont egyértelmű lett.

A tegnapi viszont brutál nehéz volt. A hintek alapján 10 percnyi google-özés után sem találtam meg, akárhogy is kombináltam a megadott kulcsszavakat.

SPOILER
hack n slash with witch 2009 ps3, best hack n slash games ps3, best hack n slash games 2009, stb. stb.


Végül feladtam és jól is tettem, mert még csak szembe sem jött ez a cím. Augusztus óta az első fail-em volt, sztem túl nehéz lett és aki nem hallott róla, esélye sem volt kitalálni.

Viszont még pár decemberit nem csináltam meg, ami kimaradt, ezeket is pótolnom kellene.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Aribeth
#637 Aribeth [2767]
Ez most másodikra meglett, de csak az öltözék miatt. Elsőre a SPOILER
Diablo 2 sivatagi felvonása
ugrott be, de gondolhattam volna, hogy ilyen külsejű karakter nem volt benne.

Válasz erre

Aryx
#636 Aryx [4142]
SPOILER
Gamestar melléklet cd-n volt meg azt hiszem, de már nem tudom, hogyan landolt hozzám. Sokat szemeztem vele, de sajnos valamiért sosem telepítettem fel.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2024.01.06. 02:09
gothmog
#635 gothmog [5162]
Én rengeteg időt pakoltam bele annak idején, és mégis csak a negyediknél kezdett rémleni, majd az ötödiknél ugrott be, hogy "na, basszus!"... Az a vicces, hogy a harmadiknál már egyértelmű volt, hogy diabloid arpg lesz, és mégsem pengetett meg egyetlen húrt sem a fejemben... (Pedig tényleg rengeteg játszottam vele anno.)

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2024.01.06. 02:09
Shadowguard
#634 Shadowguard [4579]
A mait szinte biztosra tudom, de nem jut eszembe a címe... Meg kell néznem a SPOILER
Gurus mellékletek listáját

És nem... Basszus, ennyire mellé

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Barthezz
#633 Barthezz [54711]
A mai nagyon régóta első találatosom. Btw az ünnepek alatt jópárat ki is hagytam, azokat majd még pótolom.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

szbszig
#632 szbszig [33649]
A játékot nem ismerem, nem is igazán hallottam róla, de az a jármű a kép alján annyira jellegzetes, hogy szerintem ezt így is sokan fogják tudni.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2024.01.03. 01:03
subject17
#631 subject17 [7050]
Heh, csak azért léptem be, mert láttam oldalt a képet, hatalmas kedvenc volt.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Dark Archon
#630 Dark Archon [11835]
Mai elsőre

Dark Archon

Válasz erre

Dark Archon
#629 Dark Archon [11835]
Váhá, ezt tudtam, de csak 4. képre jutott eszembe a címe Csomót játszottam vele annak idején, bár sokat nem értettem belőle.

Dark Archon

Válasz erre

Aryx
#628 Aryx [4142]
Ez a hónap ez jó.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Barthezz
#627 Barthezz [54711]
Hát a mait megint nem értem, szinte biztosan tudom, mi ez, de nem hozza fel a megoldási lehetőségek között...

SPOILER
Okés a, google lett a barátom, az egészet egybe kell írni... Sose tűnt eddig fel.

Az meg pluszban félrevitt, hogy kijött helyette a Little Big Adventure széria és így össze is kevertem a kettőt, pláne, hogy a hintben is az volt, hogy "kalandja". De végül meglett 6.-ra, csak becsapós volt és nem olyan egyszerű így, mint elsőre tűnt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#626 Barthezz [54711]
Nah a mai végre elsőre. Ez elképesztően könnyű volt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#625 Barthezz [54711]
SPOILER
Újra megnéztem a wikit. Igen, így már összeállt, hogy a Frontiers: Elite, meg az Elite: Dangerous ugyanaz a széria... Szóval tényleg nem volt hibás a hint, csak én voltam eléggé vakon ezen a téren, aztán simán félrevitt, hogy az utóbbinak pont 4 része van és fáradtan a 21. század nálam egyenlő volt 2021-el. Szóval két félreértelmezett hint is ráillett, aztán még a beillesztett képek is pont az általam gondolt 4. részből voltak. Ilyenkor meg nem gyanakszik az ember, hogy 3 dolgot is pont úgy nézett be, hogy azonosan vittek ugyanarra a rossz megfejtésre.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dino 2023.12.16. 12:24
Dino
#624 Dino [6086]
SPOILER
Márpedig mindegyik Elite játék David Brabenhez kötődik.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.12.16. 11:42
Aryx
#623 Aryx [4142]
Köszi, SPOILER
tavalyi legnagyobb játékélményem.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Dino 2023.12.16. 11:21
Barthezz
#622 Barthezz [54711]
Köszi, így már tiszta sor. A tegnapinál mondom, a hintek kavartak be. Az adott emberhez, akihez a hint kötötte, ez a 4 rész tartozik, így ami a helyes megfejtés, az nálam az első rész volt. A 21. századot meg éjjel, fáradtan valamiért 2021-nek vettem, amiben az a rész jelent meg, amire gondoltam, szóval teljesen belezavarodtam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Dino
#621 Dino [6086]
Igen, azzal indult a széria, amit linkeltél.
A sorozat wikipedia-oldala

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2023.12.16. 08:45
Dino
#620 Dino [6086]
Na ez fura, pedig emlékszem a képekre. Javítottam, bocsi,

Válasz erre

Dark Archon
#619 Dark Archon [11835]
A mai az igazi hardcore játékosoknak való Nekem elsőre meg lett

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2023.12.16. 08:45
Aryx
#618 Aryx [4142]
SPOILER
Hű én ennyire lexikálisan nem mentem bele, de szerintem erre gondolhattak Dinoék első rész alatt: Elite (1984)
Én mondjuk nem játszottam a játékkal, még csak nem is olvastam róla, úgy lett első képes megfejtés ez is, hogy csak a cím tárolódott el a tudatalattimban, mert gondolom többször szembe jött velem a főoldalon. Más tipp meg nem volt.


A mai viszont igazi guess the game feladvány, mert nálam semmilyen kép nem jelenik meg.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.12.16. 00:55
frankie93
#617 frankie93 [196]
Nem a helyes megfejtést akarod megadni, nem is értem, hogy jutottál el ide, valamint félreértelmezel. Meg azt sem, hogy mit nézel a Wikipédián.
https://en.wikipedia.org/wiki/Elite_Dangerous

' forever blue !

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.12.16. 00:55
Barthezz
#616 Barthezz [54711]
A tegnapiban pedig valaki segítsen, hol a gond. Utolsó lehetőségemnél járok, tudom, mi a megfejtés, de nem adja ki a legördülő:

SPOILER
Ez lesz az. Próbáltam a 3 szót külön-külön, hátha valamelyik kimaradt a Dome-os címadásból, de nem, egyikre sincs semmi találat. Nem akarom ezen elbukni.


szerk.:
SPOILER
Megkerestem kerülőúton, Google-lel a Dome-on a játékot: Íme. De nincs adatlapja. Csak az alapjátéknak van, amire viszont a meghatározások nem felelnek meg. Hiszen az az első rész és nem a negyedik. A wikipedia alapján a részek sorrendben az alábbiak:
1. Elite: Dangerous
2. Elite Dangerous: Horizons
3. Elite Dangerous: Arena
4. Elite Dangerous: Odyssey

Szóval így nem tudom megadni a helyes megfejtést. Pls orvosoljátok a hibát itt is, Dino.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#615 Barthezz [54711]
Ma nincs feladvány, vagy mi van? Ezek szerint nemcsak nálam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

jawsika
#614 jawsika [4149]
Baj van

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#613 Barthezz [54711]
Jó hát igen, aki ezt nem találja ki az első képekből, az egy barlangban élt eddig.

Azért csak másodikra, mert a játékok anno kimaradtak, szóval a kettő közül kellett tippelnem és elsőre az ismertebb részre böktem rá.

Végigpörgetve a képeket azért a 6. hint elég mókásra sikeredett:
SPOILER
"A játékbeli legtöbb jelenet az első mozifilmből származik."

Áll ez pont az a kép alatt, ami a második filmből van.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

neumark
#612 neumark [2882]
Az imént ahogy feljöttem az főoldalra és megláttam a Napi feladvány első képét azonnal beugrott a játék. Jézusom, de imádtam ezt akkoriban! A harcokban úgy kattintgattam a bal egérgombbal, hogy szerintem majdnem eltört a rugója. Egyszer még talán anyám fel is jött a szobámba az éjszaka közepén - tanév közben, hétköznap - hogy lehallatszik az emeletről az egérkattogtatás.

Válasz erre

Barthezz
#611 Barthezz [54711]
Mai 2.-ra. Illett volna az első képről is, de ott még nem ugrott be, csak annyi, hogy ezt pedig tudnom kellene.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#610 Barthezz [54711]
Tényleg, vissza is olvastam a játék topicját, nem is emlékeztem, hogy ennyien kértétek a mentéseimet. Talán pont ezért is maradt meg ennyire a fejemben és ismertem fel az első, amúgy elég általános kinézetű képről. Nem sok RTS-szel szívtam ennyit, mint ennek a bestia hadjáratának utolsó pályáival és ez elég rendesen meg is maradt a fejemben. Ezekre a pályákra rengeteg mentésem is volt, mert kb. 2 percenként mentettem. Soha nem lehetett tudni, melyik az az állás, amiből már menthetetlen a helyzet és amiből kis változtatással még túl tudom élni a következő rohamot. Ami nagyon megmaradt, hogy a végén fel is adtam a felszíni bázisokat és az összes egységemmel leköltöztem a föld alá és ott húztam fel újra a bázist egy sokkal jobban védhető helyen. Aztán onnan fokozatosan felőröltem az ellenséget.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2023.12.10. 18:38
LordMatteo
#609 LordMatteo [29426]
Fura, nekem egyáltalán nem volt meg az utolsó képig, onnan is csak az egyik épület miatt. Pedig a te mentéseidet használtam az utolsó pályán inspirációnak, annyira nem bírtam vele a nehézsége miatt.

Sajnos rendesen működő verziója már nincs is nagyon elérhető, pedig szívesen végigszaladnék újra rajta.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.12.09. 11:26
Juraviel.Ihuan.Bedvin
#608 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Nekem csak másodikra lett meg, de a harmadik kép egyértelművé tette.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2023.12.10. 15:05
Aribeth
#607 Aribeth [2767]
Ugyanez volt nálam is a helyzet.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2023.12.10. 15:05
subject17
#606 subject17 [7050]
Heh, mait tudtam egyből, pont 1-2 hónapja küldtem ugyanarról a kartontáblácskáról screenshotot haveroknak.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Barthezz
#605 Barthezz [54711]
Yess, a mai elsőre. Nem tudom, hogy ugrott be, mert majdnem 20 éve volt, hogy végigjátszottam. Valahogy a grafikai stílus alapján jött le kb. 15 másodperc nézés után, mert az első képen látható hydrára egyáltalán nem emlékeztem.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#604 Barthezz [54711]
Pótoltam az összes decemberit, az elsejeivel nagy mákom volt.

SPOILER
Első kép alapján 90% biztos voltam, hogy ez egy Rainbow Six játék, de hogy melyik... Volt millió rész a legördülőben, úgyhogy teljesen random tippelgettem közülük és 4.-re eltaláltam. Ami jó kis mák volt kb. 25 lehetőség közül.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#603 Barthezz [54711]
Tegnapit ma pótoltam. Első 2 kép jó trükkös volt, a 3.-nál viszont már egyértelmű volt a széria, csak amiatt ment el egy plusz próbálkozás, hogy melyik rész.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

szbszig
#602 szbszig [33649]
Hát, nekem a maihoz kellett a harmadik kép. Onnan persze már nyilvánvaló volt.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#601 szbszig [33649]
Hát, ez nagyon könnyű volt.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Dino
#600 Dino [6086]
MattMatthew: Nem tagadom, volt némi szándékosság benne, miután letöltöttem a képeket és elkezdtem válogatni.

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2023.12.06. 08:20
MattMatthew
#599 MattMatthew [11920]
SPOILER
Az első kép jól behúzott a csőbe, hogy ez az "első" rész, nem a "harmadik"...

Man literally too angry to die

Válasz erre

Barthezz
#598 Barthezz [54711]
Az előző néhány napit kihagytam, mert nem volt kedvem / időm keresgélni, de majd bepótolom őket. A mait viszont ahogy megláttam, természetesen azonnal is böktem a válaszra. Alapjáték, főleg itt Dome-os berkekben. A küldetést is pontosan tudom, hogy melyik.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Gobiakos
#597 Gobiakos [13332]
Úúúúú, nálam anno instant kedvenc lett műfajon belül. És a sztori is kellően korrekt lett szvsz.
Természetesen első képből megvolt nekem is.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.12.04. 07:25
Shadowguard
#596 Shadowguard [4579]
Ez nagyon könnyű volt
Aki nem ismeri az pótolja be, mert nagyon megéri!

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Pyrogate
#595 Pyrogate [21953]
Uh én valami 20+ éves téli olimpiai játekra emlékszem, de most nem találom a neten melyik lehetett.
Síugrás, lesiklás, bob biztos volt benne.

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2023.12.03. 12:42
Aryx
#594 Aryx [4142]
Én is csak egy ilyet ismerek, de az ez,

SPOILER
és sajnos nem ez volt a megfejtés.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.12.03. 09:48
Shadowguard
#593 Shadowguard [4579]
A mai úgy lett meg elsőre, hogy beírtam az egyetlen ilyen téli sportos játékot, amit ismerek

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

MattMatthew
#592 MattMatthew [11920]
Nahát, csúnya sziklákat screenshotoltatok, azt hittem SPOILER
az első rész...

Man literally too angry to die

Válasz erre

Dark Archon
#591 Dark Archon [11835]
A grafika még annyira gyér volt, SPOILER
hogy nem volt meg a jellegzetes latin macsós, borostás beütés


A második képen viszont már a mozdulat, és a ruházat önmagáért beszél. Én játszottam minddel, király volt.

SPOILER
De kihagyni azt a ziccert, hogy legalább egy képen egy levegőben levő vadászgépen álljon...

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.11.29. 09:08
Raistlin666
#590 Raistlin666 [4860]
Én csak a 2. részével játszottam, de egyből beugrott mi lehet!

„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.11.29. 09:08

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat