WarGaming forever ! http://wargamer.hu
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Sins of a Solar Empire (Előzetes)
Hopsz, elnézést, ezen a kis szavacskán átsiklottam. Így már rendben van a hossza.
darkforce: Nézd meg, mi van a cikk címe fölé írva, és választ kapsz első mondatodra... (Igen, tudom, előzetesnek kicsit megkésett, de így alakult... későn jutott időm a megjelenés előtti átolvasásra, ez van.)
Elég rövidre sikerült a cikk ami azt illeti, mintha egy előzetes lenne.
Egyébként ez a játék tényleg egész kellemesre sikeredett. Mondhatni ötvözi a Supreme Commander-t és a klasszikus űrstratégiákat. Újrajátszási értéke is nagyra tehető, mert még mindig rajta van a gépemen és néha még mindig elindítom. Néhány problémám van csak, pl. az elég hülyére sikerült diplomáciai rendszer. Ha nem kötöttek a csapatok, akkor tetszőleges módon csapódnak egymáshoz a felek bármikor a játékban, csakhogy ez a folyamatosan változó kapcsolatrendszer igen gyorsan képes újraalakulni. Fél perc alatt válhat az ádáz ellenséged a szövetségeseddé és visszafele is igaz. Ez pedig azt jelenti, hogy igazából senkit sem tekinthetsz a szövetségesednek, mert 5 percen belül úgy is ad neked egy lehetetlen küldetést (pusztíts el 5 civil épületet a szövetségesednél, vagy támadd meg a galaxis túlsó végében lévő fajt, amihez természetesen át kell gázolnod még 3 másikon) és máris buktad azt a békeszerződést.
A másik nagy problémám, hogy az ellenség elég sunyi tud lenni. Ha észreveszi, hogy egy bolygódon nincs iszonyatos méretű védősereged, akkor egyből betámadja azt, persze ha véletlen odakerül közbe a flottád, akkor menekül. Általában persze a bolygódat támadja, legalább 20-25 ostrom fregattal, amit nem képes megállítani egyetlen bolygóvédelmi rendszer sem, és mire odaérsz a többi hajóddal, addigra már késő. Ez elég idegesítő tud lenni, amikor mondjuk több mint 3 ellenség van körülötted és elég sok bolygód van ahoz, hogy ne tudd flottáiddal elérni mindet egy ugrásból. A birodalmi átlagos pénzügyeket nézve úgyis 2-3 érdemleges flottát tudsz csak fenntartani (amelyek képesek szembeszállni egy ellenséges flottával is, úgy, hogy nem darálják le őket fél perc alatt) és ez nagyon kevés ahoz, hogy védekezni tudj mindenhol ahol kell. És akkor nem is beszéltem a támadásról. Természetesen a mocsok kis ellenfelek nemigazán akarnak harcolni, még akkor sem, amikor a szülőbolygójukat ostromlod, inkább menekülnek és vagy hátbatámadnak, vagy néha harcolnak, amikor már tényleg muszáj.
Ez utóbbi dolog egyébként főként a nagyobb pályákon jön ki. Multiban persze más az egész (ott még sunyibbak az ellenfelek =)) ).
Egyébként ez a játék tényleg egész kellemesre sikeredett. Mondhatni ötvözi a Supreme Commander-t és a klasszikus űrstratégiákat. Újrajátszási értéke is nagyra tehető, mert még mindig rajta van a gépemen és néha még mindig elindítom. Néhány problémám van csak, pl. az elég hülyére sikerült diplomáciai rendszer. Ha nem kötöttek a csapatok, akkor tetszőleges módon csapódnak egymáshoz a felek bármikor a játékban, csakhogy ez a folyamatosan változó kapcsolatrendszer igen gyorsan képes újraalakulni. Fél perc alatt válhat az ádáz ellenséged a szövetségeseddé és visszafele is igaz. Ez pedig azt jelenti, hogy igazából senkit sem tekinthetsz a szövetségesednek, mert 5 percen belül úgy is ad neked egy lehetetlen küldetést (pusztíts el 5 civil épületet a szövetségesednél, vagy támadd meg a galaxis túlsó végében lévő fajt, amihez természetesen át kell gázolnod még 3 másikon) és máris buktad azt a békeszerződést.
A másik nagy problémám, hogy az ellenség elég sunyi tud lenni. Ha észreveszi, hogy egy bolygódon nincs iszonyatos méretű védősereged, akkor egyből betámadja azt, persze ha véletlen odakerül közbe a flottád, akkor menekül. Általában persze a bolygódat támadja, legalább 20-25 ostrom fregattal, amit nem képes megállítani egyetlen bolygóvédelmi rendszer sem, és mire odaérsz a többi hajóddal, addigra már késő. Ez elég idegesítő tud lenni, amikor mondjuk több mint 3 ellenség van körülötted és elég sok bolygód van ahoz, hogy ne tudd flottáiddal elérni mindet egy ugrásból. A birodalmi átlagos pénzügyeket nézve úgyis 2-3 érdemleges flottát tudsz csak fenntartani (amelyek képesek szembeszállni egy ellenséges flottával is, úgy, hogy nem darálják le őket fél perc alatt) és ez nagyon kevés ahoz, hogy védekezni tudj mindenhol ahol kell. És akkor nem is beszéltem a támadásról. Természetesen a mocsok kis ellenfelek nemigazán akarnak harcolni, még akkor sem, amikor a szülőbolygójukat ostromlod, inkább menekülnek és vagy hátbatámadnak, vagy néha harcolnak, amikor már tényleg muszáj.
Ez utóbbi dolog egyébként főként a nagyobb pályákon jön ki. Multiban persze más az egész (ott még sunyibbak az ellenfelek =)) ).
WarGaming forever ! http://wargamer.hu
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
