28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

A második világháború



Írd ide hozzászólásod:

KisCsirkee
KisCsirkee [16989]
Azért a németek kevés alapvető hadianyagához és utánpótláshiányához az is nagyban hozzájárult, hogy a brit tengeralattjárók sorra torpedózták az olasz szállítóhajókat, így tonnányi utánpótlás a tengerbe veszett!

"Es rasseln die Ketten, es dröhnt der Motor, Panzer rollen in Afrika vor!"||| http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Szalami111/stats/226302379/ ||| =PPS=Szalami111

kopé
kopé [38449]
Na mégis, hogy?
Ha nincs fasz vezetőség akkor pl nem azt mondják nekik hogy "menjetek oda azt várjátok őket."


A háború keleten dőlt el, ezzel végülis többé-kevésbé egyet értek. Nem engedek azon állításomból, miszerint a németek a háborút a saját terepasztalaikon veszítették el. A DAKot ugyanide vezetném vissza. Rommelnek minimális hadianyag ill páncélos utánpótlás kellett volna, hogy a visszavonulások alatt ügyes cselekkel megtizedelt brit erőket megállíthassák.
Hogy tovább ne degradálja a német felső vezetést...
Pras
Pras [5492]
Öö, ezt én értem, de ez hogy kapcsolódik a veszteségekhez?

Az "első rés"-sel viszont nem értek egyet, a háború keleten dőlt el. Nem egy, és nem kettő "réssel", már két évvel a partraszállás előtt is. Afrikában szintén csúnyán megruházták a DAK-ot, vagy ott az angliai légicsata. Kapott előtte is épp elég pofont a német hadsereg.
kopé
kopé [38449]
Donnál alapvető vezetőségi problémák voltak (elborult vezérkar stb.), nem beszélve a hatalomas ruszki túlerőről.

D-Day-nél pedig ami a lényeg volt, az az, hogy alapvetően megnyitották a kontinenst és ez volt az első rés a wermacht pajzsán.
Pras
Pras [5492]
Nem kívánom kissebbíteni sem az érdemeket, sem a szenvedést. De én eddig négy magyar frontnaplót olvastam, és tudod, inkább mentem volna partraszállni.
A legnagyobb csatákról: az Omaha szakszon hősi halált halt, súlyosan megsebesült vagy eltűnt összesen úgy 4.500 katona. ...Kurszknál 230.000. Sztálingrádnál egymillió hétszázezer, és további negyvenezer civil.
Ezeket sem "említi semmi".
És ami nagyon fájó, hogy azt sem: A Donnál napok leforgása alatt a 2. magyar hadsereg elszenvedett vesztesége 110-120.000 fő.
KisCsirkee
KisCsirkee [16989]
Igen, értehetlen, hogy a világ eddigi egyik legnagyobb és legjelentősebb csatáját semmi nem említi, nyilván mert igazán nem vág a magyar történelembe!

Amúgy pokoli volt belegondolni reggel 6:30-kor, hogy ebben a pillanatban 64 évvel ezelőtt főleg az Omahai vágóhidón mennyien pusztultak el!

"Es rasseln die Ketten, es dröhnt der Motor, Panzer rollen in Afrika vor!"||| http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Szalami111/stats/226302379/ ||| =PPS=Szalami111

Sturmgewehr
Sturmgewehr [7161]
64 éve volt a D-nap.

Vissza

Fórumszabályzat