"A Microsoft X360 fejlesztésén fáradozó mérnökök állítólag tisztában voltak vele, hogy a megszokottnál magasabb, 7500/perces fordulatszámon tekerő konzol optikai meghajtója mozgatás közben megkarcolhatja a lemezeket - állítja a Seattle Tech Report. Egy, a napokban napvilágra került Microsoft elleni perirat egyes dokumentumai szerint 2005 szeptember-október tájékán észlelték először a problémát. A mérnökök megpróbálták elhárítani a hibát, például a fordulatszám csökkentésével, ami természetesen hosszabb töltési időhöz vezetett, illetve egy gumi ütköző beszerelésével. Ez utóbbi azonban 35-75 millió dollárba került volna a szoftveróriásnak.
Egyik sem volt megfelelő alternatíva, ezért a Microsoft által kiadott, megkarcolódott játékokra a későbbiekben csereakciót hirdettek és egy figyelemfelhívó címkét ragasztottak a konzolra. Egy belsős levél szerint azonban az MS alkalmazottai is elismerték, hogy a figyelmeztető címke nem volt elegendő, hiszen egészen 2008 áprilisáig több, mint 55 000 vevő panaszkodott a megkarcolódott lemezek miatt."
nesztek ócsó ikszboksz
ez egy ipari hulladék
Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!