28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

NV 30 még őszzel !!!



Írd ide hozzászólásod:

Blade Runner
Blade Runner [3128]
Egy kis info (pletyi még mindig!). A kezdő Omen kártya 128 bites memória kezelőt kap. Ezt is figyelembe kell venni, amikor a teljesítményt számolgatjuk. Az az érezésem, hogy az Omen órajel előnyét bőven le fogja húzni a szűkebb (pontosan fele) memória sávszélesség, az R9700-ashoz képest. Persze ez csak az NV30-ra vonatkozik. Gondolom már készül a következő NV3X-es csip, ahol már 256 bites lesz a memória kezelő, hasonlóan az R9700-ashoz. Jó lenne tudni persze, hogy milyen módszert használnak az NVidia-sok a memória sávszélesség kímélésére, mert pl. ha felhasználták a tervezés során a még a 3Dfx által felvásárolt Kyro-hoz hasonló technológiát, akkor könnyen lehet, hogy szúkebb memória sávszélesség mellett is képes lesz a csip elképesztő teljesítményre. Amennyiben a csip többé-kevésbé hasonló felépítésű, mint a Radeon9700-as, akkor viszont óriási hátrány lesz a 128 bites memória kezelő. Persze abban bízom, hogy az NVidia a fejéhez kap időben, és a következő csipjén már 256 bites memória kezelőt használ.

Blade

Vissza

Fórumszabályzat