Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Ubisoft - fellépünk a kalózok ellen (Hírek)
Gump, nekem pont ugyan ez a problémám: otthon csak egy nagyon szar lefedettségű (lassú) mobilnetem van. Viszont a mostani játékokat hiába veszem meg eredetiben, mert folyamatos internettel lehet csak Single-ben is játszani. Ez a bajom ezekkel az új "csodaszerekkel", hogy megszűnt bennük az otthon, magányosan, single-ben, offline játszom.
Én nem szoktam letölteni (lehetőségem se nagyon van/volt) a játékot kipróbálás előtt (melóhely - torrent nem szereti egymást, otthon lehetőség nem volt mobilnettel), de ettől függetlenül nem nagyon fürödtem be játékkal, általában várok néhány véleményt ha nem vagyok biztos a dologban, vagy nem érdekel semmi és megveszem ha tutira megyek. Viszont egyre ritkábbak a demok, vagy esetleg kiadják majd x hónappal a megjelenés után. Ez aztán nekem pl. nem jó és adott esetben igenis nem ártana kipróbálni a játékot vétel előtt, mert azért van néhány név, amiben biztos voltam és igazából egy-két év után érte volna meg az árát, amikor 2-3e forintért megkapom. Viszont ez egyre ritkábban lehetséges kipróbálni legálisan, mert az utóbbi időben megvett játékaim egyikéhez sem rémlik, hogy bármilyen demo lett volna.
Erre találták ki a demót. Legálisan letölt, kipróbál, nem vesz meg.
A játékok ára így is túl alacsony. Forintban. Csoda ha 10k alatt bírják tartani ilyen fos kormány mellett...
A játékok ára így is túl alacsony. Forintban. Csoda ha 10k alatt bírják tartani ilyen fos kormány mellett...

Shadowguarddal teljesen egyetértek, mintha magamat olvasnám. A probléma nem az, h védeni akarják a termékeiket, hanem h ezzel párhuzamosan jól átbaszni a játékosokat. Persze más szemében a szálkát, sajátban meg a gerndát sem. Az eszükbe se jut a játékfejlesztőknek, h talán azért nő a kalózkodás, mert 10-ből 9 ma megjelenő játék egy kalap szart sem ér. Rövidek, bugosak, színtelen, szagtalan vackok 0 játékélménnyel, szar átportolással és megmagyarázhatatlanul magas gépigénnyel. Mindez irreálisan magas áron. Mégis kinek van arra pénze, h néhány óra szórakozásra tizenezreket dobjon ki az ablakon azért, h megtalálja a 10-ből azt az 1-et? Persze nem kötelező játszani, de az autós példánál maradva, ha rászánsz arra 65 milliót, h vegyél egy Ferrarit, akkor biztos lehetsz benne, h minőséget kapsz. Amíg egy Ferrari esetében a beígért dolgokat biztosan megkapod úgy ahogyan igérték, addig a játékok esetében jól a pofádba hazudnak a tetszetősebbnél tetszetősebb trailereikkel, a végén meg kapsz a pénzedért vmit, amiért még neked kell megdolgozni, h használható legyen, mert ezzel meg azzal nem kompatibilis, meg ilyen meg olyan másolásvédelem van rajta, és persze türelmesen várd meg az 5. patchet, h legalább ne essen szét a bugoktól. Ez legalább akkor büncselekmény, mint a szoftverhamisítás. Ajánlom mindenkinek figyelmébe a tisztességtelen piaci magatartásról szóló törvényt, amit a fejlesztők/kiadók legalább 6 pontba sértenek egyszerre, méghozzá elég durván. A bevételekkel kapcsolatban pedig senki se mondja nekem, h egy 5 órás játék elkészítése 0 fejlesztéssel, 0 egyéni ötlettel olyan baromi sokba kerül, h csak akkor éri meg a készítőknek, ha milliárdos bevételt csinálnak belőle. Az EA állandóan sír, h így meg úgy milliárdos veszteséggel számol év végén, miközben az összes általa kiadott rókabőr-játék tartósan a toplista élén áll. Van még vki, aki hisz nekik? Én azt mondom addig jó mindenkinek, amíg van kalózkodás, mert ha megszűnik, akkor a pc-konzol játékok árai karöltve érik el a 30 ezer Ft-ot/db. A kalózkodás sokak számára csak egy kontroll, amivel kiszűrik a jót a szemétből. Shadowguardhoz hasonlóan én is letöltök mielőtt vásárolok. Ha nem tetszik nem is játszok vele, ami viszont tetszik, az mind itt figyel a pocomon eredetiben. Szerintem nincs is ezzel semmi baj.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
