Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Ubisoft - fellépünk a kalózok ellen (Hírek)
Aki egy tört verzió alapján ítéli meg a játék stabilitását és ilyen szándékosan elhelyezett bugok miatt anyázik és nem játszik az adott programmal az megérdemli.
Igen, ezek rendszerint azok, amikben a szándékos bugok csak-csaknem felbukkannak néha a fizetős játékosnak is. Emellett ez a rendszer csak úgy működik igazán, ha nem nyilvános a "szándékos bugok" listája, különben a cracker könnyedén feltöri a védelmet, hiszen rögtön ellenőrizni tudja, hogy kijátszotta-e azt. Ha viszont nem mondják meg, hogy mi szándékos és mi valódi, azzal például elriasztják azokat, akik demonak veszik a letöltést és egy bugos hulladékkal szembesülnek, amiért nem szívesen adnak pénzt. Ráadásul az ilyen védelemről semmiképp nem mondható el, hogy nem pazarolja a fejlesztők erőforrásait. Én személy szerint nem venném jó néven, ha 10-15 szándékos bug elültetésével hencegne a fejlesztő, miközben a játék alatt 20 másikba botlom.
Valójában csak úgy küzdhetnek a letöltések ellen, ha jobb szolgáltatást nyújtanak, mint egy torrent oldal. A Steam ezen az úton halad, még ha kicsit döcögősen is, de láthatóan nincsenek anyagi gondjaik. Az EA és társai pedig mehetnek majd egy szép napon a Sony BMG és a Warner mellé a múzeumi vitrinbe/szemetesbe(ízlés szerint aláhúzandó).
Valójában csak úgy küzdhetnek a letöltések ellen, ha jobb szolgáltatást nyújtanak, mint egy torrent oldal. A Steam ezen az úton halad, még ha kicsit döcögősen is, de láthatóan nincsenek anyagi gondjaik. Az EA és társai pedig mehetnek majd egy szép napon a Sony BMG és a Warner mellé a múzeumi vitrinbe/szemetesbe(ízlés szerint aláhúzandó).
i tell it like it is, cause im a bold figure
Hát azért erre ne vegyél mérget. Kiadó sem hülye, arra rájött, hogy nem feltétlenül tudja azt megakadályozni, hogy elinduljon egy játék, viszont hogy milyen lesz utána... Mikor FM-ről írtam, a sajtópéldány nem volt okés patchelés után, ezért keresgélnem kellett a sötétben. Egy év után még nem volt olyan crack, aminél ne lett volna 10-15 direkt bennhagyott bug a játékban, amiktől idegbajt kaptál. Fejlődik ez is, csak lassan, de már van 1-2 olyan próbálkozás, amit ki nem tép senki tövestől.
Ha még valaki lopásnak titulálja a letöltést, kiugrom az ablakon(előtte gondosan magamhoz bilincselem a szóban forgó személyt
).
Annyit hozzátennék, hogy az egyre brutálisabb védelmek közel sem késztetik a játékosok 5 vagy akár 0.5 százalékát arra, hogy megvegye a játékot, mivel ezeket gyakran tövestül tépik ki a crackerek, így kizárólag annak okoznak fejfájást, aki fizetett(lásd: BioShock). Biztos nagyon okos marketingesek dolgoznak ezeknél a mammutvállalatoknál és ők biztos jobban tudják, de szerintem kicsit gáz, ha ingyen jobb terméket kapsz, mint 10-12.000 pénzért.
).
Annyit hozzátennék, hogy az egyre brutálisabb védelmek közel sem késztetik a játékosok 5 vagy akár 0.5 százalékát arra, hogy megvegye a játékot, mivel ezeket gyakran tövestül tépik ki a crackerek, így kizárólag annak okoznak fejfájást, aki fizetett(lásd: BioShock). Biztos nagyon okos marketingesek dolgoznak ezeknél a mammutvállalatoknál és ők biztos jobban tudják, de szerintem kicsit gáz, ha ingyen jobb terméket kapsz, mint 10-12.000 pénzért.
i tell it like it is, cause im a bold figure
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
