Feltételezem, hogy csak formaság, bár az, hogy például a lelkileg teljesen összetört és a versenyzés abbahagyásán gondolkodó 17 éves Reddingnek írásos védekezést kell benyújtania (jó, nyilván ügyvédek írják majd), az egy elég kemény. Meg ugye ez egy veszélyes sport, ahol a résztvevők úgymond önként vállalják, hogy a szabályok keretei között sérülés érheti őket (illetve adott esetben bele is halhatnak, bár nyilván erre senki nem gondol). Nálunk ilyenkor közigazgatási eljárás keretében szokták vizsgálni az ügyet, nem szoktak egyből az emberölés szóval dobálózni. Az olasz jogszabályok lehet, hogy mások, azokat nem ismerem. Kicsit morbid, de még szerencse, hogy az utánuk jövő többi versenyzőt nem jelentették fel segítségnyújtás elmulasztása miatt.
A másik érdekes dolog, hogy a pálya vezetői és a szervezők ellen nem indult eljárás, pedig egy ilyen horror baleset után nem intették le a versenyt, helyette néhány sárga ruhás ember egy hordágyra dobta a szerencsétlen japánt, aztán leszaladtak vele a pályáról, miközben még el is ejtették őt. Felháborítóan szakszerűtlen orvosi (?) beavatkozás volt, ami inkább érdemes a vizsgálatra, mint a baleset körülményei.
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Gyorsasági motoros világbajnokság (125-250-MotoGP)
Nem nagyon követem a motorversenyes dolgokat, de a balesetnek az esetet hallva még aznap utánanéztem (szerencsétlen...
), és teljesen ledöbbentem azon, amit ma találtam a neten véletlenül.
Íme
Nem tudom, hogy ilyenkor hivatalból kell-e vádolniuk, és csak formaság, de bárhogy is legyen, ez a szánalmasan-tragikomikusan-röhejes kategória...
Mert ugye lett volna esélye bármelyik versenyzőnek is, hogy 200km/h-ás sebességnél az orra előtt bukó és a lehető legszerencsétlenebb módon pont az irányába eső embert kikerülje (arról nem is beszélve, hogy megálljon előtte)? Ha ezt a vádolást komolyan gondolja az olasz bíróság, akkor ez bizony a legalja kategória...
), és teljesen ledöbbentem azon, amit ma találtam a neten véletlenül.
Íme
Nem tudom, hogy ilyenkor hivatalból kell-e vádolniuk, és csak formaság, de bárhogy is legyen, ez a szánalmasan-tragikomikusan-röhejes kategória...
Mert ugye lett volna esélye bármelyik versenyzőnek is, hogy 200km/h-ás sebességnél az orra előtt bukó és a lehető legszerencsétlenebb módon pont az irányába eső embert kikerülje (arról nem is beszélve, hogy megálljon előtte)? Ha ezt a vádolást komolyan gondolja az olasz bíróság, akkor ez bizony a legalja kategória...
Endure. In enduring, grow strong.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
