A mai napig ez az egyetlen film, amiben valóban tőlünk teljesen távol álló módon idegenszerűnek éreztem az idegeneket, és nem valami keze van/lába van/szeme van/szája van/fegyvert szorongat és lő típusú "marslakóval" állunk szemben, aki csak jön, és jól elpusztítja (legalábbis megpróbálja elpusztítani) a Földet (vagy az embereket).
Hozzátenném:
1. Nem biztos, hogy akciófilm műfajú, talán inkább normál sci-fi/kalandfilmszerűség lehetett.
2. Finoman fogalmazva sem vagyok filmbuznyák. Az átlag Dome-látogatóhoz képest is kismiska vagyok ezen a téren, nemhogy a Crea és Dealer féle nagyágyúkhoz viszonyítva. Úgyhogy ezúton kérem, hogy szűkös tapasztalataimat/tudatlanságomat ne vágják a fejemhez, és ne tiporjanak a földbe, ha van ezen kívül még millió hasonló alkotás létezik
Egyszerűen csak gondoltam, megemlítem ezt a filmet, ha már az eszembe jutott, mint ellenpéldát a "támadják a Földet" jellegű alkotásokra.
Endure. In enduring, grow strong.
