28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Dragon Age



Írd ide hozzászólásod:

gothmog
gothmog [5188]
Jópofa a képregény!

Hát, nem akarom magam ajnározni, de annak idején, a DAO megjelenése környékén pont én is beírtam a játék topikjába, hogy több ponton is érzek érintőleges, de azért érzékelhető átfedést Martin papa regényciklusával.

Emlékeim szerint J.I.B. is részben emiatt (részben pedig talán Aryx ajánlásai nyomán, bár erre nem emlékszem pontosan) kezdett bele a regényciklusba. De majd megerősít (vagy megcáfol) ebben...

Endure. In enduring, grow strong.

Aribeth
Aribeth [2791]
De jó, azt a fickót még nem figyeltem meg, de most, hogy van egy szinte fullos mágus mentésem a DAO-ban, ezt átviszem a kettesbe, és ott is indítok egy hasonszőrű karaktert, aztán majd jobban megfigyelem Mr. Virgoncot a templomban.

Addig is, a deviantarton már rájöttek, hogy vannak ám bőven hasonlóságok a DA és az ASOIAF (oké, innentől GoT, mert azt könnyebb leírni) között, és már készülnek a crossoverek:

http://soniacarreras.deviantart.com/art/DAO-Comparisons-212119402
Melyik rend a nagyobb szívás, a Night Watch vagy a Grey Wardens? (Night Watch, simán.)
gothmog
gothmog [5188]
Hát igen, a DA2 a "járókelőkkel" történő interaktivitás terén elég siralmas volt, tényleg.
Bár volt egy-egy jobbfajta szituáció. Mint például a templomban az egyik gyónó fószer, akit mindig ért némi (nemi) baj a bordélyban, és égre-földre esküdözött, hogy csak gyógyuljon meg, többet a közelébe sem fog menni az örömlányoknak. Minden évben (illetve epizódban) ott volt a templomban
De egyébként tényleg nem erőltették meg magukat ebből a szempontból.

Endure. In enduring, grow strong.

Aribeth
Aribeth [2791]
Igen, DA2-s társak egymás között elképesztően jó dumákat vágnak le, azt aláírom. Én a random járókelők szövegeire gondoltam. Mint a salarian legénybúcsú a ME2-ben, meg a kanos turianra, aki egy nyávogós quariant próbált befűzni a "nagyon megértő aranyos srác vagyok" szöveggel.

Engem Leliana leszboszi nyomulása zavart egy kissé, de sikerült hamar leépíteni. Illetve nem, előbb megszereztem az achievementet, majd visszatöltöttem az eredeti állást.

Nem tudom, Zevran mi mindent ad elő egy férfi wardennek, illetve el tudom képzelni, milyen nyálas lehet, de az a benyomásom, hogy ő ezt az egész csábításosdit puszta érdekből teszi - szexszel próbál bizalmat és befolyást vásárolni. Nem egy sztorija szól arról, hogy az áldozatait először elcsábítja, és ezzel elaltatja a gyanakvásukat, és mivel eleinte prédaként tekint ránk, valószínűleg ez lehet a túlélési stratégiája. Meg emellett az is bejátszik, hogy világéletében rabszolga volt, és a bérgyilkoscéh számára ő csak egy eldobható papírzsepi, így minden kínálkozó alkalmat megragad a boldogságra. Aztán ha az ember szépen leállítja a nyomulását és megmenti az üldözőitől, akkor hűséges társ válik belőle. És nem kell tartani egy szappanos incidenstől. Persze a beszólások maradnak.

Ó, Isabela. Király karakter, csak maga a két lábon járó nemibeteggondozó.
gothmog
gothmog [5188]
Na igen, azt sejtettem, hogy Zevran mindenkire nyomulna, és jópofa dolgokat hagyok így ki. De valahogy akkor sem hiányzik a csapatba egy olyan figura, aki előtt a cipőfűzőmet is csak leguggolva (és nem pedig lehajolva) merném bekötni
Morrigan különben nagyon nagy dumákat nyom le mindenkivel, egyedül Stan-be törik bele a bicskája. (Állandóan szexuálisan inzultálja qunari barátunkat, de Stan a maga módján, miután megunja a dolgot, az egyik banterben visszaadja, de rendesen ).

DA2-ben is voltak azért szintén jó szövegek. Varric és Isabele között például.

Zevrant egyébként már duplán utálom. DA2-ben, kb. negyed órával azután, hogy végre-valahára, fél játéknyi se veled-se nélküled viszony és néhány szarházi húzása után Isabele bevallotta a karakteremnek, hogy igazán szereti és ugye sosem fogom elhagyni őt, belefutunk Zevran-ba (aki a DAO mentésem szerint nincs is életben), akit Isabele régebbről "ismer" már... én, egye fene, megmentem a kéjenc kis elfet, erre búcsúzásnál Isabele odaszól neki, hogy "És csak így elmennél? Nem is kefélünk?". Azután meg lenne képük harmadiknak bevenni... Mindegy, bosszúból én meg elkaptam Merillt. Isabele oda is szólt egy későbbi beszélgetésnél, hogy ha nem csak azért van mellettem Merill, hogy vigyázzak rá, hanem esetleg közelebbről is megismergetem az elf lánykát, akkor "cut off your balls" lesz.

Endure. In enduring, grow strong.

Aribeth
Aribeth [2791]
LOOOOL!

Alistair és Morrigan életveszélyesek együtt, általában hozzájuk csapom Zevrant, és hadd szóljon. Jó, tudom, te hamar megszabadultál "a ratyi elftől", de én semmi pénzért nem tenném ki a csapatból, ugyanis Morriganhez hasonlóan ő is mindenkit ki tud hozni a sodrából. Wynne-nel legalább három párbeszéde végződött úgy, hogy "Tudod, Wynne, elgondolkodtam mindazon, amit az öldöklésről és a lelkiismeretről mondtál... Igen, mélyen elgondolkodtam. Tudod, sokat elmélkedtem az életemről, és sírnom kell mindattól, amit elkövettem. A kebledre hajthatom a fejem?".
Vagy amikor Alistairt nyúzza a kis románcáért:
deviantart
youtube

Az egyik legjobb párbeszédet pedig most találtam a Witch Huntban:
Mágus 1: Az ott egy fajtiszta mabari? Bárcsak nekem is lenne egy. Igazán megengedhetnék, hogy háziállatokat tartsunk a toronyban.
Mágus 2: Nem emlékszel arra a katasztrófára a dragonlinggel? Ivan testrészei még mindig ott vannak a plafonba égve a harmadik emeleten.
Mágus 1: Hétköznapi állatokról beszélek - kutyák, macskák, patkányok... baglyok. Ilyesmi.
Mágus 2: Baglyok? Mégis miféle mágus tart baglyot háziállatként?
kép

Nesze neked, Harry Potter. Az ilyenek tömegeit hiányoltam nagyon a Dragon Age 2-ből. Érdekes, mert mindeközben a Mass Effect 2-t rendesen teletömték vicces kis párbeszédekkel.
gothmog
gothmog [5188]


Hallom, olyan is volt már, hogy Morrigan akkor is teherbe esett, amikor senki sem nyúlt hozzá.
Hát most mit mondjak erre: nőből van (Bocsánat, de nem tudtam kihagyni)

Morrigan-ről különben ez a duma jut eszembe mindig: Íme Azt hittem, lefordulok a székről, amikor először meghallottam. (Rögtön át is szaladtam anno néhányszor azon a lotheringi hídon, míg újra be nem jött a banter, és ki is fényképeztem egyből.)
Különben Alistair kezdett csipkelődni, kicsit féltékeny stílusban (hogy Morrigan mennyit foglalkozik velem), de azután megkapta a magáit a lápi banyától.

Endure. In enduring, grow strong.

Aribeth
Aribeth [2791]


Remekül passzol a DAO-s epilógusához:
Shale left Ferelden soon after the battle at Denerim, refusing all offers of reward by the royal court. The golem was not seen again... but rumors abounded of an angry dwarven woman in the far north who hunted pigeons with reckless abandon.

A héten belefutottam egy remek párbeszédbe Shale és Morrigan között. A gólem elkezdte kóstolgatni a boszorkányt, megpróbálkozott nála is az "it blablabla sértés blablabla" sablonnal, mire Morrigan közölte, hogy ő képes madárrá is átalakulni, és ha Shale nagyon szemtelenkedik, akkor kap egy adagot a fejére.

Egyéb érdekesség a koronázásról: Alistairt összeházasítottam Anorával, ez Ferelden érdeke címszóval.

1. verzió: mindenki él és virul, Morrigan lelépett a szörnyecskével
Anora: Alistair mindig ennyit viccel?
Warden: Igen.

2. verzió: Loghain grey warden lett és meghalt, Alistair a Landsmeet óta füstölgő fülekkel duzzog egy sarokban
Anora: Alistair mindig ennyit viccel?

3. verzió: Alistair meghalt, Anora lett a királynő
Anora: Alistair mindig ennyit viccel?

Kész szerencse, hogy a negyediknél nem kezdte el a kiterített hullámat kérdezgetni.

Hallom, olyan is volt már, hogy Morrigan akkor is teherbe esett, amikor senki sem nyúlt hozzá.
gothmog
gothmog [5188]
Én ilyen jellegű grafikai buggal nem találkoztam. Viszont némelyik játékos karakterem, amely a karaktergeneráló képernyőn még egészen pofásan festett, valóban eléggé furán tud kinézni a játékban (kicsit messzebbről, más nagyításban megtekintve). Mostani DA2-es rugóm is kegyetlen hörcsögképű a játékban

Shale-ről jut eszembe. DA2-ben hallani a kocsmárostól (Hanged Man kocsma) a pletykák között, hogy valamiért megritkult az utóbbi időkben a galambpopuláció

Endure. In enduring, grow strong.

Aribeth
Aribeth [2791]
Köszönöm a tippet, indítottam gyorsan egy nemesembert (jesszumpepi, a karakteralkotáskor még rendben volt, most meg úgy néz ki, mintha Duncan melegbárból szalajtott kisöccse lenne), de így sem kívánt előjönni az achievement. No mindegy, majd ha nagyon ráérek a következő öt-hat évben, akkor valamelyik elffel végignyálazok minden sarkot, hátha.

Shale érdekesen nézett ki a koronázáson:
http://img9.imageshack.us/img9/4593/shale1o.jpg
http://img846.imageshack.us/img846/2637/shale2.jpg

Vissza

Fórumszabályzat