horrorgeeks.blogspot.com
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Battlefield 3 - hivatalos gépigény (Hírek)
Én például azért veszem le a grafot multiban, mert zavar a sok effekt.
Tök értem, amit mondasz, és valahol pont erről beszéltem én is. A hangulatról, hogy más húsvér (GONDOLKOZÓ!!!!) ember ellen játszhatsz.
Persze, nem jól fogalmaztam, mert úgy tűnhetett, hogy nekem tök mind1, lelőnek-e, vagy én lövök le másokat. Nyilván nem így van. Én is szeretnék nyerni, marha jó érzés, amikor ő dob hátast és nem én, stb. Bár az is igaz, hogy én soha nem mélyültem el ilyen szinten, ahogy Te leírtad. Valahogy sosem volt sem időm, sem partner, sem játék hozzá.
Én azon értetlenkedem, hogy tényleg vannak emberek, akik csak és kizárólag azért kapják le a grafikát a minimum alá, hogy több fraget szerezzenek azáltal, hogy így xy objektumot nem rajzol ki a játék? Ez nagyon hülye hasonlattal élve olyan, mintha ketten elkezdik nézni ugyanazt a filmet egyszerre két külön gépen. Erre az egyik felgyorsítja a lejátszást a másfélszeresére, hogy hamarabb érjen a végére és előbb tudja, ki a gyilkos?!
Azt értem, hogy FPS-szám növelés címen gyengítenek rajta, de az tök érthető, hisz 10FPS-sel nem sokat lehet kezdeni!
Persze, nem jól fogalmaztam, mert úgy tűnhetett, hogy nekem tök mind1, lelőnek-e, vagy én lövök le másokat. Nyilván nem így van. Én is szeretnék nyerni, marha jó érzés, amikor ő dob hátast és nem én, stb. Bár az is igaz, hogy én soha nem mélyültem el ilyen szinten, ahogy Te leírtad. Valahogy sosem volt sem időm, sem partner, sem játék hozzá.
Én azon értetlenkedem, hogy tényleg vannak emberek, akik csak és kizárólag azért kapják le a grafikát a minimum alá, hogy több fraget szerezzenek azáltal, hogy így xy objektumot nem rajzol ki a játék? Ez nagyon hülye hasonlattal élve olyan, mintha ketten elkezdik nézni ugyanazt a filmet egyszerre két külön gépen. Erre az egyik felgyorsítja a lejátszást a másfélszeresére, hogy hamarabb érjen a végére és előbb tudja, ki a gyilkos?!
Azt értem, hogy FPS-szám növelés címen gyengítenek rajta, de az tök érthető, hisz 10FPS-sel nem sokat lehet kezdeni!

Nemtom Te hogy vagy vele, de egy játékban lehet nyerni, és veszíteni.
""Elég nehéz megfogalmazni, de az első szó, ami a Battlefield kapcsán eszembejut, az a jármű. Kezdő netes csirkeként egy évet CS 1.6-oztam, aztán pár fórumos ismerős hatására képbe jött a Bf2. Singleplayeres ismerkedésem már volt a játékkal, akárcsak a 1942-el is, nem értettem, hol a francban van a campaign, miért nem lehet jól lelőni a gonosz nácikat/arabokat, úgyhogy elég kétkedve vettem meg. Aztán megértettem, hogy ezt a játékot nem arra csinálták hogy a singleplayer eladja, mert olyan szintű és méretű multi-élményt ad, ami semmihez sem fogható. Persze, kell a TS, kellenek emberek, akikkel játszol, akikkel tervezhetsz ha felbukkan a sarkon a tank, vagy egy nálatok skillesebb player ellen kell összedolgozni, akikkel együtt, összedolgozva foglalod el azt a zászlót...ha ez adott, akkor közel jársz a Battlefield élményhez.
Az igazi beteljesülése azonban ennek szerintem a war. Miért? Csak a Te csapatod, és csak az ellenfél (nem ellenség!) adott, Ti is készültetek valami taktikával ellenük, és ők is ellenetek. Nincsenek ismeretlenek, akik Tőletek függetlenül döntik el a történéseket, nincsenek váratlan artyk a full ismeretlen commandertől, vagy egy véletlen ott campelő srác, aki kisegít/elrontja az akciót. Volt, hogy órákat készültünk egy warra, az üres szerveren próbálgattuk a helyeket, honnan meddig látunk, hogyan lehet spottolni, odalőni, honnan hova kell dobni a gránátot, hogy akkor és ott robbanjon, amikor kell, ATC-n rajzolgatva közben a tapasztalt dolgokat, a végén már tökidegben, a hátam közepére kívánva az egészet. Aztán war előtt 10 perccel még mindig azon idegeskedni hogy ki hol van, hívogatni telefonon, hogy mivanmár, vagy épp már ott lenni egy órával előbb együtt, és várni a kezdés időpontját...de amikor beindul a gépezet, mindenki nekiáll végrehajtani a feladatát, és SIKERÜL, mert bejönnek az apró stratégiai fogások, a gyors döntéshelyzetben jól döntesz, és a végén az eredmény a Te csapatod javára dől el...az a Battlefield élmény.
Mai napig az elmúlt 3 év Bf2-es "karrierem" egyik csúcsaként tartom számon, amikor egy nálunk erősebb és jobb csapatot két hónap és 6 vesztes war után először megvertük. Csak egy pixelhalmaz virtuális győzelme egy idióta játékban egy másik pixelhalmaz fölött, de hatalmas élmény volt. Battlefield-élmény." "
Az csak egy dolog, hogy 5x újraindítod a játékot, meg 3x betöltöd a pályát, hogy megnézd, mi az az optimális beállítás, ahol még nem ronda, de megadja a szükséges előnyt az fps-különbség.
Ezzel a becopyzott, általam papírra vetett marhasággal csak azt szeretném érzékeltetni, hogy a fent említett grafikával való próbálkozás csak a jéghegy csúcsa.
""Elég nehéz megfogalmazni, de az első szó, ami a Battlefield kapcsán eszembejut, az a jármű. Kezdő netes csirkeként egy évet CS 1.6-oztam, aztán pár fórumos ismerős hatására képbe jött a Bf2. Singleplayeres ismerkedésem már volt a játékkal, akárcsak a 1942-el is, nem értettem, hol a francban van a campaign, miért nem lehet jól lelőni a gonosz nácikat/arabokat, úgyhogy elég kétkedve vettem meg. Aztán megértettem, hogy ezt a játékot nem arra csinálták hogy a singleplayer eladja, mert olyan szintű és méretű multi-élményt ad, ami semmihez sem fogható. Persze, kell a TS, kellenek emberek, akikkel játszol, akikkel tervezhetsz ha felbukkan a sarkon a tank, vagy egy nálatok skillesebb player ellen kell összedolgozni, akikkel együtt, összedolgozva foglalod el azt a zászlót...ha ez adott, akkor közel jársz a Battlefield élményhez.
Az igazi beteljesülése azonban ennek szerintem a war. Miért? Csak a Te csapatod, és csak az ellenfél (nem ellenség!) adott, Ti is készültetek valami taktikával ellenük, és ők is ellenetek. Nincsenek ismeretlenek, akik Tőletek függetlenül döntik el a történéseket, nincsenek váratlan artyk a full ismeretlen commandertől, vagy egy véletlen ott campelő srác, aki kisegít/elrontja az akciót. Volt, hogy órákat készültünk egy warra, az üres szerveren próbálgattuk a helyeket, honnan meddig látunk, hogyan lehet spottolni, odalőni, honnan hova kell dobni a gránátot, hogy akkor és ott robbanjon, amikor kell, ATC-n rajzolgatva közben a tapasztalt dolgokat, a végén már tökidegben, a hátam közepére kívánva az egészet. Aztán war előtt 10 perccel még mindig azon idegeskedni hogy ki hol van, hívogatni telefonon, hogy mivanmár, vagy épp már ott lenni egy órával előbb együtt, és várni a kezdés időpontját...de amikor beindul a gépezet, mindenki nekiáll végrehajtani a feladatát, és SIKERÜL, mert bejönnek az apró stratégiai fogások, a gyors döntéshelyzetben jól döntesz, és a végén az eredmény a Te csapatod javára dől el...az a Battlefield élmény.
Mai napig az elmúlt 3 év Bf2-es "karrierem" egyik csúcsaként tartom számon, amikor egy nálunk erősebb és jobb csapatot két hónap és 6 vesztes war után először megvertük. Csak egy pixelhalmaz virtuális győzelme egy idióta játékban egy másik pixelhalmaz fölött, de hatalmas élmény volt. Battlefield-élmény." "
Az csak egy dolog, hogy 5x újraindítod a játékot, meg 3x betöltöd a pályát, hogy megnézd, mi az az optimális beállítás, ahol még nem ronda, de megadja a szükséges előnyt az fps-különbség.
Ezzel a becopyzott, általam papírra vetett marhasággal csak azt szeretném érzékeltetni, hogy a fent említett grafikával való próbálkozás csak a jéghegy csúcsa.A kibaszás társas játék, sose feledd.
Kérdem én naivan, hogy nem az élmény miatt szoktak az emberek multizni? Mármint én azért szoktam, mert tök jó hangulata van mások ellen játszani, és nem az hajt, hogy hűűű, mindent bevetni, hogy én legyek a jobb. Tényleg megéri azért mondjuk lebutítani a grafikát, hogy én vegyem észre őt hamarabb?! Most nem kötözködöm, tényleg komolyan kérdem! 

Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]