28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

ArmA 2



Írd ide hozzászólásod:

Lacko
Lacko [11561]
Nem pontosan emlékszem már, hogy hogayn is kell irányítani a HC-t (High Command). De valami olyasmi a lényege, hogy térképre váltasz és kijelölöd az egyik alád rendelt teamet (ugyan úgy kell kijelölni őket, mint a saját teamedben az egyéneket: F2-F6.
Ha pedig ki van jelölve egy team, akkor a térképen adhatsz neki waypointot. Nem emlékszem pontosan hogyan, de úgy rémlik oldalt ilyenkor (Ha HC módban vagy és ki van jelölve egy team) van egy olyan menüpont, hogy waypoint hozzáadása. És ha leteszel nekik, akkor odamennek.

Namostan a bázisról eljutni a harcig az elég hosszú gyaloglás volna nekik, ezért úgy emlékszem, hogy a bázison kiadhatsz egy rádióparancsot, hogy "gépkocsira!" és akkor minden team beszáll egy teharautóba. Ez után érdemes a teameknek egyenként adogatni a waypointokat (ha jól emlékszem, SHIFT lenyomásával többet is megadhatsz) az út mentén egy olyan helyre, ami nincs túl közel az első piros zászlóhoz, de azért annyira közel, hogy ne kelljen sokat gyalogolni.
Aztán minden egyes teamnél, az utolsó waypointra klikkelj duplát és akkor módosítani lehet oldalt a tipusát: na azt állítsd be GET OUT (magyarul nem tudom mi, de a lényeg, hoigy szálljanak ki a teherautóból). És aztán mehet az igazi hadművelet.
Amúgy javaslom, hogy a sima BIS-es trainingek közül csináld meg a csapatmozgásost (az hiszem utolsó) és az megtanítja, hopgy hogyan kell irányítani.

A túszkiszabadításnál az nem hiba, hanem életszerű. mert pontosan nem tudják, hogy hol a túsz, csak azt, hogy ebben a faluban. De azon belül meg kell keresni.

Ha nagyon nem megy a HC, akkor nyomj nyugodtan endmission-t.
konrad
konrad [13085]
No Lacko, ezzel az "Always fathful" c. epizódoddal rendesen szopok: az előző küldiben ugye elfelejtettem valami térképet elhozni az ezredesnek, ezértmehettem helivel a szövik tábornokához, aki rám bízott egy fél hadsereget! Olvastam én a Ctrl+Space használatát - sejtésem szerint ők lennének az alárendelt csapatok -, de ennek ellenére kicsiny szakaszommal mondom egyedül veszem be Pogorevka-t, majd Rogovo-t! Aha, csak gondoltam: az előbbi falu egyszerűen annyira "nyitott", hogy ha tízszer nem véreztünk el szó szerint, akkor egyszer se! A falutól nyugat, dél-nyugati irányból próbálkoztam, de szétcsaptak minket! A jobb oldali nyílnál, ott a fák között próbáltam meg felsunyítani, de ott meg a Rogovo-ban lévőktől kaptunk egy kis oldallöketet...

Szóval nem értem, hogyan tudom használni a bázison maradt plusz erőket, ha már egyáltalán lehet őket (gondolom igen, mert akkor biztosan nem tetted volna be ezt a modult!)?! És még annyi kérdés lenne: itt Pulkovo miért van sárga zászlóval megjelölve?

Amúgy jó a kampány, mondhatom amolyan Lackosan keményre sikeredett, nem semmi volt az ezt megelőző mission-ben kimenekíteni a foglyul ejtett usmc bajtikat! (Ott egy apró hiba volt: a feladatteljesítési marker és a hangár között ahol a srácok voltak, kb. 170 méter a különbség, kicsit megtévesztő volt, ott a falusi házak között keresni a foglyokat!) De vastagon belefért, így is egy komolyat verekedtünk az ellenséggel!

Vissza

Fórumszabályzat