28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Proci tuningolás



Írd ide hozzászólásod:

goodboy007
goodboy007 [9201]
Nézd meg a Zalman honlapját, de én nem hiszem, hogy külön lehetne venni, de hátha.

Dante2000: Az alaplapod BIOS-ának tuningrészlegében keress olyan opciót, hogy Core-Unlock, Unlock Core vagy hasonlót. Bár nem ismerem a lapod, ha egyenként lehet engedélyezni a magokat, akkor ha esetleg a negyedik hibás, akkor is tudod X3-ként használni. Utána teszteld Prime95-tel SmallFFT-teszttel legalább 3 órán keresztül, illetve prociigényes játékokkal (GTAIV pl.), ha nincs gond, akkor stabilnak mondható. Utána ugyanezt játszd el a negyedik maggal is.
Ha csak sima unlock van a BIOS-ban, akkor mind a két magnak működnie kell feloldva, különben egyiket sem tudod feloldani, hiába lenne az egyik működőképes. Tehát akkor vagy X4 procid lesz vagy marad X2.
Az előfordulhat, hogy a művelethez feszemelés is szükséges, CPU-Voltage vagy ehhez hasonló menüpontot keress, ha magfeloldás után hibázik a gép, akkor ezzel korrigálhatod, ha szerencséd van.
Ja és persze, ha nincs megfelelő hűtésed, akkor a műveletet hanyagold, nem tudom, hogy az X2 555 BE-nek milyen a gyári hűtője, de nem hiszem, hogy nagyon elboldogulna egy négymagos processzorral.
joccc
joccc [3023]
Nem tudja esetleg valaki,hogy létezik CNPS 9700-as hűtőhöz AMD foglalat vásárlása ? Mert elhagytam az AMD foglalatát valahol,s nagyon kellene. Eddig meg ugyebár Intel foglalat kellett hozzá. Sehol sem találok ilyen oldalt,ahol ezt meglehetne valósítani.

-

Vissza

Fórumszabályzat