28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Skyrim órára is beülhetünk a Rice egyetemen [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

szbszig
szbszig [33649]
Az ötlet határozottan tetszik. Ma már nemcsak egy könyv lehet forráselemzés tárgya, hanem egy film, vagy adott esetben egy számítógépes játék is. A megvalósíthatósággal ugyanakkor problémák merülhetnek fel. Egyrészt nem biztos, hogy mindenki olyan otthonosan mozog az RPG-k és FPS-ek, sőt egyáltalán a számítógépes játékok világában, hogy egy féléves kurzus néhány hetes időtartama alatt a szorgalmi időszakban olyan házi feladatokat lehessen kitűzni számára, hogy érjen el valamilyen szintet, vagy oldjon meg x számú küldetést a játékon belül. Míg mondjuk olvasni mindenki tud az általános iskola óta, a filmnézéshez pedig nem kell semmilyen előképzettség, úgyhogy ilyen jellegű probléma ott nincs. Másrészt pedig az sem biztos, hogy mindenki rendelkezik olyan szintű vassal, amin a játék élvezhető minőségben futna. Nekem például hosszú éveken át csak olyan gépem volt, amin egy ilyen játék el se indult volna, szóval igencsak gondban lettem volna egy ilyen jellegű feladat esetén. A szoftver beszerzésének költségét már nem is említem, hiszen egy könyv és egy mainstream játékprogram ára között nagyságrendi eltérés van, pedig a mai egyetemi tankönyvek sem olcsók egyáltalán. Mondjuk ez utóbbi lenne még a legkönnyebben orvosolható, ha egy-egy kurzusnál az egyetem összefogna a kibocsátó céggel, és a hallgatók ingyen vagy kedvezményes áron szerezhetnék be a játékot akár örökre, vagy legalábbis ideiglenesen, a kurzus ideje alatt így használhatnák. Ez a kiadónak sem lenne rossz üzlet a marketingszempontok miatt.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Vissza

Fórumszabályzat