28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Hé lurkók! Mindjárt kezdődik az iskola. SULIBA FOGTOK MENNI HEHEHE!



Írd ide hozzászólásod:

Barthezz
Barthezz [54727]
Hiába szögezed le az elején, hogy elítéled a nők elleni erőszakot, ha utána minden sorod arról szól, hogy voltaképpen a lány volt a hibás...

A HÖK férfi/nő aránya teljesen lényegtelen, ezt szbszig is kiemelte a cikkben, kár ezt belekeverni az egészbe, így kis e térnék rá, mert nem ez a lényeg valóban.

Az ELTE igenis felelős azért, ami egy saját rendezvényén történik. Ide úgy engedik el a szülők az éppenhogy felnőtté vált gyermeküket, hogy teljes biztonságban és felügyeletben vannak és ezzel a helyzettel éppen az egyik munkatárs élt vissza. Igenis felelőssége az egyetemnek megválogatnia, kikkel dolgozik együtt: ez az ember büntetett előéletű volt, hasonló cselekményért ítélték el, mégis vígan dolgozhatott egy ilyen munkakörben, fiatal lányok között.

Az pedig, hogy nem kötelező inni és meztelenkedni, nem menti fel a szervezőket. Ha valaki nem vállalja be ezeket a feladatokat, azt kiközösítik, rosszabb esetben leitatják, kihasználják és bár látszólag önként megy bele, ez az alkohol, illetve az alattomos módon belekevert egyéb összetevők hatása. Ugyanúgy erőszaknak minősül, hiszen nem tiszta tudatállapotában "egyezett" bele, vagy inkább helyesebben fogalmazva: nem ellenkezett, mert képtelen volt mondjuk mozdulni is.

És felháborító azért is, mert ezek az emberek a leendő értelmiségiek lesznek, egyszerűen ilyen viselkedés nem illik egy egyetem összképébe, nagyon finoman fogalmazva. Egy többed éves hallgató nem kényszeríthet ilyen dolgokra elsőéveseket, nekik a követendő példát kellene mutatniuk.

És mindez nem jelenti azt, hogy ki kellene zárni az alkoholt, meg a szívatós feladatokat, egy bizonyos keretek között ezek tényleg részei a bulizásnak, felszabadultságnak, jókedvnek, de van egy bizonyos határ, amit nem szabad átlépni, ezzel szemben mostanában csakis a ennek a határnak az átlépéséről szól az egész gólyatáborosdi és a gólyák szexuális megalázására és detox szintig történő leitatására hegyeződik ki 100%-ban. Undorító, méltatlan, visszataszító, ezen nincs mit vitázni. Ha nem megoldható normális keretek között, akkor nem kell gólyatábort szervezni. Ez pedig az egyetem felelőssége.

"évtizedeken át a légkörbe mérget vetettek, ezért lett különösen fontos, hogy értéket teremts"

UÁdám
UÁdám [13]
Hali!

Napi szintű olvasója vagyok a pcdome-nak , főleg a fórum részének, és nem igazán szoktam kommentelni, de most mégis ezt teszem, főképp nem azért, hogy védjek bárkit is, csak a másik oldal álláspontja miatt. Még a postom elején szeretném kihangsúlyozni, hogy szerintem (is) a nőkkel szemben elkövetett erőszak szörnyű dolog, és mindenképpen nagyon súlyos büntetést érdemel aki ilyet tesz bármikor bárkivel, körülményektől függetlenül.

ELTE hallgató vagyok jó pár éve, igaz nem a TÓK-on, hanem IK-n, de azért kábé képben vagyok, hogy mi a helyzet a többi karon (több csoporttársamnak is TÓK-os a barátnője). Számomra kicsit fura volt, hogy mekkora felhajtás lett a történtek miatt, ugyanis ha figyelembe veszünk néhány körülményt, amit az újságírók nem, akkor látszik, hogy túlságosan nagy szám dolog nem történt.

Először is azt nem értem, hogy miért számít az, hogy ez az egész dolog az ELTE gólyatáborában történt. Miért súlyosabb, vagy meglepőbb, mint bárhol máshol? Én az rektort nem értem, hogy nemhogy mossa a kezét, de mit foglalkozik ezzel egyáltalán, hisz neki abszolút semmi köze sincs az egészhez, nem tehet semmiről. Mit kellett volna tennie, bekamerázni 150 embernek a sátrát? Vagy hegyibeszédet tartani tábor előtt? Netalán betiltani a szeszt a táborban? Szerintem egyáltalán nem jellemezhet egy intézményt az, hogy az egyik többnapos rendezvényen egy random résztvevő megerőszakolt egy random résztvevőt.

Másrészt ami még fura nekem, hogy tök úgy álltja be a média a történteket, mintha a csajt kikötözték volna józanul, és minden akarata ellenére történt volna ami történt. A helyzet az, hogy nagyon valószínűtlen, hogy ehhez hasonló lett volna a helyzet. Nem tudom feltűnt-e bárkinek, de egy egyetemi gólyatáborba 100%-ban felnőtt emberek mennek el, akinek joguk van
- nem levetkőzni, ha valami random gyökér arra utasítja,
- nem inni a bárki által kevert italt,
- vagy ha mégis akkor mértékkel,
- figyelni egymásra.
Lehet, hogy ez így kívülről nem látszik, de a TÓK összetétele kb 10 fiú 120 lányra. Tehát minden fiúra 12 lány jut / figyel, ha akar, ha a szervezők fejre állnak akkor is.

A HÖK miatt meg lehet sírni, de az a nagy helyzet, hogy őket meg választják (legalább is az IK-n biztos), úgyhogy ha akkor gond a férfi többség, a nép akarata (lenne) változtatni rajta. A gólyatáborok pedig nem azért szólnak ivásról meg meztelenkedésről - mert újabban valóban arról szólnak - mert azt 3 haver a szervezők között kitalálta, hanem mert erre van igény. Ha nem lenne, akkor a 120 lány hazamenne, és szórakoztathatná egymást a 3 szervező a réten. Ez történt? Nem.

Egy szó, mint száz, szerintem sokkal nagyobb az áldozat felelőssége az ügyben, mint ahogy az be van állítva, valamint annak a jelentősége, hogy ez milyen gólyatáborban történt: 0.

És még egyszer: a gólyatáborok nem fognak ennek hatására megváltozni, ha 100% lány lesz a HÖK-ben akkor sem, mert nem a HÖK miatt ilyen ez az event, hanem, azért, nem ez kell a népnek. De ez nagyjából minden téren igaz.

Remélem nem bántottam meg senkit a véleményemmel.

Vissza

Fórumszabályzat