A kerületrendszer az még hagyján, az legalább nem annyira idegen újítás, mint a kormányzók megjelenése.
MI hülyesége meg: Imperium Galactica 1-ben az utolsó nép utolsó bolygóját vontam blokád alá, hogy hátha megadja magát, mert addig egyik sem volt erre képes. Hát az sem. Egyfolytában mondogatta, hogy majd meglátja a félelmetes flottánkat mely elsöpri az egész civilizázióját...aham, persze. Egy hajója sem volt. Ezek után már meg sem lepődök hogy Civ 6-ban a norvégok elkezdtek smúzolni velem, mert gyártottam 3 gályát, majd a 4. legyártásakor már hadat üzentek, hogy ilyen kicsi jelentéktelen tengeri hatalmat ők nem tisztelnek. Egy hajójuk sem volt. Vagy hogy amerika leigázta a fél világot már, mikor én támadtam meg egy szomszédos birodalmat, ők elítéltek engem mindenki előtt, hogy warmonger vagyok.
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Újabb előzetest kapott a Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall [hozzászólások]
A Civ5-tel is így voltam a 4 után. Ahhoz még mindig nagyon jó emlékek kötődnek, de az 5 uccsó kiegészítője után teljes mértékben átpártoltam ahhoz. Egy teljes, kiforrott, nagyszerű élmény.
Amikor meg a Civ6 kijött, próbáltam elmerülni benne, de valahogy a kerületes rendszer és az MI elképesztő hülyeségei miatt nem igazán tudtam mit kezdeni vele. Egy játékot végigvittem, utána még próbálkoztam egy párral, de vhogy egy idő után belassult az egész, és az élvezet kiszökött belőle. Bár van tutorial benne, de úgy érzem, hogy kicsit jobban el kellene magyarázni benne a játékmenetet.
Már csak kb. olyan szinten követem a játékot, hogy milyen civeket raknak bele. Remélem azért, hogy ez javít vmelyest a megítélésén...
Amikor meg a Civ6 kijött, próbáltam elmerülni benne, de valahogy a kerületes rendszer és az MI elképesztő hülyeségei miatt nem igazán tudtam mit kezdeni vele. Egy játékot végigvittem, utána még próbálkoztam egy párral, de vhogy egy idő után belassult az egész, és az élvezet kiszökött belőle. Bár van tutorial benne, de úgy érzem, hogy kicsit jobban el kellene magyarázni benne a játékmenetet.
Már csak kb. olyan szinten követem a játékot, hogy milyen civeket raknak bele. Remélem azért, hogy ez javít vmelyest a megítélésén...
-ReLax- Everything you know is wrong / black is white, up is down and short is long / and everything you thought was just so important / doesn't matter... -xeLaR-
Nem tudom, nekem ez a sok fejlődési és befolyásolásos szint kezd kicsit sok lenni. Már a Civ5-ben is sok volt hogy vallással, turizmussal is lehetett nyerni, a megszokott tudományos és katonai opciók mellett. Erre bejön még 1-2 szint ami tovább árnyalja az addig viszonylag érthető képet....lehet ez a Civ már nem az én Civem lesz.
Korábban már puffogtam amiatt hogy míg a Civ5 complete edition milyen jó volt mikor megjelent, minden dlc, nép, térkép, missionpack benne, és ténylegesen egy egészen terjedelmes játékká alakult az egész civ5, majd kijött a civ 6, töredéke néppel, térképpel, lehetőséggel, majd elkezdték a népeket egyesével csepegtetni, ahogy a civ5 esetében is...lehet civ6nál is megvárom a complete editiont.
Ugyanaz az érzés fogott el, mint anno a Sim2-ről sims3-ra váltáskor. Sims2, sok küldilemez meg kiegészítők után kb 2 év alatt lett teljes, kijött a Sims3, hiányosan, majd elkezdték újra kiadni ugyanazokat a kiegészítőket.
Korábban már puffogtam amiatt hogy míg a Civ5 complete edition milyen jó volt mikor megjelent, minden dlc, nép, térkép, missionpack benne, és ténylegesen egy egészen terjedelmes játékká alakult az egész civ5, majd kijött a civ 6, töredéke néppel, térképpel, lehetőséggel, majd elkezdték a népeket egyesével csepegtetni, ahogy a civ5 esetében is...lehet civ6nál is megvárom a complete editiont.
Ugyanaz az érzés fogott el, mint anno a Sim2-ről sims3-ra váltáskor. Sims2, sok küldilemez meg kiegészítők után kb 2 év alatt lett teljes, kijött a Sims3, hiányosan, majd elkezdték újra kiadni ugyanazokat a kiegészítőket.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 11:49
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [1]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]