Nagyon kíváncsi leszek a piac alakulására, és a GPU-k jövőbeli megoszlására a felhasználóknál. Sokan még mindig GTX 9xx kártyákkal játszanak, amelyek némi kompromisszummal, de derekasan helytállnak ma is. Sőt, akad 7xx, vagy ez alatti modellt felhasználó játékos is szép számmal (meg gondolom ATI-fronton is ugyanezek az ottani szériákkal). Az RTX-ek 10 év méregdrága fejlesztés utáni piacra dobása és a bányász lufi kipukkanása elég rossz időzítéssel követték egymást piaci szempontból, és a még igencsak gyerekcipőben járó ray-tracing technológia jelenlegi horror ára sem feltétlenül kedvez a piaci elterjedésének. Lehet persze kompromisszumokat kötni, olcsóbb termékeket piacra dobni, eddigi méregdrága és exkluzív technológiákat szélesebb körben elérhetővé tenni (G-Sync), és lehet agresszíven is próbálkozni a piacteremtéssel (XY játék csak RTX kártyákkal futtatható, a gamer laptopok jelentős része hirtelen csak 20-as kártyákkal jön ki stb.), de ettől még nem fog hirtelen tömeg rohanni a boltba. Én se vettem végül 2080-ast, sőt, átnyergeltem a hordozható PC-kre. Sok tényezős a dolog, és ha valamikor nehéz megjósolni, mi lesz, az most van...
"....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/
