Hm... hát ez így nem tudnám megmondani... Szerintem inkább a könyv folytatása, mivel ez is ugyanolyan részletesen (talán már-már túl részletesen) foglalkozik Wade életével, amire ugyebár a film még felületesen se nagyon tért ki. Az első részben volt egy rakás olyan szakasz, ami arról szólt, hogy a srác valójában mekkora szociopata gyík, aki nem tud mit kezdeni az olyan dolgokkal, amik nem pixelekből állnak össze. Ez a filmben egyáltalán nem volt benne, viszont a Ready Player Two-ban - és itt most egy pici spoiler következik - Wade még nagyobb gekkó, mint az első részben volt...
A vége hát... talán a legjobb szó rá az, hogy váratlan. Én legalábbis totál másra számítottam. És teljesen megértem, ha valaki szerint gigantikus blőd baromság, mert valahol tényleg elég megmosolyogtató. De nekem valahogy mégis illett az egész Ready Player sztori végére. Olyan tipikus Ernest Cline befejezés. Hogy ez jó vagy rossz, na azt mindenki döntse el majd maga. Tulajdonképpen a Ready Player One vége is egy klisés slejm cukormáz volt: nyertek a jók, az ölébe hullott a világ gazdagsága, övé lett a csaj és még az OASIS-t is hajlandó volt letenni, hogy az életben nőzhessen. Ha őszinték vagyunk, ez a legkevésbé sem passzolt a könyvben addig megismert Wade személyiségéhez, de sebaj, így szerettük a befejezést.
Szbszig - tavaly novemberben jelent meg kint, de pár hete már nálunk is láttam az angol kiadást a könyvesboltokban. A magyarról viszont fogalmam sincs, hogy hogy áll, mikor jöhet.