Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Fórum » Konzolok, konzolos játékok
God Of War
Pedig megéri nagyon. Új alapanyag, full új setek. A hírhedt glasscannon Zeus set is ng+ only.
Háááát... Túljutottam rajta...
SPOILER
Ettől függetlenül a többi része egyre érdekesebb, lehet amiatt, mert nem ismerem a mitológiai hátteret (bár nem tudom, mennyire írták át az eredetit). És van egy tippem a múltkori kérdéssel kapcsolatban, aztán kiderül bejön-e
SPOILER
De ez majd csak holnap derül ki, a mai tervMulpurvalami a Tűz síkja befejezése és Niflheim. Tegnap a sztorizós rész után befejeztem minden mellékest, megvan minden kincs, madár és ereklye, a hegy kivételével minden terület 100%, ott még hiányzik egy darab olvasnivaló
Meg nekikezdtem a Tűz síkjának, gondoltam megnézem mennyire nehéz.
De hogy a sötételfek még mindig mekkora mocsok férgek. A harmadik arénában inkább visszavettem a nehézséget hardról a második nekifutás után, a Valkűrökkel szívesen szenvedtem, de ezek a menekülős, vakítós szúnyogok az agyamra mennek az első pillanattól kezdve. Azok nem lennének még lehet a GMGOW is kapna egy második esélyt NG+-ban.
SPOILER
Vagy legalábbis most ott tartok, hogy másodjára is megjártam Helheimet, megcsinálták a törpék a kulcsot, menni kellene Tyr szentélyébe. De ez a rész kiakasztó volt. Kis sz@ros vállon lövi Kratost és akkor minden meg van bocsájtva, mert... Miért is? Legalább egyszer képen vágta volna, csak egyetlen egyszer. De úgy, hogy beleálljon a falba
Nem tudom, hogy azért, mert egyébként sem vagyok oda a gyerekekért vagy azért, mert szinte az első pillanattól nem szimpatikus a kölyök, de a sztorinak ez a része nagyon mellément nálam.
Nem tudom, hogy azért, mert egyébként sem vagyok oda a gyerekekért vagy azért, mert szinte az első pillanattól nem szimpatikus a kölyök, de a sztorinak ez a része nagyon mellément nálam.Ettől függetlenül a többi része egyre érdekesebb, lehet amiatt, mert nem ismerem a mitológiai hátteret (bár nem tudom, mennyire írták át az eredetit). És van egy tippem a múltkori kérdéssel kapcsolatban, aztán kiderül bejön-e
SPOILER
A Baldur-Freya kapcsolaton leesett az állam. Meg azon is, hogy honnan is van a sebezhetetlensége előbbinek. És akkor kisebb összeggel mernék is fogadni a nyílvesszők jelentőségére.
De ez majd csak holnap derül ki, a mai terv
Meg nekikezdtem a Tűz síkjának, gondoltam megnézem mennyire nehéz.
De hogy a sötételfek még mindig mekkora mocsok férgek. A harmadik arénában inkább visszavettem a nehézséget hardról a második nekifutás után, a Valkűrökkel szívesen szenvedtem, de ezek a menekülős, vakítós szúnyogok az agyamra mennek az első pillanattól kezdve. Azok nem lennének még lehet a GMGOW is kapna egy második esélyt NG+-ban.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
És tudod mit? Még ez a rész is jó, ha túljutsz rajta, rájössz, hogy kellett.
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Szerintem megvan mire gondolsz. Már éjfél után kezdtem bele abba részbe, tegnap terv szerint felderítés ment, mivel nem akartam guide-ot nézni elég sok idő elment a keresgéléssel. Alfheim-et "csak" kétszer jártam végig pincétől-padlásig mire megtaláltam a hiányzó hasadékot. Pedig éppen csak nem szúrta ki a szemem
Viszont az istennek sem találom a negyedik töredéket Niflheimbe. Remélem a sztoriban kell előremenni és akkor előkerül.
SPOILER
Valkűrök: én kifejezetten élvezem őket, már öt megvan a nyolcból. Kettőről tudom, hogy a challenge területeken van, az utolsóra tippem sincs. Igen, unfair mocskok, de mégis izgalmas és pörgős velük a harc. Végre azt éreztem, hogy itt van egy-egy ellenfél akikkel nem azért kihívás küzdeni, mert random addok esnek be és nem csak annyi a különbség, mint a trolloknál, hogy az egyik kék, a másik meg piros oszloppal jön. Plusz szerintem úgy vannak megcsinálva, hogy tanuljanak is. A rámugrálós (nem jegyeztem meg a neveket) konkrétan kifigyelte mi az a támadás amit mindig benézek és amíg nem tanultam meg kikerülni folyamatosan azt spammelte három try-on keresztül. Hardon öltem mindet, de abba simán belement 10+ try.
Viszont az istennek sem találom a negyedik töredéket Niflheimbe. Remélem a sztoriban kell előremenni és akkor előkerül.
SPOILER
Egyelőre nem értem a végére a hisztis résznek, de az már biztos, hogy ezzel amit itt levágott sikeresen leküzdötte magát a legutálatosabb (nem ellenfél) mellékszereplők közé. Az a duma is felfelé menet, hogy "Anyám csak halandó volt, höhö..." Meg utána Magninál és a végén a liftes rész is. Kis sz@ros... De a nagy pofája ellenére mászni még mindig nem tanult meg. Nem tudom mit szólt volna ha Kratos hátranyúl és lazán lecsapja a földre, hogy na akkor ha ilyen nagy pofád van közlekedj egyedül. Azért remélem a végén legalább egyet rácsaphatok a fejszével vagy a kardokkal
Az a szerencséje, hogy a helyi Valkűrnél "elfelejtette", hogy ő most büdöstapló módban van és rendesen csinálta a dolgát, mert ha ott is random használta volna a képességeit meg szó nélkül cserélgette volna a lövedéket lehet izgatott leszek.
Az a szerencséje, hogy a helyi Valkűrnél "elfelejtette", hogy ő most büdöstapló módban van és rendesen csinálta a dolgát, mert ha ott is random használta volna a képességeit meg szó nélkül cserélgette volna a lövedéket lehet izgatott leszek.
Valkűrök: én kifejezetten élvezem őket, már öt megvan a nyolcból. Kettőről tudom, hogy a challenge területeken van, az utolsóra tippem sincs. Igen, unfair mocskok, de mégis izgalmas és pörgős velük a harc. Végre azt éreztem, hogy itt van egy-egy ellenfél akikkel nem azért kihívás küzdeni, mert random addok esnek be és nem csak annyi a különbség, mint a trolloknál, hogy az egyik kék, a másik meg piros oszloppal jön. Plusz szerintem úgy vannak megcsinálva, hogy tanuljanak is. A rámugrálós (nem jegyeztem meg a neveket) konkrétan kifigyelte mi az a támadás amit mindig benézek és amíg nem tanultam meg kikerülni folyamatosan azt spammelte három try-on keresztül. Hardon öltem mindet, de abba simán belement 10+ try.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Perverz örömmel várom AZT a részt, és hogy mit írsz majd róla. 

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Nah, kellett nekem panaszkodni, találtam kettőt is. Az első még nem is volt vészes, de a második folyamatosan az addokat idézte... Nehogy elkényelmesedjek.
Viszont végre megvan minden, ami a gyűjtögetéshez kell, nekiállok szépen 100%-ra kipörgetni a területeket, ahol esetleg elhagytam valamit. Hogy némelyik madár hogy el van dugva... volt, hogy percekig keringtem mire meglett az utolsó. Pedig még hallottam is a hangját.
Azért egy dolgot nem egészen értek:
SPOILER
Viszont végre megvan minden, ami a gyűjtögetéshez kell, nekiállok szépen 100%-ra kipörgetni a területeket, ahol esetleg elhagytam valamit. Hogy némelyik madár hogy el van dugva... volt, hogy percekig keringtem mire meglett az utolsó. Pedig még hallottam is a hangját.
Azért egy dolgot nem egészen értek:
SPOILER
A kölyök elvileg azért lett beteg, meg régen is azért betegeskedett, mert nem tudott arról, hogy ő félig isten. Na de nem úgy van, hogy Kratos már eleve félisten volt? És ő se tudta. Vagy ez ilyen félisten-félóriás esetben okoz csak gondokat? Nem értem a logikát.
Mondjuk az a reakció a kölyöktől arra, hogy isten... Akkor át tudok változni állattá? Azért erre nem számítottam. Hitetlenkedésre, hisztire (miért nem modntad előbb, miért nem mentetted meg anyut, stb), bármire inkább, de ezt nem is tudtam hová tenni hirtelen. Gyanítom ezután jönne majd az a rész amit jawsika emlegetett, azért is megyek inkább felfedezni
Mondjuk az a reakció a kölyöktől arra, hogy isten... Akkor át tudok változni állattá? Azért erre nem számítottam. Hitetlenkedésre, hisztire (miért nem modntad előbb, miért nem mentetted meg anyut, stb), bármire inkább, de ezt nem is tudtam hová tenni hirtelen. Gyanítom ezután jönne majd az a rész amit jawsika emlegetett, azért is megyek inkább felfedezni

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Na majd este lehet, hogy ránézek, van három páncélszettre való receptem amihez érzésem szerint onnan lehetne alapanyagot szerezni, egy próbát megér. Bár lehet inkább a sztorival kellene haladni, mert még nem érhető el minden és nem tudok rendesen felderíteni így. És az nem állapot, hogy ott van a láda, de egy kék növény nem engedi kinyitni
Fejlesztések szempontjából a speciális nyersanyag érdekel inkább, van egy baltanyelem, ami szó szerint felvillanyozza az ellenfeleket, azt kombinálva a whirlwind rúnával meg a kölyök nyilaival mindent is meg tudok rázni. Csak a következő szinthez valami fura nevű cucc kell és abból csak kettő van. Aztán nehogy kiderüljön, hogy valami sokkal jobbhoz is ellőhettem volna.
Azt a talizmánt én is használom az eleje óta, meg mellé a gyógyító ruhát is. Néha azért hasznos, bár a lila ellenfelek ellen mindegy. Az eltalál és megöl, nem kell heallel szórakozni.
Valkűrrel még nem találkoztam, azt hittem a sztoriban kell eljutni valameddig és utána jönnek elő. Már hiányoltam is őket. Viszont a helyük már megvan, nem messze onnan találtam sárkányt is.
Fejlesztések szempontjából a speciális nyersanyag érdekel inkább, van egy baltanyelem, ami szó szerint felvillanyozza az ellenfeleket, azt kombinálva a whirlwind rúnával meg a kölyök nyilaival mindent is meg tudok rázni. Csak a következő szinthez valami fura nevű cucc kell és abból csak kettő van. Aztán nehogy kiderüljön, hogy valami sokkal jobbhoz is ellőhettem volna.
Azt a talizmánt én is használom az eleje óta, meg mellé a gyógyító ruhát is. Néha azért hasznos, bár a lila ellenfelek ellen mindegy. Az eltalál és megöl, nem kell heallel szórakozni.
Valkűrrel még nem találkoztam, azt hittem a sztoriban kell eljutni valameddig és utána jönnek elő. Már hiányoltam is őket. Viszont a helyük már megvan, nem messze onnan találtam sárkányt is.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Az a Tűz birodalom (nekem se ugrik be a neve) gyakorlatilag egy challenge birodalom, ahol van egy hegy, amin mész szépen felfelé, és minden szinten teljesítened kell pár feladatot (ölj meg X ellenfelet úgy, hogy csak a gyereket használod, ölj meg X ellent úgy, hogy nem sebződsz stb. stb.). Aztán ha felértél a legtetejére a hegynek, akkor jön egy Valkűr elleni harc.
Én őket (talán hármat leszámítva) a new game+-ra hagytam, és ott már csak a végső, a királynő okozott gondot. De mivel elég sok cuccot dob, így ha fejlődni akarsz, érdemes végigcsinálni. Max a Valkűrnél megállsz, és visszamész később. Lesz majd amúgy egy Köd birodalom, ami szintén ilyen challenge birodalom, csak kicsit másképp, mint a tüzes (és ott is lesz Valkűr).
A fejlesztéseket pedig érdemes csinálni, mert bár nem dobálja annyira bőkezűen a nyersanyagot a játék (főleg hardon), de azért nem is annyira szegényes a helyzet, hogy a végéig spórolni kelljen. Pl. én két talizmánt használtam, illetve váltogattam, az egyik belassítja az időt (Valkűr elleni harcokban jól jön), illetve egy olyat, aminek ha beaktiválok, akkor pár másodpercig töltődik vissza az életem. De ezt csak addig használtam, amíg a srácnak lett olyan támogató képessége, hogy harc közben dobálja nekem az élettöltő kis kristályokat.
Ekkor váltottam az időlassítósra. A spoileres részhez pedig...nos...spoileres lenne válaszolni. 
Én őket (talán hármat leszámítva) a new game+-ra hagytam, és ott már csak a végső, a királynő okozott gondot. De mivel elég sok cuccot dob, így ha fejlődni akarsz, érdemes végigcsinálni. Max a Valkűrnél megállsz, és visszamész később. Lesz majd amúgy egy Köd birodalom, ami szintén ilyen challenge birodalom, csak kicsit másképp, mint a tüzes (és ott is lesz Valkűr).
A fejlesztéseket pedig érdemes csinálni, mert bár nem dobálja annyira bőkezűen a nyersanyagot a játék (főleg hardon), de azért nem is annyira szegényes a helyzet, hogy a végéig spórolni kelljen. Pl. én két talizmánt használtam, illetve váltogattam, az egyik belassítja az időt (Valkűr elleni harcokban jól jön), illetve egy olyat, aminek ha beaktiválok, akkor pár másodpercig töltődik vissza az életem. De ezt csak addig használtam, amíg a srácnak lett olyan támogató képessége, hogy harc közben dobálja nekem az élettöltő kis kristályokat.
Ekkor váltottam az időlassítósra. A spoileres részhez pedig...nos...spoileres lenne válaszolni. 
Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!
Pedig mióta Mimir is velünk van kezdek megbékélni vele, mert kevesebbet beszél, ellenben új társunk tök jó fej (ezt muszáj volt elsütni)
Különben az első vagy második csónakázás alatt meg is adta a választ mi baja volt vele a boszorkának.
Egyébként vannak tippjeim a sztori kifutásával, de mivel nem ismerem a hátteret így csak tippelgetni tudok, majd kiderül. SPOILER
Ja, és mióta legyőztük Rezsőt, a sárkányt tényleg hasznos a kölyök is a harcokban. Már a fény nyilakkal is használhatóbb lett, de mióta megvan neki az elektromos, láncvillámmal, maxos farkasidézéssel tényleg van értelme használni.
Tegnap este már csak a felderítés ment, próbáltam felderíteni mindent is, a HP már ki is van maxolva, szóval lehet közeledek a végéhez. Bár a fejsze meg csak négyes, szóval a fene tudja. Viszont pár kérdés:
- Van nekem egy kulcsom a Tűz síkjára (nem jut eszembe a neve). Oda megéri most elmenni vagy hagyhatom későbbre?
- A fejlesztésekkel (páncél/markolatgomb/talizmán) mennyire legyek óvatos? Egyelőre nem nagyon mertem fejleszteni rajta, mert nem tudom mennyire limitált a nyersanyag és nem akarom elszórni feleslegesen olyanra amit aztán nem használnék. Vagy ezt majd lehet farmolni is valahol?
Tegnap már hetes-nyolcas ellenfelek is jöttek (jó, utóbbi hasadékból) és azért ott szenvedős volt mire megoldottam, lehet kellenének jobb cuccok. Bár amikor az utolsó ellenfél rám robbant és abba haltam bele ott szidtam magam rendesen
Itt azért taktikázni/tanulni kell, hogy mikor melyik támadást használja az ember isten az adott ellenfél ellen.
Azért túl sok tanulnivaló nincs itt még hardon sem. Van 2-3 támadás amit az ellenfél ismételget, de türelemmel koponyás ellenfeleket is le lehet győzni, gyakorlatilag egy gombot nyomogatva végig (például a Sindrivel való első találkozást követő harcot GMGOW nehézségen szinte végig egy helyben állva, csak parryzve csináltam meg). Annyi, hogy nem megengedő a játék, mert minden ütés oneshot.
A kísértetek elteleportálása meg folyamatos menekülése meg szimplán idegesítő, de az messze van a taktikus ellenféltől. A szúnyogelfek is azért idegesítőek, mert a harc 80%-át meneküléssel töltik és tömegesen dobálja őket a játék.
Különben az első vagy második csónakázás alatt meg is adta a választ mi baja volt vele a boszorkának.
Egyébként vannak tippjeim a sztori kifutásával, de mivel nem ismerem a hátteret így csak tippelgetni tudok, majd kiderül. SPOILER
Erős a gyanúm, hogy Faye óriás volt, azért szeretné, hogy Jötünheimben szórjuk szét a hamvait. Hogy most istennő vagy csak egy nagy hatalmú boszorka azt nem tudom. Az előbbire gyanakszom. Viszont a beharangozott nagy reveal és minimális mitológiai ismereteim alapján van egy szörnyű gyanúm. Valakiről ugyanis tudok, aki félig jégóriás...
És nem biztos, hogy azt a csavart én szeretném...
És nem biztos, hogy azt a csavart én szeretném...Ja, és mióta legyőztük Rezsőt, a sárkányt tényleg hasznos a kölyök is a harcokban. Már a fény nyilakkal is használhatóbb lett, de mióta megvan neki az elektromos, láncvillámmal, maxos farkasidézéssel tényleg van értelme használni.
Tegnap este már csak a felderítés ment, próbáltam felderíteni mindent is, a HP már ki is van maxolva, szóval lehet közeledek a végéhez. Bár a fejsze meg csak négyes, szóval a fene tudja. Viszont pár kérdés:
- Van nekem egy kulcsom a Tűz síkjára (nem jut eszembe a neve). Oda megéri most elmenni vagy hagyhatom későbbre?
- A fejlesztésekkel (páncél/markolatgomb/talizmán) mennyire legyek óvatos? Egyelőre nem nagyon mertem fejleszteni rajta, mert nem tudom mennyire limitált a nyersanyag és nem akarom elszórni feleslegesen olyanra amit aztán nem használnék. Vagy ezt majd lehet farmolni is valahol?
Tegnap már hetes-nyolcas ellenfelek is jöttek (jó, utóbbi hasadékból) és azért ott szenvedős volt mire megoldottam, lehet kellenének jobb cuccok. Bár amikor az utolsó ellenfél rám robbant és abba haltam bele ott szidtam magam rendesen
Itt azért taktikázni/tanulni kell, hogy mikor melyik támadást használja az ember isten az adott ellenfél ellen.
Azért túl sok tanulnivaló nincs itt még hardon sem. Van 2-3 támadás amit az ellenfél ismételget, de türelemmel koponyás ellenfeleket is le lehet győzni, gyakorlatilag egy gombot nyomogatva végig (például a Sindrivel való első találkozást követő harcot GMGOW nehézségen szinte végig egy helyben állva, csak parryzve csináltam meg). Annyi, hogy nem megengedő a játék, mert minden ütés oneshot.
A kísértetek elteleportálása meg folyamatos menekülése meg szimplán idegesítő, de az messze van a taktikus ellenféltől. A szúnyogelfek is azért idegesítőek, mert a harc 80%-át meneküléssel töltik és tömegesen dobálja őket a játék.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Én csak attól féltelek, mikor Atreus elér AHHOZ a részhez, ott félek, feladod. De eskü, hidd el, gyorsan lemegy és onnantól normális lesz megint.
A kérdéseidre később választ kapsz. Tényleg, igazán brutál jó sztorija van, majd ha végeztél írd is meg, hogy mit gondolsz róla, de ilyenekre nem lehet válaszolni.
Ja... a mitológiához. Igen, ez így baj lehet. Nekem ez nagy kedvencem, igazából nagyon otthonosoan mozgok benne, gyerekkorom óta imádom ezt a mondakört, és így akkora mindfuck robbanások voltak a fejemben, meg 2x csinálta meg velem a game, ami még nem fordult elő talán soha, hogy le kellett pause-zni és járkáltam a nappalimban fel-alá a fejemet fogva, hogy ÚRISTEN-ÚRISTEN-ÚRISTEN, mert teljesen összeállt minden full logikus egységbe, de mégsem lehetett előre kitalálni és kész, ezért a kedvenc gamem, viszont ha nem vágod a mitológiát, lehet nem érted majd a dolgokat. Mindegy, ha kivitted írok majd egy hosszabbat, elmagyarázom a foltokat, mert tényleg, igazán ki merem jelenteni, hogy totál páratlan a történet.
A kérdéseidre később választ kapsz. Tényleg, igazán brutál jó sztorija van, majd ha végeztél írd is meg, hogy mit gondolsz róla, de ilyenekre nem lehet válaszolni.
Ja... a mitológiához. Igen, ez így baj lehet. Nekem ez nagy kedvencem, igazából nagyon otthonosoan mozgok benne, gyerekkorom óta imádom ezt a mondakört, és így akkora mindfuck robbanások voltak a fejemben, meg 2x csinálta meg velem a game, ami még nem fordult elő talán soha, hogy le kellett pause-zni és járkáltam a nappalimban fel-alá a fejemet fogva, hogy ÚRISTEN-ÚRISTEN-ÚRISTEN, mert teljesen összeállt minden full logikus egységbe, de mégsem lehetett előre kitalálni és kész, ezért a kedvenc gamem, viszont ha nem vágod a mitológiát, lehet nem érted majd a dolgokat. Mindegy, ha kivitted írok majd egy hosszabbat, elmagyarázom a foltokat, mert tényleg, igazán ki merem jelenteni, hogy totál páratlan a történet.
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
