Kicsit a magyar-román viszonyhoz hasonlítom mondjuk, a mi szemszögünkből mi vagyunk a jófiúk, ők meg az áruló homo erectusok, akik valószínűleg írni se tudnának nélkülünk. Az ő szemszögükből mi voltunk az elnyomó hatalmasságok, akik megrabolták a népüket évszázadokon át. A szotri ugyanaz, csak az a kérdés, ki meséli. Nekem ettől volt ez ennyire meghatározó.
Annyit tudok mondani, hogy a NG+-ban full új alapanyagok, szettek, stb-k esnek, tehát nem csak egy sima újrázás értelmetlenül, lehet fejlődni.
A spoiler taghez:
SPOILER
-Loki, bizony Loki! Teljesen egyértelmű, tökéletesen összeáll és beleillik. Még az aesirek gonoszak felfogásba is passzol. Imádom. Btw én bevallom, nem láttam jönni, mert tudtam, hogy több rész lesz, és nem is kerestem, gondoltam tartogatják. Ezért nekem iszonyat nagyot ütött, talán semmi nem ütött ekkorát soha.
-A nyílvessző fagyöngy. Baldurt egy fagyöngy nyílvessző ölte meg, mert az anyja azt az egy dolgot (fagyöngy) nem eskette meg, hogy nem bántja a fiát. Ez egy sima klasszikus "hibás" sebezhetetlenség-sztori, láttunk ilyet ezret (Achilleus, Siegfried).
-Ez nem egyértelmű, biztosan ki fog derülni. Valamitől meghaltak, de nem tudjuk, mitől.
-Az nem füst, azok szavak (mint egy képregényben), valószínűleg meghal. Ebben az esetben Atreus lesz a főhős, nekem bejön, de neked kár mondanom ezek szerint.
-Loki? Az. Loki a legravaszabb és legintelligensebb isten. Érdekes, mert nem egyértelműen negatív figura legtöbbször.
-Tyr? A trailer szerint felbukkan a Ragnarökben, de én már nem hiszek el semmit. Tyr ugye halott, régóta. Ez amúgy sok más helyen felbukkan (World of Warcraft pl., ahol Tyr szintén régóta halott (Tirisfal Glades ebből ered, ott halt meg)), igen amúgy, ő az, akinek hiányzik a keze mert beletette Fenrir szájába. Valójában ilyen... Krisztusi figura, aki bölcs, jólelkű, mindenkin segít, önzetlen, és bizony emiatt. A "hivatalos" mitológiában csak a Ragnarök során hal meg.
-Igeeeeen, az kurva érdekes. Ugye a nagy kérdés, amit nem tettél fel, hogy amikor a kölyök beteg, és visszük Freyához, akkor halljuk, hogy valaki hívja a kiígyót, de ki? A fan-teory az, én is ezt támogatom, hogy Loki. Aki tudja, hogy akkor és ott nem botlik majd magába, és ekkor beszél a kígyóval. Ugye az időutazás sokszor felmerült, és a Világkígyó és Loki ismerik egymást, csak erről az Atreus-Loki "még" nem tud. Mindfuck, tudom, de imádom.
-A nyílvessző fagyöngy. Baldurt egy fagyöngy nyílvessző ölte meg, mert az anyja azt az egy dolgot (fagyöngy) nem eskette meg, hogy nem bántja a fiát. Ez egy sima klasszikus "hibás" sebezhetetlenség-sztori, láttunk ilyet ezret (Achilleus, Siegfried).
-Ez nem egyértelmű, biztosan ki fog derülni. Valamitől meghaltak, de nem tudjuk, mitől.
-Az nem füst, azok szavak (mint egy képregényben), valószínűleg meghal. Ebben az esetben Atreus lesz a főhős, nekem bejön, de neked kár mondanom ezek szerint.
-Loki? Az. Loki a legravaszabb és legintelligensebb isten. Érdekes, mert nem egyértelműen negatív figura legtöbbször.
-Tyr? A trailer szerint felbukkan a Ragnarökben, de én már nem hiszek el semmit. Tyr ugye halott, régóta. Ez amúgy sok más helyen felbukkan (World of Warcraft pl., ahol Tyr szintén régóta halott (Tirisfal Glades ebből ered, ott halt meg)), igen amúgy, ő az, akinek hiányzik a keze mert beletette Fenrir szájába. Valójában ilyen... Krisztusi figura, aki bölcs, jólelkű, mindenkin segít, önzetlen, és bizony emiatt. A "hivatalos" mitológiában csak a Ragnarök során hal meg.
-Igeeeeen, az kurva érdekes. Ugye a nagy kérdés, amit nem tettél fel, hogy amikor a kölyök beteg, és visszük Freyához, akkor halljuk, hogy valaki hívja a kiígyót, de ki? A fan-teory az, én is ezt támogatom, hogy Loki. Aki tudja, hogy akkor és ott nem botlik majd magába, és ekkor beszél a kígyóval. Ugye az időutazás sokszor felmerült, és a Világkígyó és Loki ismerik egymást, csak erről az Atreus-Loki "még" nem tud. Mindfuck, tudom, de imádom.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Én ezt inkább csak viccnek szántam. És a nyílvesszőre is sikerült ráhibáznom, hellyel-közzel. Bár én arra számítottam, hogy azzal fogjuk megölni, nem arra, hogy megtöri a varázslatot és utána ismét meg kell vele verekedni. Miközben Freya feltámaszt egy hegynyi óriást, a kölyök meg a végén odasuttogja a kígyót... Kicsit katyvaszos volt a vége, szóval jöhet a beígért magyarázat.
És nem biztos, hogy azt a csavart én szeretném...
