Búcsút vettek a világ legnagyobb úszó éttermétől
Már ezen a ponton is eléggé szomorú lettem, de aztán pár nap múlva jött a folytatás:
Felborult a világ legnagyobb úszó étterme
Most meg itt tartunk:
Több mint ezer méter mélyre süllyedt a világ legnagyobb úszó étterme
A hírek jelentősége személyes élmény nélkül azért valószínűleg kevésbé jönne át, de az a helyzet, hogy jártam az étteremben, amikor öt évvel ezelőtt Hongkongban voltam. Igen, kicsit giccses, de bizonyos szempontból azok a klasszikus kínai épületek meg belső dekorációk is, amikről mintázták, szóval ezt nagyjából annyira fair felhozni, mint egy csárdánál, ha túlzottan magyaros. Az ételek pedig, bármit is írnak a cikkben, nem voltak rosszak szerintem, legalábbis az átlag kínai éttermekhez semmiképp. Mondjuk én a tengeri herkentyűket alapból nagyon szeretem, úgyhogy egy kicsit talán elfogult vagyok ilyen téren. Ami viszont biztos, hogy a hajó valóban turistalátványosságnak számított már önmagában is, szóval megdöbbentő, hogy hagyták, hogy ilyen méltatlan véget érjen...
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
