Meglehet a Tweak alkalmazásnak van valami beállítása már alapesetben, amivel korlátozza a feleslegesen maximális teljesítményt.
De van még egy faék egyszerű megoldás a problémára, legalábbis a legtöbb játék esetén: bekapcsolandó V-Sync. Ezáltal ha a monitor képfrissítése (pl.) 120Hz, akkor a videokártya is ehhez idomul, s nem akar majd 200-500-40000 Hz-es teljesítményt kipréselni magából.
(Valójában én mindettől függetlenül is bekapcsolva tartom ezt az opciót, számomra ilyenkor a legjobb a látott kép.)
Gond van a géppel? Segítünk!
Már panaszkodtam itt a fórumban, hogy az új videókártya melegszik mint állat.
Az a fura, hogy nem csak az új játékoknál, hanem mondjuk a baromi régi SW battlefront 2-nél is. Sőt, néha ilyen indie szaroknál is, amiknek nincs is grafikája.
Egy 3rd party HW monitort használok, ami a teljes konfigot monitorozza és azon látszik is, hogy 102 fokos a GPU. De monitor se nagyon kell, mert amúgy érzem, hogy ömlik ki a meleg a gépházból (ez így télen nem olyan rossz, de már rettegek mi lesz itt nyáron).
Szóval elkezdtem olvasgatni a neten és nem sok embernek van hasonló problémája, de az egyiknek azt tanácsolta az ASUS, hogy valamit állítson be a hivatalos TWEAK III alkalmazásban. Úgyhogy én is telepítettem ezt és ugyan nem állítottam semmit rajta, de gondoltam megnézem az TWEAK monitozójáva is, mint mond. És hát a TWEAK szerint soha, de soha nem magasabb a hőmérséklet, mint 80 fok. És a durva, hogy tényleg nem árad ki a gépházból a hő. Se az ősrégi SW battlefrontnál, se a RDR2 (fullra felhúzott grafika)...
Ez lehetséges? Mármint, hogy a TWEAK (ha fut!) akkor lekorlátozza a videókártyát annyira, hogy ne melegedjen 80 fölé? De ha nem fut (kis X-szel kikapcsolom), akkor meg simán elengedi a gyeplőt és felfut 100 fok fölé. Mondanom sem kell, hogy szaggatás egyik esetben sincs: azaz nem tudom mit fog vissza a tweak, de nem a teljesítményt.
(Ha ez lehetséges, akkor hogyan érhetem el, hogy a háttérben fusson a tweak (mondjuk a tray-ben)?
Az a fura, hogy nem csak az új játékoknál, hanem mondjuk a baromi régi SW battlefront 2-nél is. Sőt, néha ilyen indie szaroknál is, amiknek nincs is grafikája.
Egy 3rd party HW monitort használok, ami a teljes konfigot monitorozza és azon látszik is, hogy 102 fokos a GPU. De monitor se nagyon kell, mert amúgy érzem, hogy ömlik ki a meleg a gépházból (ez így télen nem olyan rossz, de már rettegek mi lesz itt nyáron).
Szóval elkezdtem olvasgatni a neten és nem sok embernek van hasonló problémája, de az egyiknek azt tanácsolta az ASUS, hogy valamit állítson be a hivatalos TWEAK III alkalmazásban. Úgyhogy én is telepítettem ezt és ugyan nem állítottam semmit rajta, de gondoltam megnézem az TWEAK monitozójáva is, mint mond. És hát a TWEAK szerint soha, de soha nem magasabb a hőmérséklet, mint 80 fok. És a durva, hogy tényleg nem árad ki a gépházból a hő. Se az ősrégi SW battlefrontnál, se a RDR2 (fullra felhúzott grafika)...
Ez lehetséges? Mármint, hogy a TWEAK (ha fut!) akkor lekorlátozza a videókártyát annyira, hogy ne melegedjen 80 fölé? De ha nem fut (kis X-szel kikapcsolom), akkor meg simán elengedi a gyeplőt és felfut 100 fok fölé. Mondanom sem kell, hogy szaggatás egyik esetben sincs: azaz nem tudom mit fog vissza a tweak, de nem a teljesítményt.
(Ha ez lehetséges, akkor hogyan érhetem el, hogy a háttérben fusson a tweak (mondjuk a tray-ben)?
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
