28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!



Írd ide hozzászólásod:

Baracklekvár
Baracklekvár [1795]
Meglehet a Tweak alkalmazásnak van valami beállítása már alapesetben, amivel korlátozza a feleslegesen maximális teljesítményt.

De van még egy faék egyszerű megoldás a problémára, legalábbis a legtöbb játék esetén: bekapcsolandó V-Sync. Ezáltal ha a monitor képfrissítése (pl.) 120Hz, akkor a videokártya is ehhez idomul, s nem akar majd 200-500-40000 Hz-es teljesítményt kipréselni magából.

(Valójában én mindettől függetlenül is bekapcsolva tartom ezt az opciót, számomra ilyenkor a legjobb a látott kép.)
Lacko
Lacko [11561]
Már panaszkodtam itt a fórumban, hogy az új videókártya melegszik mint állat.
Az a fura, hogy nem csak az új játékoknál, hanem mondjuk a baromi régi SW battlefront 2-nél is. Sőt, néha ilyen indie szaroknál is, amiknek nincs is grafikája.

Egy 3rd party HW monitort használok, ami a teljes konfigot monitorozza és azon látszik is, hogy 102 fokos a GPU. De monitor se nagyon kell, mert amúgy érzem, hogy ömlik ki a meleg a gépházból (ez így télen nem olyan rossz, de már rettegek mi lesz itt nyáron).

Szóval elkezdtem olvasgatni a neten és nem sok embernek van hasonló problémája, de az egyiknek azt tanácsolta az ASUS, hogy valamit állítson be a hivatalos TWEAK III alkalmazásban. Úgyhogy én is telepítettem ezt és ugyan nem állítottam semmit rajta, de gondoltam megnézem az TWEAK monitozójáva is, mint mond. És hát a TWEAK szerint soha, de soha nem magasabb a hőmérséklet, mint 80 fok. És a durva, hogy tényleg nem árad ki a gépházból a hő. Se az ősrégi SW battlefrontnál, se a RDR2 (fullra felhúzott grafika)...

Ez lehetséges? Mármint, hogy a TWEAK (ha fut!) akkor lekorlátozza a videókártyát annyira, hogy ne melegedjen 80 fölé? De ha nem fut (kis X-szel kikapcsolom), akkor meg simán elengedi a gyeplőt és felfut 100 fok fölé. Mondanom sem kell, hogy szaggatás egyik esetben sincs: azaz nem tudom mit fog vissza a tweak, de nem a teljesítményt.

(Ha ez lehetséges, akkor hogyan érhetem el, hogy a háttérben fusson a tweak (mondjuk a tray-ben)?

Vissza

Fórumszabályzat