Karakteralkotásnál három irányba mehetsz:
- teljesen saját karakter
- valamelyik origin, ezen belül
a) Shadowheart, Gale, Astarion, Wyll, Lae'zel vagy Karlach -> ők egyben csapattársak, és azért nem javasolt első végigjátszásnál közülük választani, mert akkor kimaradsz a szórakoztató párbeszédeikből
b) Dark Urge (DU, Durge, barátoknak Tav) -> hivatalosan nincs kimondva, de ő tekinthető a kánon főszereplőnek, akinek a története bizonyos szinten kapcsolódik az első két részhez*
Én saját karival kezdtem (de abba is hagytam még a nagy feljavító patchek előtt a végefele), és ha újráznék, akkor a DU-t választanám.
* Az első két rész nem fog hiányozni, az előzményeket pedig pár mondatban össze lehet foglalni. És ahogy Davkar is írja, jobb is, ha nem játszottál velük, a Wizards of the Coast és ezáltal a Larian is nagyon más irányba vitték azt világot, mint amit megszoktunk. Egyébként a barátaim is vakon ugrottak bele, és imádják, ha felnézek a Steamre, akkor 600-700 játékórákat látok náluk.
És jó szórakozást!

Egyelőre csak megvettem, még nem vágtam bele, akarok neki adni egy nagyobb szabadnapot, amikor lesz időm elbíbelődni vele. Aztán a többi jön magától