Közel 10 éve (bakker...) volt egy végigjátszásom, úgy rémlik tetszett is, de azért az időtekerés nem volt olyan húdenagy bravúr, hogy megfilmesíthetetlen legyen. Tutorial a wc-ben, a katolikus csaj, az a bizonyos nagy csavar, endgame. Nagyjából ezeknél lehet/lesz szerepe élőszereplős verzióban. Szerintem annyira még csak nem is drága és cgi igényes a visszatekerés effekt.
Maga a sztori elég Last of Us-os, 1:1 elég átemelni a jeleneteket, itt-ott igazítani. Az író ismeretében ez még akár jól is elsülhet. Ha gonoszkodni akarnék azt mondanám, hogy ezt elsősorban a lányszerelem miatt rendelték be. Ami nem baj, játékban nem volt tolakodó, játékadaptációban van is rá jó példa (Arcane). Nyilván nem fogom várni, szerintem kicsit fölösleges is hiszen maga a játék is inkább film volt, viszont a megannyi játék közül érthető, hogy miért pont erre esett a választásuk.
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Az Amazon Prime készít élőszereplős sorozatot a Life is Strange alapján, már az írója is megvan [hozzászólások]
Úgy értem, hogy mi, mint játékos élhettünk szabadon az idővisszatekerés lehetőségével. Játékosként mókás volt pörgetni az időt, de filmen ugyanez nem kivitelezhető, hogy minden 2. jelenetnél visszatekernek "mi lett volna, ha"-jelleggel.
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Erősen szkeptikus vagyok, hogy ebből bármi jó kisülhet, mert hát játék filmadaptációja sosem lesz jó; mindazonáltal ha valahol, akkor épp ebben a leendő sorozatban van precízen helye annak az elcsépelt filmes trükknek, hogy egy időpillanattól kezdve akár perceken át zajlik a sztori valami irányba; majd hirtelen visszaugrás abba az időpillanatba és az előzőek tükrében immáron másfelé tekereg a sztori a főhős bölcsességének köszönhetően.
Leginkább a Next c. film jut észbe itt ezügyileg, de kisebb léptékben kb. bármiben és bárhol előfordul ez.
Szóval az idővisszatekerés simán beletehető a sztoriba.
De a többi, ami naggyá tette a játékot? Hát az aligha...
Leginkább a Next c. film jut észbe itt ezügyileg, de kisebb léptékben kb. bármiben és bárhol előfordul ez.
Szóval az idővisszatekerés simán beletehető a sztoriba.
De a többi, ami naggyá tette a játékot? Hát az aligha...
A hír első bekezdéséhez: Alien: Isolation, vagy az nem ér?
Amúgy már a kezdetektől tiltakozok magamban egy LiS filmadaptáció ellen, de úgyis megcsinálják. Pedig ez pont az a játék, ahol a történet önmagában nem túl érdekes, hanem pont az emelte naggyá, hogy azt teljes mértékben átélhetővé tették. Ha fogjuk az első LiS-t, és kivonjuk belőle a döntési lehetőségeket, az interaktív párbeszédeket, az idővisszatekerést, azt a kevéske felfedezést és az egyedi art style-t, akkor nem marad kb. semmi, ami miatt bármiben is kitűnne egy ilyen sorozatdömpingben. Képtelen vagyok rájönni, miért erőltetik ezt a sok felesleges adaptációt.
Amúgy már a kezdetektől tiltakozok magamban egy LiS filmadaptáció ellen, de úgyis megcsinálják. Pedig ez pont az a játék, ahol a történet önmagában nem túl érdekes, hanem pont az emelte naggyá, hogy azt teljes mértékben átélhetővé tették. Ha fogjuk az első LiS-t, és kivonjuk belőle a döntési lehetőségeket, az interaktív párbeszédeket, az idővisszatekerést, azt a kevéske felfedezést és az egyedi art style-t, akkor nem marad kb. semmi, ami miatt bármiben is kitűnne egy ilyen sorozatdömpingben. Képtelen vagyok rájönni, miért erőltetik ezt a sok felesleges adaptációt.
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 09:10
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2570]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
