Aribeth mennyire értelmes és tájékozódott basszus.
Annyira összeszedett, tárgyilagos, és mellé szerintem nagyon empatikus is tud lenni.
Sokkal több ilyen ember kellene, és messze nem itt tartanánk.
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Helyzetjelentés
És arról hallasz többet, hogy írt a twitterre, vagy arról, hogy valaki kiakadt azon, hogy írt a twitterre?
Mert én utóbbiról inkább hallok.
Érted, most is low-effort bedobtad ezt ide, nem derült ki semmi, hogy mi a probléma és milyen agymenések. És akkor még Aribeth tesz erőfeszítést, hogy helyrerakjon dolgokat több irányból pedig még érdemben kritika sem volt megfogalmazva.
Mert én utóbbiról inkább hallok.
Érted, most is low-effort bedobtad ezt ide, nem derült ki semmi, hogy mi a probléma és milyen agymenések. És akkor még Aribeth tesz erőfeszítést, hogy helyrerakjon dolgokat több irányból pedig még érdemben kritika sem volt megfogalmazva.
Man literally too angry to die
Kösz az információt, annyira engem nem érdekel a téma, hogy fact checkeljelek
Azt viszont fenntartom, hogy én milliárdosként inkább pl. az Izrael által éppen elkövetett népirtással foglalkoznék, ha már mindenképp internet harcolnék, de persze a lokális probléma is probléma.
Azt viszont fenntartom, hogy én milliárdosként inkább pl. az Izrael által éppen elkövetett népirtással foglalkoznék, ha már mindenképp internet harcolnék, de persze a lokális probléma is probléma.I wish I could have known about the view from halfway down
Egyébként megértem, hogy kis jelentőségűnek tűnik a dolog, a mainstream média is sokat tett azért, hogy a kritikusokat eszelős konteósoknak mutassa be, és mivel a transzok létszáma valóban nem nagy a társadalomban (itthon pláne), ezért nem mindenki találkozik a témával. Külföldön azért harapódzott el, mert nagyon sok gázos jogszabályt hoztak (például self-ID-t, vagy kétes orvosi beavatkozásokat tettek lehetővé, meg nem tudtak mit kezdeni az addig működő anti-diszkriminációs szabályokkal), ami már több ember életét kezdte el befolyásolni. De rendszerint akkor merülnek csak bele igazán az emberek, amikor már a saját családjuk vagy baráti körük érintett valamilyen formában.
Ez egy hatalmas tévedés, a transz téma rengeteg ember életét befolyásolja a nyugati országokban.
- Van egy icipici ezreléke a transzoknak, akiknek tényleg jót tesz a tranzícionálás, nekik őszintén örülünk. Ők tényleg kevesen vannak.
- És van rajtuk kívül a többi, akik útkereső, elhanyagolt kamaszok, melegek, autisták, mentális betegek, szexuális trauma áldozatai, akiket beszippantott egy nulla tudományos alapon működő szekta, ami mindent megtesz azért, hogy ezeket az embereket elszeparálja a családjaiktól. Tehát érintettek azok, akik - mivel az ő állapotukon csak rontani fog a tranzíció - feleslegesen gyógyszerezik, műttetik magukat, igen gyakran már kiskorúként, ami önmagában egy giganagy orvosi botrány (ajánlott olvasmány a WPATH files), meg a családok, barátok, akik elveszítették a szeretteiket emiatt.
- Érintettek azok a kritikusok, akik a véleményük miatt elveszítették a munkahelyeiket, és akik napi szinten halálos fenyegetéseket kapnak a szektától.
- Érintettek azok a gyerekek és szülők, akik az iskolában kénytelenek megküzdeni azzal, hogy talán nem kellene a gyerekeket a család háta mögött szociálisan tranzícionálni meg agymosni, és nem kellene a fiúkat betenni a lányok öltözőibe, vécéibe, sportcsapataikba.
- Érintettek a nők, akik a különféle mentális beteg, gátlástalan faszikkal kénytelenek megosztani a börtönöket, mosdókat, öltözőket, hajléktalanszállókat, krízisközpontokat, szoptatási tanácsadó tanfolyamokat (ez volt a kedvenc sztorim, a La Leche League-nél történt).
- Érintettek a női sportágak, ahonnan még nem tiltották ki a transz nőket meg az interszex faszikat. (És az mai napig a magyar sajtó és internet szégyene, ahogy pl. a 2024-es olimpián Hámori Lucát démonizálták a teljesen jogos felháborodása és félelme miatt.)
Pont a Rowlingnak meg a hozzá hasonló értelmes emberek aktivizmusának köszönhető, hogy ez az egész kezd végre lassan visszaszorulni józan emberi keretek közé. És Rowling nem csak a twitteren jártatja a száját, ő fizetett nem egy gender témájú pert, amik már precedensértékűek Angliában, továbbá csak azért nem milliárdos, mert mindig eladományozza a vagyona egy jó részét jótékonysági szervezeteknek.
- Van egy icipici ezreléke a transzoknak, akiknek tényleg jót tesz a tranzícionálás, nekik őszintén örülünk. Ők tényleg kevesen vannak.
- És van rajtuk kívül a többi, akik útkereső, elhanyagolt kamaszok, melegek, autisták, mentális betegek, szexuális trauma áldozatai, akiket beszippantott egy nulla tudományos alapon működő szekta, ami mindent megtesz azért, hogy ezeket az embereket elszeparálja a családjaiktól. Tehát érintettek azok, akik - mivel az ő állapotukon csak rontani fog a tranzíció - feleslegesen gyógyszerezik, műttetik magukat, igen gyakran már kiskorúként, ami önmagában egy giganagy orvosi botrány (ajánlott olvasmány a WPATH files), meg a családok, barátok, akik elveszítették a szeretteiket emiatt.
- Érintettek azok a kritikusok, akik a véleményük miatt elveszítették a munkahelyeiket, és akik napi szinten halálos fenyegetéseket kapnak a szektától.
- Érintettek azok a gyerekek és szülők, akik az iskolában kénytelenek megküzdeni azzal, hogy talán nem kellene a gyerekeket a család háta mögött szociálisan tranzícionálni meg agymosni, és nem kellene a fiúkat betenni a lányok öltözőibe, vécéibe, sportcsapataikba.
- Érintettek a nők, akik a különféle mentális beteg, gátlástalan faszikkal kénytelenek megosztani a börtönöket, mosdókat, öltözőket, hajléktalanszállókat, krízisközpontokat, szoptatási tanácsadó tanfolyamokat (ez volt a kedvenc sztorim, a La Leche League-nél történt).
- Érintettek a női sportágak, ahonnan még nem tiltották ki a transz nőket meg az interszex faszikat. (És az mai napig a magyar sajtó és internet szégyene, ahogy pl. a 2024-es olimpián Hámori Lucát démonizálták a teljesen jogos felháborodása és félelme miatt.)
Pont a Rowlingnak meg a hozzá hasonló értelmes emberek aktivizmusának köszönhető, hogy ez az egész kezd végre lassan visszaszorulni józan emberi keretek közé. És Rowling nem csak a twitteren jártatja a száját, ő fizetett nem egy gender témájú pert, amik már precedensértékűek Angliában, továbbá csak azért nem milliárdos, mert mindig eladományozza a vagyona egy jó részét jótékonysági szervezeteknek.

Senkinek sincs igaza, aki twitteren vitatkozik dolgokról, főleg ha milliárdos, és bármi mást kezdhetne magával
Ráadásul ez a transz téma twitteren nagyon megy, de amúgy úgy igazából nem nagy érint senkit.
Ráadásul ez a transz téma twitteren nagyon megy, de amúgy úgy igazából nem nagy érint senkit.
I wish I could have known about the view from halfway down
(Pláne, hogy Rowlingnak fullra igaza van, és az őt eddig hevesen kritizáló aktivisták, színészek, firkászok, politikusok is sorra vonják vissza az eddigi fröcsögéseiket, és tesznek úgy, mintha soha nem dobták volna őt a busz alá.
)
)Van egy ilyen emlékem, hogy kijött Ákosnak egy új albumja, és McClane meg LM itt olvadoztak rá, Lm meg valami olyasmit írt, hogy "megfog, földhöz basz, aztán felemel" vagy valami hasonlót, én meg nem értettem, hogy ez a ripacs borzalom zenét hogyan lehet hallgatni
Most a 10 fős átlag nézettséges Ákos filmről jutott eszembe. Kíváncsi lennék, ma más máshogy látják-e, de azt hiszem max. LM-től tudhatom meg
Persze én sem szeretem kevésbé a Harry Pottert attól még, hogy J.K Rotling milyen agymenéseket tol twitteren.
Most a 10 fős átlag nézettséges Ákos filmről jutott eszembe. Kíváncsi lennék, ma más máshogy látják-e, de azt hiszem max. LM-től tudhatom meg
Persze én sem szeretem kevésbé a Harry Pottert attól még, hogy J.K Rotling milyen agymenéseket tol twitteren.
I wish I could have known about the view from halfway down
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]