1. Érdekelne, hogy mi abban az állam hibája, ha egy tőle független emailszolgáltató a spambe teszi a gov.hu-s leveleket, és a felhasználó nem ellenőrzi legalább pár hetente a spam mappát?
2. Nincs azonnali inkasszó, nem fizetés esetén még egy rakás tájékoztatás és felszólítás megy.
Persze, én is támogatnám, hogy legalább 2-3 hónapig megmaradjanak az olvasatlan levelek, de már ez is hatalmas előrelépés a "ha a postás/szomszéd meg akar szopatni, akkor kilopja a tértivevényes levél értesítőjét a postaládából/csak az ajtófélfába gyűri be a cetlit, ahonnan az eltűnik, aztán én futkározhatok a kézbesítési vélelem megdöntése végett" korszakhoz képest.
Csak figyelni kell, ha tudom, hogy x email cím van hozzákötve a hivatalos dolgaimhoz, akkor azt rendesen monitorozom.
Btw tanács, a Rendelkezés Nyilvántartásban be lehet állítani, hogy a világon mindenki és az anyja is elektronikusan/postán kommunikáljon velünk. Ha itt be van állítva, hogy csak elektronikusan, és utána mégis postán jönne egy fizetési meghagyás, vagy egyéb hivatalos levél, akkor az a kézbesítés eleve bukó. (Legalábbis ezek voltak a szabályok akkor, amikor még jogi területen dolgoztam.)
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Helyzetjelentés
Akkor szerintem az lenne a normális megoldás hogy: 30 napról 90 napra bővíteni és/vagy megadni azt az opciót hogy az email címedre vagy általad ki jelölt tárhelyre legyen elküldve egy másolat.
A büntetéses példád pedig: hát szerintem pont az a cél, hogy a lehető legjobban megszívassák az állampolgárt. Ők hibáznak és ráadásul abból csinálnak plusz pénzt. Bár lehet ez csak konteó de ha nem is direkt van így, a hiba orvoslását semmiképp sem ösztönzi.
A büntetéses példád pedig: hát szerintem pont az a cél, hogy a lehető legjobban megszívassák az állampolgárt. Ők hibáznak és ráadásul abból csinálnak plusz pénzt. Bár lehet ez csak konteó de ha nem is direkt van így, a hiba orvoslását semmiképp sem ösztönzi.
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
Ahhoz be kell lépni 30 napon belül, szóval visszatértünk az eredeti problémához.
Amit david is írt, ezek sima szöveges üzenetek, pár kbyte-os file-mérettel, gyakorlatilag észlelhetetlen a tárfoglalása. Persze sok millió Ügyfélkapus ember doksijai foglalhatnak már összesen érzékelhető tárhelyet, de akkor meg ne 1 hónap után töröljék, legalább egy fél évig őrizzék meg. Mi van, ha a gépjárműadós levelemmel járok így és emiatt nem fizetem be? Aztán majd azt látom, hogy egyszer csak inkasszálták büntetésből a 3-szorosát.
Amit david is írt, ezek sima szöveges üzenetek, pár kbyte-os file-mérettel, gyakorlatilag észlelhetetlen a tárfoglalása. Persze sok millió Ügyfélkapus ember doksijai foglalhatnak már összesen érzékelhető tárhelyet, de akkor meg ne 1 hónap után töröljék, legalább egy fél évig őrizzék meg. Mi van, ha a gépjárműadós levelemmel járok így és emiatt nem fizetem be? Aztán majd azt látom, hogy egyszer csak inkasszálták büntetésből a 3-szorosát.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Van arra mód hogy a saját tárhelyedre (törvényesen) letöltsd ezeknek a másolatát? Későbbi megőrzés végett.
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
Ez nem igazán jó párhuzam, historikus adatokból nagyon pontosan ki lehetne számolni, mennyi pénzbe telne pár évig eltárolni a magyar nép doksijait. A felhasználók számának hirtelen ugrásától aligha kell tartani. És semmi extra funckió meg AI nem merül fel, csak annyi, hogy ne töröljék a szarba 30 nap után a dolgokat.
I wish I could have known about the view from halfway down
De pont, hogy nem. Azt hiszi az ember, hogy olcsó, akkor lehet pazarolni, lásd AI és memória esete. Gyorsabb keresésért, meg, hogy Manyi néni is tudjon vicces képeket szerkeszteni, most ott tartunk, hogy a világ minden RAMja AI-ba megy, te meg költsd egy havi fizudat csak memóriára, ha esetleg luxusból PC-t vennél. A Föld készlete nem végtelen, aminek aztán az lesz a vége, hogy ku**a drága lesz minden.
Ugyanez volt a VGA-val meg a kib***tt kriptóval. Alig várom, hogy kitaláljanak még valami baromságot, ami miatt a CPU is aranyárban lesz.
Ugyanez volt a VGA-val meg a kib***tt kriptóval. Alig várom, hogy kitaláljanak még valami baromságot, ami miatt a CPU is aranyárban lesz.
Dark Archon
De amúgy ez olyan fillérbaszás, a tárhely manapság már eszméletlen olcsó, még Azure-ban vagy AWS-ben is simán tárolhatnák évekig. Persze ha spanok közbeszerzik a HDD-ket az idom szerverparkba ezerszeres áron, akkor drága, de akkor meg azért lenne jó nekik. Szóval ez tényleg kicsit felesleges szopatás.
I wish I could have known about the view from halfway down
Miért ne lenne digitálisan probléma a NAV tárhelye? 3x annyi ideig őrizgetni mindenki sz*rját pont 3x annyi tárhelyet is igényelne. Szegényeknek meg kell fogniuk a pénzt
Az sem az ő bajuk, hogy a Google, meg a többi kretén szolgáltató úgy gondolja, hogy kérés nélkül rendezgetni akarom a leveleket, meg majd eldönti helyettem, mi a spam.
Az sem az ő bajuk, hogy a Google, meg a többi kretén szolgáltató úgy gondolja, hogy kérés nélkül rendezgetni akarom a leveleket, meg majd eldönti helyettem, mi a spam.
Dark Archon
Buda Péter legutóbbi, december végi Friderikusz interjúját érdemes megnézni. Gyakorlatilag ezt is előre megjósolta és elég részletesen beszélt Trump céljairól, az USA új külpolitikai stratégiájáról, a Donroe-elvről is.
Más: Az ügyfélkapus tárhelyemre jött egy NAV dokumentum még októberben, de mivel az értesítések a gmail Frissítésekbe kerülnek, így elsikkadt a levelek között, most pedig már hiába lépek be a tárhelyemre, a levelet 30 nap után törölték sikertelen kézbesítés címszóval. Ennek mégis mi értelme, hogy az elavult postai kézbesítéses gyakorlatot mindenféle ok nélkül átemelik az elektronikus ügyintézésbe, amikor éppen a digitalizáció egyik fő előnye, hogy magunk mögött hagyhatnánk ezt a sok kellemetlenséget? Ugyan már mi indokolja, hogy ne pihenhessen az a küldemény 2-3 hónapig az ügyfélkapus tárhelyemen és miért kell teljesen értelmetlenül eljátszani, mintha a digitális levélküldés továbbra is postai úton történne? Mert ott érthető, hogy a posta nem őrizgeti a fizikai helyfoglalás miatt, ha nem megyek be érte és ekkor visszaküldi a feladónak, de digitálisan ez már egy nem létező probléma. Szerencsére a levél tárgyát legalább látom, így valószínű arról írtak, hogy az adóm 1%-os kiutalása teljesült, de mi van akkor, ha egy fontos értesítés lenne és így sohasem tudhatnám meg a levél tartalmát? Nyilván pl. fizetési kötelezettség vagy felszólítás esetén a késői megnyitás nem mentesítene a fizetési határidő alól és vehetnék ilyenkor nem kézbesítettnek a küldeményt jogilag, de miért kell törölni és megakadályozni, hogy legalább utólag elolvashassam és tudhassam, hogy mit mulasztottam el?
Oh és BÚÉK mindenkinek!
Más: Az ügyfélkapus tárhelyemre jött egy NAV dokumentum még októberben, de mivel az értesítések a gmail Frissítésekbe kerülnek, így elsikkadt a levelek között, most pedig már hiába lépek be a tárhelyemre, a levelet 30 nap után törölték sikertelen kézbesítés címszóval. Ennek mégis mi értelme, hogy az elavult postai kézbesítéses gyakorlatot mindenféle ok nélkül átemelik az elektronikus ügyintézésbe, amikor éppen a digitalizáció egyik fő előnye, hogy magunk mögött hagyhatnánk ezt a sok kellemetlenséget? Ugyan már mi indokolja, hogy ne pihenhessen az a küldemény 2-3 hónapig az ügyfélkapus tárhelyemen és miért kell teljesen értelmetlenül eljátszani, mintha a digitális levélküldés továbbra is postai úton történne? Mert ott érthető, hogy a posta nem őrizgeti a fizikai helyfoglalás miatt, ha nem megyek be érte és ekkor visszaküldi a feladónak, de digitálisan ez már egy nem létező probléma. Szerencsére a levél tárgyát legalább látom, így valószínű arról írtak, hogy az adóm 1%-os kiutalása teljesült, de mi van akkor, ha egy fontos értesítés lenne és így sohasem tudhatnám meg a levél tartalmát? Nyilván pl. fizetési kötelezettség vagy felszólítás esetén a késői megnyitás nem mentesítene a fizetési határidő alól és vehetnék ilyenkor nem kézbesítettnek a küldeményt jogilag, de miért kell törölni és megakadályozni, hogy legalább utólag elolvashassam és tudhassam, hogy mit mulasztottam el?
Oh és BÚÉK mindenkinek!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
A végső cél valószínűleg a regionális egyeduralom biztosítása és a nyersanyagok kiszipkázása, de azért hoztam egy cikket és egy jelentést a helyzet árnyalására:
Amnesty jelentés Venezueláról (kíváncsi vagyok, hogy ez így fent marad-e a honlapjukon, vagy új nótát kezdenek fújni...)
Bossányi Zsuzsanna esete
Amnesty jelentés Venezueláról (kíváncsi vagyok, hogy ez így fent marad-e a honlapjukon, vagy új nótát kezdenek fújni...)
Bossányi Zsuzsanna esete
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]