28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Az Nvidia mutatja meg nekünk, milyen lesz Raccoon City a hamarosan megjelenő Resident Evil Requiemben [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

Dark Archon
Dark Archon [11833]
Pedig GeryG jól látja. Lehet, hogy most túl van tolva 1-1 effekt, de később ebből lesz a standard.

Meg ugyan nem a grafikától függ a játék milyensége, de érthetetlen, miért csinálnak még mindig ilyen Terminator 2D játékot is nosztalgia címszó alatt fosadék grafikával, miközben egy átlag mobil is tudná futtatni fullHD-ben.

Klímakatasztrófa meg ugyan nem ide tartozik, de mint olyan, nem létezik. Már a '90-es években is ezzel riogattak, de a Föld évmilliós, milliárdos, igen kényes éghajlati egyensúlyának fényében időnként egy kicsit melegebb, időnként kicsit hidegebb időjárás 100-200 éves viszonylatban fing a szélben kategória.

Peace: ja, és 5 évvel ezelőtti géppel örültél, ha RT nélkül kiköhögte a géped a 30 fps-t. 5000$ szintén nem nagy összeg, egy jó bringa ára.

Dark Archon

Aryx
Aryx [4142]
Jaj hagyjuk már ezt a barlangos érvelést, ha tovább fűzzük ezt a gondolatmenetet, ugyanezzel az erővel eljutunk odáig, hogy a fejlődéssel csak felgyorsítjuk a globális klímakatasztrófa vagy atomháború előidézését, és akkor tényleg mehetünk vissza a barlangba. Nem tudom, miből szűrted le, de rohadtul nem vagyok a fejlődés ellen. Mellette se. Kritikusan kell megközelíteni minden változást, mert jelenleg nem látjuk, mi az, ami hosszabb távon a javunkat szolgálja, vagy épp ellenkezőleg. De igazából nem is erről volt szó. Egyszerű, szubjektív megállapítást írtam, azt, hogy ez a fejlődési lépték érezhetően lassult a videójátékok esetében (szigorúan a végeredményt nézve, egyszeri játékos szemmel), miközben az előállítási költségek és a hardverek árai csak nőnek, nőnek. Azt, hogy a fogyasztóknak ilyen feltételek mellett mennyire lesz kedvük hosszabb távon is gamingre költeni, majd ők eldöntik. Nyilván nem én ülök az nvidia CEO székében, de laikusként nem hinném, hogy a mostani árak mellett a közeljövőben tömegek rohannak gépet fejleszteni azért, hogy bekapcsolt ray tracinggel élvezhessék 58 helyett 320 FPS-szel a RE: Requiemet.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

GeryG
GeryG [2379]
Oké, de ha ezzel a mentalitással működne nem csak a videojátékipar, de az egész világ, akkor még mindig barlangban élnénk, mert végül is az is megvéd az esőtől, aludni, sz@rni és enni abban is lehet, minek ennél több?
Tény, hogy egy játék sem attól lesz jobb, ha szebb a tükröződés vagy az árnyék, de ha nem lépkedünk felfelé ezeken a lépcsőkön (amik hol nagyobbak, hol kisebbek), akkor minek fejlesztünk egyáltalán új játékot? Ott a Pong, az is játék, használd azt és kész...
Ugyanígy húztuk a szánkat anno egy tesselationre vagy nagyon sokáig az élsimításra, hogy nem ad annyit élményben, amennyibe az általa gerjesztett gépigény kerül. Ma már senki nem nyafog miattuk. El fog jönni az az idő is, amikor a ma feleslegesnek és túlárazottnak érzett feature-öket észre sem vesszük, de ott lesznek. És akkor is fognak készülni olyan játékok, amik úgy néznek ki, mint a maiak, ahogy készülni fognak olyanok is, amikre meg húzzuk a szánkat, hogy miért van benne ez vagy az, tök felesleges...

Vissza

Fórumszabályzat