Ezt könnyen el lehet képzelni mert ugyanez kicsiben, ha a kocsiddal folyamatosan 80km/h-val mész vagyis állandó a sebességed, akkor nem gyorsulsz.
A gyorsulás addig tart, amíg pl. eléred a bizonyos sebességedet. Ez ekár fénysebeség(ami a technika jelenlegi állása szerint nem lehetséges), akár valamilyen jóval kisebb sebesség.
Bocs, hogy mindenbe beleokoskodok, de úgylátom akadnak fogalmi zavarok...
"Dilisek ezek a rómaiak...!"

bocs, most Panjabi MC megy, csökkentett módban futok
...
