"Hód, most már fújd ki!!!! "
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Feketelyukak és egyéb hihetetlen dolgok...
Talán ha beírnád ide, akkor mindenki megértené.
Értsd meg, így NEM gyorsulhat fénysebességre,maximum fénysebesség 99%-ra! Hidd el a felett lehetetlen hagyományos gyorsulás és elérni végképp lehetelen! Nézz utána pontosabban!
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
Már kidolgoztak egy technológiát amivel lehetséges.
A dolog úgy néz ki mint egy szimpla űrhajó. Amikor kilép a föld vonzásából, akkpor kinyílik egy bazi nagy alufólia szerű vitorla. Ezt a vitorlát a Napból kilövelő fotonok hajtjá előre.
Qrva lassan, de felgyorsul fénysebességre.
Elméletben működőképes szerkezet.
Itt a Földön már készítettek foton motorokat. Egy dobozba tettek lapátkereket (olyat, mint a vizimalmokon van csak kisebb). Vákuumot képeztek a dobozban. Ja a tetején egy vékon ablakot hagytak, hogy a fény ott bejusson. kitették a napra és csodák-csodája: elkezdett forogni a kerék. Egy idő után mérhető volt a foton-nyomás.
A dolog úgy néz ki mint egy szimpla űrhajó. Amikor kilép a föld vonzásából, akkpor kinyílik egy bazi nagy alufólia szerű vitorla. Ezt a vitorlát a Napból kilövelő fotonok hajtjá előre.
Qrva lassan, de felgyorsul fénysebességre.
Elméletben működőképes szerkezet.
Itt a Földön már készítettek foton motorokat. Egy dobozba tettek lapátkereket (olyat, mint a vizimalmokon van csak kisebb). Vákuumot képeztek a dobozban. Ja a tetején egy vékon ablakot hagytak, hogy a fény ott bejusson. kitették a napra és csodák-csodája: elkezdett forogni a kerék. Egy idő után mérhető volt a foton-nyomás.
Gondolkodj hülyén, cselekedj izomból!!!!
Nemtom, de az keménylesz, mikor ittasan beülsz a kocsidba, ami 300000Km/sec -kel repeszt.
egyébként nem hiszem, hogy ember valaha fénysebességel fog utazni. Bár még nem voltam űrben, de sztem ott is van ilyen gyorsuláskor érzett nyomás. Az pedig fénysebességgel elég nagy lesz...
egyébként nem hiszem, hogy ember valaha fénysebességel fog utazni. Bár még nem voltam űrben, de sztem ott is van ilyen gyorsuláskor érzett nyomás. Az pedig fénysebességgel elég nagy lesz...
"Hód, most már fújd ki!!!! "
hát azok vannak 
fénysebeség szerintetek valaha is lehetséges?
nem tudom, vettétek az 576-ot. ott volt egy jó hónapdumája ezzel kapcsolatban.

fénysebeség szerintetek valaha is lehetséges?
nem tudom, vettétek az 576-ot. ott volt egy jó hónapdumája ezzel kapcsolatban.
...:::Barcelona Rules:::...
A vulkánok?
"Hód, most már fújd ki!!!! "
nos, hát igen....teljesen igazad van!
vmi ilyesmire akartam én is rá világítani, csak kevesebb sikerrel
ja, egyébként vannak természetes atomraktorok. Tudtátok?
vmi ilyesmire akartam én is rá világítani, csak kevesebb sikerrel
ja, egyébként vannak természetes atomraktorok. Tudtátok?

...:::Barcelona Rules:::...
Az előbb épp arra aktartam rávilágítani, hogy az atombombában nem fúzió(egyesülés) játszódik le, hanem hasadás!
Magfúzió-->hidrogénbomba
Maghasadás-->atombomba.
Míg a maghasadást tudják szabályozni(atomerőmű), addig a fúziót még nem.
Egyébként ezen sok tudós dolgozik, mert sokkal nagyobb(nagyságendekkel) energia nyerhető egy fúziós folyamatból, mint a hasadásosból.
Ha a hidegfúziót(vagyis nem robbanásszerű) sikerülne megvalósítani, akkor az emberiség energiaproblémája úgyszólván örökre megoldódna.
Magfúzió-->hidrogénbomba
Maghasadás-->atombomba.
Míg a maghasadást tudják szabályozni(atomerőmű), addig a fúziót még nem.
Egyébként ezen sok tudós dolgozik, mert sokkal nagyobb(nagyságendekkel) energia nyerhető egy fúziós folyamatból, mint a hasadásosból.
Ha a hidegfúziót(vagyis nem robbanásszerű) sikerülne megvalósítani, akkor az emberiség energiaproblémája úgyszólván örökre megoldódna.
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
az hogy írányítani tudják a fúziós -teszem azt- reaktor teljesítményét, működését, egyszóval hatással/uralommal vannak a folyamat fölött. Szályozatlan azért az, mert ha egy atombomba belsejében a fúzió elindul azt nem tudják megállítani, még Sckwarzi sem.
...:::Barcelona Rules:::...
És ha szabályzott lenne, akkor mi lenne? Egyébként sztem ugy meg lehetne csinálni.... Hagyjuk. Nem vagyok okos! Mi számít szabájozásnak?
"Hód, most már fújd ki!!!! "
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 21:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4474]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
