Ha van egy test, amit közel fénysebességgel mozgatunk, annak megnő a tömege. A megnőtt tömeghez megnövekedett gravitáció társul. Ami görbíti a teret. Ezzel elérhető a térugrás, amit a legelsőnek írt cikkben tárgyalnak. De ennek felhasználásával lehet olyan űrhajót építeni, amiben van egy részecskegyorsító, vagy mitommén mi, ami gravitációnövelekedést okoz. Ezáltal lassul az idő, és kisebb idő alatt nagyobb távolságot tud megtenni.
Na mi a vélemény?

"Hód, most már fújd ki!!!! "
