Hát én azt elég gyakran csinálom. Főleg este. De mivel autóm nincs, mondhatom, hogy apum csinálja. Neked is elárulom hogy kell. De van egy feltételem. Ne mond el senkinek. Van egy gomb, vagy kapcsoló, amire rá van írva: Lights vagy van rajta egy kis lámpa. Na azt benyomod, és Te is dobálod a fényt a (lovas [nem sértés, csak ide illik))kocsidból.
Na akkor ezzel mi a helyzet:
Van egy autó. Megy 80 -nal. Kidobsz belőle egy követ, ami 20-al szállna, ha nyugalomból indítanád. De mivel autóból indult, a sebessége 100 lesz. Most nézzük ezt a fénnyel:
Ha simán megy 300000 -el, és ki"dobjuk" egy 80 -al menő autóból, akkor 300080 -al kéne mennie. De nem ezt teszi. Marad 300000. Ez azt jelenti, hogy a fény lassul.