28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Ps2 vs Xbox



Írd ide hozzászólásod:

Reapest
Reapest [3313]
Én maradok hű alattvalója a PC-nek, de mivel az X-Box nem áll tőle oly messze és tök más a feelingje valószínűleg beszerzek egyet.
Szerintem egyébként jobb gép, mint a PS2. Vitathatatlanul erősebb, tehát a hardware részéről nem is kívánok vitát nyitni. A játékokról meg annyit, hogy PS2-re sokkal több jelenik meg (főleg Japánban), de ezek nagyrésze elég gyenge, éppen a rövid fejlesztési idő miatt és túlzottan japános is, nem európai embernek való. Természetesen vannak kivételek is, de ebből olyan kevés van, mint bármely más platformon (tehát konzolon ÉS PC-n) a jó játékokból. Ez persze azon is múlik, hogy kinek mi a jó játék, Én most a közvéleményről beszélek. X-Box-ra viszont kevés játék lesz, de azok sokkal színvonalasabbak lesznek. És a nagyon jó PS2-es játékok megjelennek erre a gépre is (nem győzöm ismételni a FF11-et, ami PC-n is lesz, de a 9-ről és 10-ről még semmit se szólt a Square, aztán itt a MGS2 és a Silent Hill 2 és még lesz pár jó és középszerű átirat is). Aztán az biztos, hogy a PC-s játékok 60%-a megjelenik X-Box-ra, ráadásul a MS hülye szerződései miatt még előbb is! Tehát szerintem nagy durranás lesz a gép, amibe érdemes lesz befektetni, de maximum helyet foglalhat a PC-s trón mellett, a királyt onnan nem képes (vagy nem akarja) kitúrni. Ha ki akarta volna túrni, akkor Billy (mint jó hadvezér) már korábban elkezdte volna a PC-s DirectX és Win felszámolását (hisz a játékok ezen keresztül futnak a PC-n).

Vissza

Fórumszabályzat