Elöljáróban elmondom, hogy én megvettem eredetiben az Antantot, de ezt főleg a magyar nyelvű verzió miatt tettem, hiszen az angol nyelvű megvolt "egyébb" forrásból.
A Warcraftos hasonlítgatáshoz nem igazán tudok sokat hozzáfűzni. Maga a két játék tényleg más dimenzióban leledzik. Gondolom a beírás inkább kritizálta a két játék körüli felhajtást illetve annak hiányát. A Warcraft egy picit túl van hozsannázva, míg az Antant egy fikarcnyi figyelmet sem kapott.
Már régi viták tárgya, hogy egy játék mikor önálló alkotás és mikor mod. Én nem igazán szoktam ezen agyalni, hiszen mindig örülök, ha kedvenc játékomat folytathatom, legyen az hivatalos-, nemhivatalos mod, vagy egy újabb rész. Az viszont biztos, hogy egy mod elkészítése is rengeteg munka és semmiképpen nem lebecsülendő. Aki szerkesztett már egyetlen pályát is valamelyik játékához, az tudja, hogy már csak az mekkora munka volt. Na persze profi pályákra gondoltam.
Én megvettem anno a sud-hoz kiadott Hidden Stroke-ot, ami ugyebár egy mod és mégis pénzt kértek érte. Örültem, hogy ilyen remek modok készülnek kedvenc játékomhoz és szívesen támogattam őket, pedig "egyébb" forrásból is megvolt a mod sokkal hamarabb is. Ezen persze lehet vitatkozni, mennyire etikus a többi ingyenes mod fejlesztőjével szemben.
Fórum » Beszélgetés a játékokról
ANTANT (I.vh. stratégia-magyar nyelven)
Üdv!
Na, azért kicsit pontosítanék.
Szép kereken kettő hozzászólásom volt, ezekben eleddig egy szót sem ejtettem az Entente-ről, sem jót, sem rosszat. Ezért egyelőre érthetetlen számomra, hogy hol "fikáztam" a játékot.
De mindjárt meglesz az is.
Szó se róla, a véleményem megvan róla, de - mint mondtad, ez magánvélemény, és én ettől függetlenül veled örülök, ha sikerült találni egy olyan játékot, amivel tényleg kikapcsolódhatsz. Elvégre ezért "fizetjük" a játékipart.
Egyedül azt nem hagyhattam beugatás nélkül, hogy amikor vki az Antant-ot (maradjunk a magyar elnevezésnél) a z. B. a Warcrafthoz hasonlítgatja, azt már... és most gondolkodóba estem, hogy hogyan lehet ezt úgy megfogalmazni, hogy ne sértsek vele senkit.
Annak láthatóan annyi tapasztalata illetve fogalma van a stratégiai játékok összességéről, hogy a véleményére nemigazán lehet adni. Erre azt a hasonlatot tudnám alkalmazni, hogy "egy újszülöttnek minden vicc új".
Hogy akkor már a játékra is kitérjek, igazán az bántja a szememet, hogy láthatóan egy szimpla modifikáció munkáját ölték bele, és ezzért pénzt kérnek. Mindegy mennyit, pénzt. Ez nem az első, és nem az utolsó eset volt, ettől függetlenül ronda dolog fogni egy Cossacks-ot, átírkálni úgy-ahogy, és kiadni saját termesztésűként.
Viszont abban egyetértek, hogy jó első világháborús játék, lévén, eddig nem sok hasonló jellegű alkotás született. Az ötletet tehát díjazni kell, a belefektett munka minőségéért azonban már egyszerűen nem tudok megbékélni vele. És itt most nem a "napraforgótáblákról" beszélek.
Függetlenül ezektől, én is megveszem a Gamestar-t.
Már csak műgyűjtői alapon is...
Na, azért kicsit pontosítanék.
Szép kereken kettő hozzászólásom volt, ezekben eleddig egy szót sem ejtettem az Entente-ről, sem jót, sem rosszat. Ezért egyelőre érthetetlen számomra, hogy hol "fikáztam" a játékot.
De mindjárt meglesz az is.
Szó se róla, a véleményem megvan róla, de - mint mondtad, ez magánvélemény, és én ettől függetlenül veled örülök, ha sikerült találni egy olyan játékot, amivel tényleg kikapcsolódhatsz. Elvégre ezért "fizetjük" a játékipart.
Egyedül azt nem hagyhattam beugatás nélkül, hogy amikor vki az Antant-ot (maradjunk a magyar elnevezésnél) a z. B. a Warcrafthoz hasonlítgatja, azt már... és most gondolkodóba estem, hogy hogyan lehet ezt úgy megfogalmazni, hogy ne sértsek vele senkit.
Annak láthatóan annyi tapasztalata illetve fogalma van a stratégiai játékok összességéről, hogy a véleményére nemigazán lehet adni. Erre azt a hasonlatot tudnám alkalmazni, hogy "egy újszülöttnek minden vicc új".
Hogy akkor már a játékra is kitérjek, igazán az bántja a szememet, hogy láthatóan egy szimpla modifikáció munkáját ölték bele, és ezzért pénzt kérnek. Mindegy mennyit, pénzt. Ez nem az első, és nem az utolsó eset volt, ettől függetlenül ronda dolog fogni egy Cossacks-ot, átírkálni úgy-ahogy, és kiadni saját termesztésűként.
Viszont abban egyetértek, hogy jó első világháborús játék, lévén, eddig nem sok hasonló jellegű alkotás született. Az ötletet tehát díjazni kell, a belefektett munka minőségéért azonban már egyszerűen nem tudok megbékélni vele. És itt most nem a "napraforgótáblákról" beszélek.
Függetlenül ezektől, én is megveszem a Gamestar-t.
Már csak műgyűjtői alapon is...Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
