28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Dungeon Lords



Írd ide hozzászólásod:

Aruns
Aruns [7073]
No iigen, a BG 1 hangulata nagyon-nagyon el lett találva (pár hónapja megint félretettem, miután majdnem teljesen végigtóltasm egy csúnya, gonosz evil partyval - ha lesz megint időm rá, befejezem és átrakom a karimat a kettőbe, aztán meglátom, mire megyek vele ott)
gothmog
gothmog [5162]
Ha van egy kis türelmed Aruns, akkor érdemes várnod picit, mert állítólag a hónap végén jön ki a progi 099-es bétája (a mostani a 0.94-es verzió).
Én egyébként tegnap leszedtem, és szimplán visszaraktam a sima BG1-et a kiegészítővel. Semmi különösebb gond nem volt a moddal, csak tartottam attól, hogy esetleg mondjuk 80 órányi játék után futok bele valamilyen végzetes bugba, és akkor kár fog esni a gépemben...

Egyébként nekem is megvan az összes Balduros cucc eredetiben. Mire anno megjelentek az első cikkek a BG1-ről, én már végig is nyomtam (egyszerűen nem bírtam felálni mellőle, vizsgát is kellett halasztanom miatta; ami azért 5-ös lett persze ). Érdekes egyébként, hogy majd egy hónappal hamarább kint volt a játék, mint hogy írtak volna róla, és elég csönd is volt körülötte a cikkek megjelenéséig.
A második rész meg gyűjtői kiadásban van meg (póló, kártyák, extra cd stb.). A vicces az, hogy úgy olcsóbb volt a MediaMarktban, mint a dvd-tokos szimpla verzió...
Mondjuk nekem a BG1 összességében jobban bejött. Míg az első részt már vagy 4-szer végigvittem, és nem untam meg a mai napig, addig a második részt csak kétszer sikerült végigvinnem. Annak valahogy nem az igazi a hangulata. Túl rideg, és tele van olyan ostoba logikátlanságokkal, ami elsőre fel sem tűnik (csak kb. harmadszori végigjátszásra), de amint rájön az ember, nagyon zavaróvá válik. No meg a fősztorija sem túl vaskos, bár a mellékküldik királyak. De a BG2 ezzel együtt is ott van a legjobbak között nálam, ez csak ilyen szokásos Bg2-vel kapcsolatos nyekergés a részemről...

Endure. In enduring, grow strong.

Aruns
Aruns [7073]
Csúnyán bele vagyok bolondulva a BG sorozatba (meg is van minden alap és kieg eredetiben). A 640x480 sajna tényleg nem túl acélos felbontás, engem inkább a nagyobb felbontás miatt érdekelne a stuff. Egyébként a TDD is jó, de abban is vannak bugok. Alap BG 2-ben is sikerült egy csúnya bugot előidéznem, mikor nagyon megakadtam, de ez hgosszú történet (druida strongholdban).
gothmog
gothmog [5162]
Bocs, Aruns, de lusta vaygok linkelni, úgyhogy így adom meg:
http://dragonshoard.blackwyrmlair.net/download.php Innen összesen kb. 4 gigányi cucc tölthető BG-ügyben...

Baldur's Gate Trilogy v1.1.2 (BG2) a progi neve, amit keresned kell, és ez a letöltendő file:
http://dragonshoard.blackwyrmlair.net/download/bgt-weidu/BGT094b-Install.rar
Ezen kívül találsz ott még egy közel 700 megás és egy 1.14-es patch nevű file-t, de ezeket nem muszáj leszedned. Asszem az a legutolsó, aminek megadtam a linkjét, és annak elégnek is kell lennie.


A BG2 könyvtárba kell kitömöríteni, ott lesz egy html-es readme a telepítés menetéről... Nagyon egyszerű, csak kicsit hosszadalmas, míg mindent át nem konvertál.
Nekem tetszik, de van benne néhány bug. Be is írtam a fórumukba (jó szar angolsággal, mert munkaidőben nem érek rá fogalmazgatni ).
Ilyen, amikor a fél-rok barbár 19-es állóképesség mellett 17 helyett 19 hp-vel indul, vagy, hogy nincs zene a templomokban és a kocsmákban.
Amúgy király, főleg, hogy állítólag az, hogy a BG1-ben hogyan viselkedsz az NPC-kel, kihat a második részre is. Pl. ha megölöd Jaheirát, akkor nem lesz ott Irenicus tömlőcében!

Én mégis azon gondolkodom egyébként, hogy letörlök mindent, és újrakezdem az alap BG1-gyel és kiegészítőjével. Valahogy, nem is tudom, úgy az igazi a nosztalgia! De próbáld ki így is, mert azért király!

Endure. In enduring, grow strong.

Aruns
Aruns [7073]
valami dereng erről a progiról, olvastam róla valahol, de engem is érdekelne, úh plz linket.
gothmog
gothmog [5162]
Nos én úgy vagyok vele, hogy a múltkoriban találtam egy jó kis progit, amivel a BG1 és a kiegészítője importálható a BG2-be. Így gyakorlatilag mindkét játékot egybe végignyomhatod a kiegészítőikkel együtt, ugyanazzal a karakterrel és szabályrendszerrel. Magyarán indíthatsz a BG1-ben is szerzetest vagy félork barbárt... A teljes kezelőfelület és szabályrendszer a BG2-ből van átvéve. Ráadásul így nem csak 640×480-ban tudod játszani a BG1-et, hanem a BG2-vel ekvivalens felbontásokba is felviheted. Nálam egyébként ez volt a fő vonzerő, mivel 17'-es monitoron már elég szívszorító módon nézett ki az első rész (a táj még úgy is szép, csak a karik "esnek szét"). Amúgy meg a BG1 úgy jó, ahogy van!

A progi jó, csak egy-két bugot találtam. Ilyen, amikor Imoen Edwin hangján szólal meg egyszer-egyszer, vagy, hogy Beregost-ban időnként fagy a játék, az ember bemegy egy házba vagy kijön onnan (nálam három ilyen fagyás volt). Ez utóbbira figyelmeztet egyébként az egyik readme. Ja, és Beregost,Candlekeep és a Friendly Arms Inn térképe már teljesen fel volt derítve, amikor beléptem a területre.

Ja, és ami nem tetszik benne: a BG2-höz hasonlóan xp jár a csapdahatástalanításért és zárnyitásért. Ez önmagában szuper lenne, de míg a BG2-nél ezt belekalkulálták a fejlődésmenetbe, addig a BG1-nél nem számoltak ilyesmivel. Így az Inkvizítor alosztályú paladin hősöm 4. szinten érkezett meg Naskel bányájához (2-3. szint lenne a reális). Ebből bő egy szintet csupán Imoen zárnyitogatásai jelentettek...

Ha érdekel a link, akkor megnézhetem, hogy honnan szedtem le. Tömörítve 11-12 mega a progi, kell hozzá a BG1, BG2 és kiegészítőik full installja a legutolsó patch-csel, valamint még 2,5 giga hely (mert beépíti a BG1-et a BG2 könyvtárrendszerébe) a konvertált BG1-nek és még közel ennyi hely a telepítés időtartamára.
Egyébként a progi legalább 10 percig csinálja a konvertálást (van az zalán 15 is), úgyhogy türelem is kell hozzá (főleg a 11 cd-nyi összjáték-telepítés után ).

Endure. In enduring, grow strong.

HaaS_
HaaS_ [418]
Mély egyetértésem.

A Dungeon Lords über nem jó. Hogy ne írjak mást. Egyszerűen azért játszik vele az ember, mert nincs más új a kategóriában. Mágussal próbálkoztam de a végén a folytonos rohanás és a felugrásból agyonvágásba torkollott a harc.
Nem is értem. Shebai.

A Bard's Tale max. PS2-n lehet jó, ahogy elnéztem... ott el tudok tökörészni ilyenekkel, hogy Champions of Norrath és társai.

Üdv, HaaS

"oold man, you seek the spell of mastery"

gothmog
gothmog [5162]
A Bard's tale-re gondoltam az első mondatban.

Endure. In enduring, grow strong.

fax
fax [1525]
az 1. mondatod a Domination-re vonatkozik?

Vissza

Fórumszabályzat