Mindezzel együtt nagyon király az egész BG-sorozat! Most (2 napja) fejeztem be először az egészet úgy (3 hónapnyi játék után), hogy azonos karakterrel vittem végig az első résztől kezdve, és nagy élmény volt. A BG2-ToB páros is jobban tetszett, mint emlékeztem, és tényleg nagyon tetszett a fenti siralmaim ellenére is.
És még egy hiba: kasztok kiegyensúlyozatlansága. A BG2-ToB az Inquisitor osztályú paladinommal, Carsomyr-ral a kézben, csúcs magic resistence mellett egyszerűen übertáp volt. A játék fő szivatását nyújtó mágusok és mágiát használó teremtmények (sárkányok, lichek stb.) (ugyebár az a rengeteg mágikus védelem) egyszerűen behaltak rajta, mivel mindent dispel magic-elt a karakterem saját kezűleg vagy a fegyvere útján. Komolyan mondom, két mágus is volt a csapatomban, de egyszer sem volt rájuk szükség, még a ToB alatt sem! Draconis és Demogorgon is megvoltak "csont nélkül"!
Endure. In enduring, grow strong.
