Elinor legyen veletek szent emberek.
Én is felraktam a játékot. Nekem nagyon tetszik. Az alap játék arra volt jó ,hogy tele volt bugg al.Így ki tudtam nevelni olyan karaktereket akik 200.000.000 arannyal nyomulnak.Most az 1.3 patch al elég játszható a dolog. Magyarítás viszont még érdekesebbé tenné a játékot ,legalább az írott szövegeknél.
Valaki írta ,hogy betojt 2 farkastól. Heh komi mi lessz veled ha kimész a déli kapun.
A sárkányok hmm örülök ha találkozok egyel mert sok exp pontot adnak.Tüzesek de buták.Be szoktam csalni őket egy fa vagy oltár mögé. Ott beakad a szárnyuk s akkor kel lőni őket jéglasztival ijjal , kővel bottal bármivel amitől látod ,hogy jól sebződnek.
Az öregek próbája, az tök lazza.Minek hozzá leírás. Pont a vizes teremben fejlesztettem fel a karakterem 21 ről 30 ra.
Viszont egy dologra figyelni kell, időnként mentési pontot készíteni mert ha megakadsz akkor dobhatod ki a karaktered a kukába.
Apropó megakadás. Képzeljétek hogy jártam. Az öregek próbája után beszéltem a főmókussal a toronyban.Erre a game lezárta fargron városát.Mert oppa-hoppa kapitány lett a főnök és a király rendelkezésére tojnak az őrők. Nem engednek be. Viszont moon stone nevű kulcsot csak most találtam miután lezárták a várost.
Viszont a teleport használatához ismerni kellene a város behívó kódját.De ahoz meg kellene érinteni 1x a teleportkaput.De a várost lezárták. Szóval most kint ülök a törpémmel az erdőben a makkomat vakargatva ,hogyan jutok be a városba.
Van valakinek ötlete, esetleg tudja valaki a város rúna kódját?
Ami érdekeset találtam a karakter pontáblájánál.Pl a speed tulajdonság 262 ről nem nől tovább hiába pakolok rá pontokat.
Vagy ha felrakok 2 gyűrűt ami +2 strike/gyűrű akkor sem nől a strike érték 4 el.
Ugyan ez van a védőszentekkel is. Hiába van 2 olyan védőszentem aki +2 strike akkor sem nől a strike tulajdonság 4 el.
Tudja valaki miért?
Ja és a játék magyar nyelvű leírása szerint lehet változtatni a karakter hajszínét stb ... nekem ezt sem engedte?
Nektek engedi?
Hú de sokat írtam.
Na világbéke ! és jó kalandozást mindenkinek.
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Dungeon Lords
gratulálok nekik, gigászi meló lehetett... planescape...
bocs az offért.
bocs az offért.
"oold man, you seek the spell of mastery"
Én egyszer végignyálaztam a játék szereplőit kíváncsiságból valamelyik Infinity Engine-editor progival, és bizony hemzsegnek az irreálisan magas szintű karakterek! De ez legyen a legnagyobb gond, a maga hibáival egyetemben is jó játék és kész! Csak mondjuk nálam pl. a Planescape: Tormenthez viszonyítva sehol sincs!
Apropó... Közhírré tétetik, a Planescape: Torment immár magyar nyelven is játszható, hála Petrusnak és csapatának! Akit érdekel, az nézzen el a www.magyaritasok.hu portálra. Ott talál linket Petrus oldalához (amit most így fejből nem tudtam, így nem írtam le).
Visszatérve hozzád, Baronius (bocs, hogy így cikázok jobbra-balra, szokásos időhiány az oka)!
Ha szeretnél még rpg-ügyben diskurálni, nyugodtan küldj mailt az infómban lévő címre! Nekem szívügyem a CRPG, rengeteg játékom is van eredetiben (bár sajnos vannak fájó hiányosságok), amit szívesen kölcsön is adok a hasonló rajongású embereknek (feltéve, hogy ugyanolyan állapotban vissza is kapom
).
Apropó... Közhírré tétetik, a Planescape: Torment immár magyar nyelven is játszható, hála Petrusnak és csapatának! Akit érdekel, az nézzen el a www.magyaritasok.hu portálra. Ott talál linket Petrus oldalához (amit most így fejből nem tudtam, így nem írtam le).
Visszatérve hozzád, Baronius (bocs, hogy így cikázok jobbra-balra, szokásos időhiány az oka)!
Ha szeretnél még rpg-ügyben diskurálni, nyugodtan küldj mailt az infómban lévő címre! Nekem szívügyem a CRPG, rengeteg játékom is van eredetiben (bár sajnos vannak fájó hiányosságok), amit szívesen kölcsön is adok a hasonló rajongású embereknek (feltéve, hogy ugyanolyan állapotban vissza is kapom
).Endure. In enduring, grow strong.
Nagyon is egyetértek azzal amiket írtál. A kiegyensúlyozottság hiányát (elsősorban a kasztok esetében) illett volna megemlítenem a cikkembem mikor írtam mert ez nagyon jelentős bizony.
Amit irsz a temetőről /ill. rossz közbiztonság/ és a Cowled felügyelet kontrasztjáró az is nagyon igaz: az egyes részben a BG mint nagyváros nem volt ilyen, ott pl. Scar felbérelt hogy az eltünedező emberek ügyében nyomozz de nem voltak tömeges támadások. Bár a BG2-ben a Cowled varázslóknak nem feltétlenül érdeke a jó közbiztonság stb. de bárki mondjon bármit, én azért egyetértek, mert pl. Ribald üzletét vmi 16-dik szintű(nek tűnő ha harcolsz vele) Amnish LEGIONNAIRE védi, a városban meg nem akad senki ilyen sehol máshol stb. Végülis mindig meg lehet cáfolni ezt az álláspontot is meg azt is de végülis a tény az hogy van sok irreális elem (a játék világán belül értelmezve természetesen). Persze szerintem is király a BG sorozat mindegyik része, és a Throne of Bhaal is igen jó bárki mondhat bármit!
Amit irsz a temetőről /ill. rossz közbiztonság/ és a Cowled felügyelet kontrasztjáró az is nagyon igaz: az egyes részben a BG mint nagyváros nem volt ilyen, ott pl. Scar felbérelt hogy az eltünedező emberek ügyében nyomozz de nem voltak tömeges támadások. Bár a BG2-ben a Cowled varázslóknak nem feltétlenül érdeke a jó közbiztonság stb. de bárki mondjon bármit, én azért egyetértek, mert pl. Ribald üzletét vmi 16-dik szintű(nek tűnő ha harcolsz vele) Amnish LEGIONNAIRE védi, a városban meg nem akad senki ilyen sehol máshol stb. Végülis mindig meg lehet cáfolni ezt az álláspontot is meg azt is de végülis a tény az hogy van sok irreális elem (a játék világán belül értelmezve természetesen). Persze szerintem is király a BG sorozat mindegyik része, és a Throne of Bhaal is igen jó bárki mondhat bármit!
Elég sietősen írtam, úgyhogy most - így átolvasva - még saját magam számára is kicsit zavaros az írás, de remélem, nagyjából érthető.
Endure. In enduring, grow strong.
Elolvastam a cikkedet, Baronius, és kb. 90%-ban egyetértek veled. Számomra az volt még nagyon zavaró a BG2-ben, amit már leírtam itt egy másik topikban, hogy ha adott egy nagy város (Atkathla), ahol "mágikus csendőrség" vigyáz arra, hogy még egy identify-t se süshess el az utcán büntetlenül, akkor miért van tele a temető gonosz élőhalotakkal, miért tanyázhat a város csatornarendszerében egy beholder az érte rajongó kultuszával egyetemben, és miért van majd minden kerületben elhagyatott ház, benne lich-csel. Ráadásul, bár tudom, hogy a csapatunk magas szintjéhez kell idomítani az ellenfeleket, de egy olyan világban, ahol az egyik legnagyobb és legerősebb hős, Drizzt Do' Urden egy 15. szintű ranger, ott futunk bele állandóan hasonlóan magas, vagy magasabb szintű kalandozócsapatokba. Arról nem is beszélve, hogy a ToB-ban már a közönséges amkethran-i zsoldosok is magasabb szintűek voltak Drizzt-nél (már ha jós sejtem).
Mindezzel együtt nagyon király az egész BG-sorozat! Most (2 napja) fejeztem be először az egészet úgy (3 hónapnyi játék után), hogy azonos karakterrel vittem végig az első résztől kezdve, és nagy élmény volt. A BG2-ToB páros is jobban tetszett, mint emlékeztem, és tényleg nagyon tetszett a fenti siralmaim ellenére is.
És még egy hiba: kasztok kiegyensúlyozatlansága. A BG2-ToB az Inquisitor osztályú paladinommal, Carsomyr-ral a kézben, csúcs magic resistence mellett egyszerűen übertáp volt. A játék fő szivatását nyújtó mágusok és mágiát használó teremtmények (sárkányok, lichek stb.) (ugyebár az a rengeteg mágikus védelem) egyszerűen behaltak rajta, mivel mindent dispel magic-elt a karakterem saját kezűleg vagy a fegyvere útján. Komolyan mondom, két mágus is volt a csapatomban, de egyszer sem volt rájuk szükség, még a ToB alatt sem! Draconis és Demogorgon is megvoltak "csont nélkül"!
Mindezzel együtt nagyon király az egész BG-sorozat! Most (2 napja) fejeztem be először az egészet úgy (3 hónapnyi játék után), hogy azonos karakterrel vittem végig az első résztől kezdve, és nagy élmény volt. A BG2-ToB páros is jobban tetszett, mint emlékeztem, és tényleg nagyon tetszett a fenti siralmaim ellenére is.
És még egy hiba: kasztok kiegyensúlyozatlansága. A BG2-ToB az Inquisitor osztályú paladinommal, Carsomyr-ral a kézben, csúcs magic resistence mellett egyszerűen übertáp volt. A játék fő szivatását nyújtó mágusok és mágiát használó teremtmények (sárkányok, lichek stb.) (ugyebár az a rengeteg mágikus védelem) egyszerűen behaltak rajta, mivel mindent dispel magic-elt a karakterem saját kezűleg vagy a fegyvere útján. Komolyan mondom, két mágus is volt a csapatomban, de egyszer sem volt rájuk szükség, még a ToB alatt sem! Draconis és Demogorgon is megvoltak "csont nélkül"!
Endure. In enduring, grow strong.
Sziasztok!
A BG1 témához szólnék hozzá. Én is egyetértek hogy a BG2 már nem olyan jó mint az 1-es, ha többször végigviszed akkor ez szembetűnő. Irtam erről egy cikket a BlackWyrmLair.net-en, igaz angol nyelven (a BlackWyrmLair nemzetközi oldal).
Orülük hogy egy magyar fórumot találtam ahol még aktívan BGeznek és modokról is szó van.
Aruns írta: "valami dereng erről a progiról, olvastam róla valahol, de engem is érdekelne, úh plz linket."
Parancsolj: http://www.pocketplane.net/tutu/
Ha bármi ötletetek, javaslatotok, kérdésetek vagy hozzászólásotok van a gothmog által említett dragonshoard-dal kapcsolatban, nyugodtan írjátok meg nekem (baronius@blackwyrmlair.net) vagy akár ide a fórumba is, szívesen segítek ha tudok.
A BG1 témához szólnék hozzá. Én is egyetértek hogy a BG2 már nem olyan jó mint az 1-es, ha többször végigviszed akkor ez szembetűnő. Irtam erről egy cikket a BlackWyrmLair.net-en, igaz angol nyelven (a BlackWyrmLair nemzetközi oldal).
Orülük hogy egy magyar fórumot találtam ahol még aktívan BGeznek és modokról is szó van.
Aruns írta: "valami dereng erről a progiról, olvastam róla valahol, de engem is érdekelne, úh plz linket."
Parancsolj: http://www.pocketplane.net/tutu/
Ha bármi ötletetek, javaslatotok, kérdésetek vagy hozzászólásotok van a gothmog által említett dragonshoard-dal kapcsolatban, nyugodtan írjátok meg nekem (baronius@blackwyrmlair.net) vagy akár ide a fórumba is, szívesen segítek ha tudok.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
