...non mollare mai...
Fórum » Filmek - mozi, TV, DVD
Jarhead
Hogy az a jelenet pontosan kamu vagy urban legend, nem tudom, de az bizonyított, hogy Swofford a történet több, mint 50 %-át kitalálta, a maradék részét meg az akkori szóbeszéd, és kitalált katonai történetek alapján írta. Szóval ebből a történetből kb. annyi lehet biztosan igaz, hogy vártak kb. 6 hónapot, féltek és verték a faszukat. Az viszont nem lehet véletlen, hogy az egykori társa és egy katonai organizáció is be fogja perelni a gyereket a róluk kiállított valótlan, álinformációk miatt.
Ez a film egy könyv alapján készült, ha jól tudom, azt pedig az egészet megélő, igazi Anthony Swofford írta. Nyilván került bele olyan is, ami kicsit elősegíti a film mondanivalójának megértését, de ezek miatt nme hiszem, hogy rossz lenne. A saját csapataikat lövő amerikai repülős eset valószínűleg nem véletlenül került bele, ilyenek már korábban is előfordultak háborúkban, nyilván ezt is átélte az író, így nem lehet hatásvadásznak nevezni(csak ha tényleg kamu, bár kötve hiszem). A gázálarcos rögbi nekem nem mondott semmit, felvilágosíthatsz, ha akarsz... (vagyis annyit igen, hogy így is jól tudták érezni magukat, nem törődve a körülményekkel). A skorpiós az ami valóban annak hat, aláírom, de ez -nekem- nem elég ahhoz, hogy ezt a filmet bedobjam a lomtáramba. Jó aláfestő zene, jó párbeszédek, néhol nagyon szép képi világ és komoly mondanivaló jellemzi(pl. hogy a háborút nem feltétlen mészárszékként kell felfogni) a filmet, nekem ez elég.
Nem a film mondanivalójában nem találtam értelmet, bár ezt vélhetően mindenki tudta e film nélkül is, hogy a háború értelmetlen. A fő ok az, hogy hatásvadász jelenetekkel sikerült ezt közölni, mint például a rögbi gázálarcban, saját csapataikat bombázó amerikaiak, fekete és fehér (na vajon miért pont) skorpióviadal (amik ráadásul a fele része valótlan, másik fele urban legend, bár ez más kérdés) ez volt benne, ami értelmetlen.
...non mollare mai...
képzeld én is tudom, te mégsem találtál értelmet benne. neked ennyire tellik, én erről nem tehetek, mégcsak nem is sajnállak
és nem kiszúrásból nem mondtam el, egyszerűen aki hülye az haljon meg alapon
és nem kiszúrásból nem mondtam el, egyszerűen aki hülye az haljon meg alapon
Ja, most nagyon kiszúrtál velem, persze, ha nem értek egy filmet, akkor biztos tőled fogom megkérdezni.
A film mondanivalója pont az amerika-utálóknak szól, mármint hogy a háború értelmetlen. De ezt eddig rajtad kívül mindenki tudta.
A film mondanivalója pont az amerika-utálóknak szól, mármint hogy a háború értelmetlen. De ezt eddig rajtad kívül mindenki tudta....non mollare mai...
van mondanivalója, csak aki alapvetően amerika ellenes mint te magad, az az életben nem fogja felfogni... és ne kérdezd, hogy mi, mert nem fogom elmondani...
Hát én nem fogok vitába szállni senkivel, de tegnap néztem a filmet, és hát véleményem szerint abszolút közepes, semmi különös nincs sem a történetben, sem a forgatókönyvben, az abszolút érdektelenséget persze sikerült túlspirázni, de ez is csak negatív irányba hatott. Azt hittem, legalább belecsempésznek valami mondanivalót, vagy csattanót, esetleg valami olyat, ami különleges, és talán egy hétköznapi ember számára eredetinek hat, de hát nem sikerült. Tartalmatlan, értelmetlen, se eleje se vége, nagy csalódás, és az egészből ömlik a középszerűség, egy év múlva senki sem fog emlékezni rá. 5/10
...non mollare mai...
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 10:56
- Kezd durvulni az időjárás! [4476]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
