28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Jarhead



Írd ide hozzászólásod:

nihilism
nihilism [3144]
Sztem a ketto nem zarja ki egymast. Marmint, hogy azert ertelmetlen a haboru, mert emberek eletet bassza el, mindennemu cel es eredmeny nelkul.
taposoakna
taposoakna [1029]
Ez a film egyáltalán nem szól arról, hogy a háború értelmetlen. Inkább arról, hogy tengerészgyalogosnak menni hülyeség, mert mire odaérne a frontra vége lesz a háborúnak. Közben meg belehülyül a semmittevésbe. Részt vett egy kemény kiképzésen, elküldték az otthonától több ezer km-re a nagy semmiért, nemhogy vmi értelmeset csinált volna. Megmaradt volna a barátnője és talán egyetemre járna, és nem kísértené az a sok a szarság, amit ott átélt, vagy épp nem élt át. De tényleg, milyen érzés lehet az, hogy elkezdesz vmiért létezni, haladsz az általad kitűzött cél felé és mikor odaérnél, azt mondják: köszi, de már nincs erre szükség, tök felesleges volt, amit idáig csináltál. És közben elba**ódott az életed...
Abszolút nincs ebben a filmben meg "a háború értelmetlen" háttéradalék. Amikor pont erről lenne szó, azt 1 perc alatt el is intézik ezzel a szöveggel: "Fuck politics, all right? We're here. All the rest is bullshit."

Vissza

Fórumszabályzat