26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Hardver

Matrox G550 bejelentés

A Matrox a mai napon hivatalosan is bejelentette legújabb videokártyáját.

Írta: Dino

Új grafikus chipjével, a ma bejelentett G550-el a Matrox nem kíván beszállni a 3D gyorsítók versenyébe, inkább azokat az irodai és otthoni felhasználókat célozza meg, akik nem sokat játszanak. A G550 legnagyobb újdonságának a HeadCasting Engine-t tekintik, melynek segítségével az emberi arcmozgás élethű 3D modellezésére képes a processzor. A Matrox szerint ez például arra használható, hogy internetes telefonálás során láthatjuk beszélgetőpartnerünk fejét, vagy egy neten keresztüli PowerPoint prezentáció esetében az egyik monitoron maga a prezentáció, a másikon pedig az előadó feje legyen. Az első kártya az új processzorral a Matrox Millenium G550 lesz. Az AGP 4X csatlakozású kártyán 32 MB DDR memória kap helyet. A DualHead technológiának köszönhetően két monitorkimenete lesz, egy digitális DVI-I és egy hagyományos HD-15 kimenet található. Az előbbi a mellékelt átalakítóval HD-15-ös csatlakozóvá alakítható, míg az utóbbit kompozit vagy S-Video csatlakozásra is használhatjuk. Az elsődleges, 360 MHz-es RAMDAC 2048*1536-os felbontásra képes 32 bites színek mellett, a másodlagos RAMDAC 230 MHz-es, és maximálisan 1600*1280-as felbontást támogat. LCD kijelzők esetében a maximum képméret 1280*1024.

A mellékelt Digimask szoftver segítségével egy profil és egy portré fénykép alapján elkészíti fejünk 3D modelljét, melyet a HeadFone programban használhatunk interneten keresztüli telefonáláshoz., akár már egy 56k-s modemmel is. A Matrox Virtual Presenter for Microsoft PowerPoint szoftver az előbb említett prezentációs lehetőség megvalósítására szolgál. Ezek mellé még egy DVD lejátszó szoftvert is kapunk.

A Matrox Millenium G550 kártyákat augusztus környékén kezdik szállítani, az ára pedig 139 dollár lesz.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

További képek

  • Matrox G550 bejelentés
  • Matrox G550 bejelentés
  • Matrox G550 bejelentés
  • Matrox G550 bejelentés
Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!