28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

6 perc a túlélés kézikönyvéből

A hónap végén jelenik meg a How to Survive című túlélőhorror, amelyben természetesen egy zombiapokalipszist kell átvészelnünk.

Írta: GeryG

Még a nyár folyamán jelentette be a 505 Games, hogy készül a How to Survive, amelyet az EKO Studios fejleszt. A játék - ahogy az a címéből is sejthető - a túlélésről szól, a fenyegetés pedig mi lehetne más, mint egy zombiapokalipszis. A történet egy hajótöröttről szól, aki egy szigeten ér partot, ahol már javában dúl a fertőzés. A játékmenet több játékból is merít ötleteket, de vannak egyedi megoldásai is. A napszakok váltakozása a Dying Lighthoz hasonlóan kettőssé teszi a játékot, míg nappal mi vagyunk előnyben, addig éjszaka jobb meghúzódni valahol. Ilyenkor csak annyit láthatunk a környezetünkből, amennyit zseblámpánkkal megvilágítunk. A zombikat ugyanakkor vonzza a fény és a zaj, így nagyon óvatosnak kell lennünk. Feladatink között kiemelt szerepe van a hétköznapi szükségletek kielégítésének, hiszen tiszta ivóvíz nélkül nem sokáig húzzuk. Vigyáznunk kell, hogy honnan szerezzük be, mert a tengervíztől kiszáradunk, a pocsolyáktól pedig megbetegedhetünk. Ugyanez a helyzet az élelemmel is. A kameranézet a klasszikus szerepjátékokat idézi, vagyis felső nézetből irányíthatjuk túlélőnket.
A játék október 29-én jelenik meg PC-re, PlayStation 3-ra és Xbox 360-ra, mindhárom platformra kizárólag digitális formában. A VG24/7 magazinnak volt szerencséje élesben kipróbálnia a játékot, amelyről egy hatperces videót is megosztottak.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

How to Survive

Platform:

Fejlesztő: EKO Studios

Kiadó: 505 Games

Megjelenés:
2013. október 23. PC
n/a: PS3, PS4, X360, X1

» Tovább a játék adatlapjára

GeryG

GeryG
2010 végén csatlakozott a PC Dome cikkírói csapatához, pár hónappal később pedig már hírszerkesztőként is tevékenykedett. Már több mint 17 ezer írásos anyag fűződik a nevéhez a magazinban, amivel a képzeletbeli dobogó csúcsán áll.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!