28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Konzol - Nintendo

Elhunyt Satoru Iwata, a Nintendo elnöke

55 évesen daganat végzett a japán cég vezetőjével.

Írta: Dino 1 hozzászólás

A Nintendo rövid hivatalos közleményben hozta nyilvánosságra, hogy július 11-én, epevezeték-daganat következtében elhunyt Satoru Iwata (vagy magyar átírással Szatoru Ivata), a cég elnök-vezérigazgatója. Az 1959 december 6-án született Iwata az egyetem elvégzése után a Nintendo-val szoros kapcsolatban álló HAL Laboratory programozója lett, majd 2000-ben csatlakozott a japán konzolóriáshoz. 2002-ben elnökké nevezték ki a visszvonuló Hiroshi Yamauchi helyére, 2013 júniusában pedig a Nintendo of America ügyvezetője is lett. A tavalyi E3-at egészségi okokra hivatkozva kihagyta, azt követően derült ki, hogy daganatos betegséggel küzd és meg is műtötték. 55 éves korában hunyt el. Nyugodjék békében.
A közlemény végén a Nintendo még megjelölte Iwata két utódját, akik képviseleti igazgatóként végzik munkájukat: Genyo Takeda és Shigeru Miyamoto vezetik tovább a céget.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

További képek

  • Elhunyt Satoru Iwata, a Nintendo elnöke
Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

medve91
medve91 [143]
ez nagyon szomorú! nyugodj Békében Iwata-san, Arigatou gosaimaz Omajno Shigoutowo!

" A Névjegyemen Cégvezető vagyok, A fejemben Játék fejlesztő, de a szívemben Játékos"-Satour iwata
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (1 db)