
Évek óta tart a Ubisoft vesszőfutása, amely még így is a legnagyobb francia kiadónak számít. Sokan úgy vélték, hogy az igazi vízválasztó az Assassin’s Creed Shadows lehet, hiszen ha ezzel a játékkal is buknak, akkor akár a rolót is lehúzhatják. Ha viszont a játék sikeres, az átlendítheti a kiadót a válságon.
Egy magára valamit is adó üzletember persze sosem kormányozza magát és vállalatát olyan helyzetbe, hogy egyetlen terméke sikerén álljon vagy bukjon a jövője. Valószínűleg így gondolkozik Yves Guillemot és csapata is, akik egy ideje már tárgyalásban állnak a kínai Tencent kiadóval. E tárgyalások eredményeként pedig a minap bejelentették, hogy a két cég közös üzletbe kezd, új leányvállalatot hoznak létre.
A megállapodás szerint a Tencent 1,16 milliárd euróval száll be a buliba, amiért a közös projekt 25%-os tulajdonhányadát kapja meg. Ugyanakkor az üzletbe belefoglaltak olyan IP-ket is, mint az Assassin’s Creed, a Far Cry vagy a Rainbow Six franchise-ok, vagyis a Ubisoft talán legértékesebb címei. Emellett az új vállalat alá helyezik át a Ubisoft Montreal, a Ubisoft Quebec, a Ubisoft Sherbrooke, a Ubisoft Saguenay, a Ubisoft Barcelona és a Ubisoft Sofia stúdiókat is.

Assassin’s Creed Shadows teszt – Nipponban megbúvó árnyak
Gyilkolj lesből orgyilkosként, vagy állj bele a harcba büszke szamurájként: megérkezett az ázsiai játszótér!
Míg a kiadó vezetősége üdvözli az üzletet és a Tencent tőkeinjekciójában a cég jövőjének zálogát látják, addig sok munkatárs már nem ennyire optimista. Az üzlet bejelentését követően sokan adtak hangot aggodalmuknak, miszerint tömeges leépítésektől tartanak. Főleg azokon a projekteken félnek az elbocsátási hullámtól, amelyek nem érintettek az üzletben, vagyis azok, akik nem az Assassin’s Creeden, a Far Cryon vagy a Rainbow Sixen dolgoznak. Őket a kiadó alelnöke, Marie-Sophie de Waubert egy belsős körlevélben igyekezett megnyugtatni: „Tisztázni szeretném, hogy az, hogy nem ezeken a brandeken dolgoztok, nem jelenti azt, hogy a ti munkátok kevesebbet ér. Ez a megállapodás mindenkinek előnyös a Ubisoftnál, lehetőséget teremt még több innovációra és kreativitásra. Ez egy új fejezet kezdete, és ti fontos szerepet játszotok a formálásában.”
A belsős körlevél nem győzött meg mindenkit, több munkavállaló is név nélkül arról beszélt, hogy nem érzik biztonságban magukat és a projektjüket. Mert lehet, hogy a levélben szépeket írnak, de ha dönteni kell, mindenki tudja, hogy mik a prioritások. Mások pedig azt nehezményezik, hogy az üzlet nyilvános bejelentése előtt feléjük semmit sem jeleztek, ami szintén aggodalomra ad okot.