Ne maradj le híreinkről és cikkeinkről, kattints ide, és állítsd be saját forrásként a PlayDome-ot!
1997-ben jelent meg a Psygnosys stúdió futurisztikus játéka, a G-Police. Ebben a távoli jövőben teljesíthettünk küldetéseket egy olyan harci repülő pilótájaként, amely leginkább a mai helikopterek utódjának tekinthető. A játék mára feledésbe merült, az 1984-ben alapított, a ’90-es években rendkívül aktív és termékeny stúdió a 2000-es évek elején SCE Studio Liverpool néven tengette napjait, utoljára pedig 2012-ben a WipeOut 2048-cal jelentkeztek, amely kizárólag PlayStation Vitára jelent meg. Ám a Reakktor Studios csapata most újra visszahozhatja a köztudatba a játékot. Ők dolgoznak ugyanis a G-Rebels című játékon, amely egyértelműen a G-Police szellemi örökösének mondható, korai változata pedig nemrégiben rajtolt el a Steamen.
A történet 2684-ben játszódik, amikorra a bolygó felszíne jelentősen átalakult. A szárazföldek nagy része eltűnt, az emberiség pedig végeláthatatlan lebegő-úszó városokban élik életüket. Bár vannak földi járművek is, a közlekedés nagy része is felköltözött az égbe, mindenki a mai helikopterek utódjának mondható VTOL-gliderekkel repked ide-oda az ügyeit intézni. A játékosok egy zöldfülű pilótát alakítanak, aki az egyik város rendőrségén kezdi meg a munkát. Hogy miért pont rá esett a választás, az ezen a ponton nem világos és igazán nem is számít, de ő kapja meg a legújabb fejlesztésű glidert, amelyet tesztelnie annak képességeit. Fürge és jól felszerelt jószágról van szó, amellyel lehet vadászni a csempészekre és más rosszarcúakra. Egy rövid ismerkedés után már éles bevetésre is küldenek minket egy veterán pilótával, akivel egyszerűbb járőrfeladatokat kell ellátnunk. Később aztán jönnek az éles csaták drónok ellen, üldözések, légi versenyek, fejvadász melók és még sok minden más.
A játék világa a tervek szerint elég nagy lesz, több városban is megfordulhatunk majd, ahol további vállalatokat és megbízókat ismerhetünk meg, tőlük pedig még több küldetést és megbízást vállalhatunk el. Az korai hozzáférésben egyelőre nagyjából húsz küldetés érhető el, de ezt folyamatosan fogják bővíteni, ahogy a világ is tágulni fog. Bár a látványvilágra alapvetően nagy panaszunk nem lehet, illetve a játék stílusából és műfajából fakadóan sincs feltétlenül szükség ennél pofásabb körítésre, én azért egy picit kopottnak érzem a grafikát. Ahogy a legtöbb repülős játékban, úgy itt is csak addig pofás az összhatás, amíg meg nem állunk a részleteket jobban szemügyre venni.
A játékmenet lényegében teljes egészében a repkedésre épül. Gliderünk valóban úgy viselkedik, mint egy modern helikopter, az irányítása is nagyjából ehhez hasonlít a legjobban. Tudunk lebegni, helyben emelkedni és süllyedni, oldalazni és hasonlók. Bár ez adja a játékmenet gerincét, éppen ez az a része a játéknak, ami még elég komoly polírozásra szorul. Egyelőre nehézkes az irányítás, sőt, jelen formájában nekem billentyűzettel jobban kézre esett, mint kontrollerrel. Ez a nehézkesség az olyan küldetéseknél, ahol lövöldözni kell a gyorsan ide-oda cikázó drónokra vagy épp versenyezni más repülőkkel, bizony meg tudja keseríteni az életünket. Itt fontos megjegyezni, hogy a játék VR-támogatással érkezett, amelyben az irányítás is lehet, johu sokkal intuitívabb, de ennek sajnos én nem tudtam utánajárni.
Van potenciál a G-Rebelsben, csak még nem tart ott a projekt, hogy ezt ki is aknázza. Ha a készítők ügyesen finomítják a játékmenetet és főleg az irányítást, valamint kellő mennyiségű tartalommal töltik meg a játék világát, akkor egy kellemes árkád repülős akciójáték lehet még ebből.






