Fórum » Beszélgetés a játékokról
Dungeon Lords
a gamestar-tól a bard's tale 90%-ot kapott szóval azt azé szivesen kipróbálnám
Mondjuk én inkább a Divine Divinity-t ajánlanám a Dungeon Siege helyett, ha akciódúsabb fantasy-t akar az ember. Ott legalább volt sztori, rengeteg humor, jópofa küldetések, remek zene (ez a tétel a Dungeon Siege-re is áll), jól kitalált játékvilág. Amolyan tökéletes keveréke volt a Diablo féle hentelésnek, és egy csapatnélküli, egyszemélyes Baldur's Gate-nek. A Beyond Divinity megvásárlásán éppen mostanában töröm a fejem (nálunk nem jött ki, és most már nem is fog szerintem (egy év eltelt a megjelenése óta)),csak az a baj, hogy kártyával kéne fizetni rendelésnél, én meg óckodom megadni a banki adataimat a neten. Sohasem lehet tudni...
A Dungeon Siege sajnos kb. 4-5 órányi "ez valami hihetetlen szuper" játékélmény után lassan átvált "az ilyen unalmas, szar játékkal régen játszottam utoljára" kiábrándító érzésbe. Csak azoknak ajánlanám, akik egyetlen értelmes sort sem akarnak olvasni játék közben, és attól a kifejezéstől, hogy "jó történet", vagy feláll a hátukon a szőr...
A Dungeon Siege sajnos kb. 4-5 órányi "ez valami hihetetlen szuper" játékélmény után lassan átvált "az ilyen unalmas, szar játékkal régen játszottam utoljára" kiábrándító érzésbe. Csak azoknak ajánlanám, akik egyetlen értelmes sort sem akarnak olvasni játék közben, és attól a kifejezéstől, hogy "jó történet", vagy feláll a hátukon a szőr...

Endure. In enduring, grow strong.
Ja, a Falloutok, tényleg. Na, azokat is végigtoltam, még a Tacticsot is!
Nem, dehogy játszottam végig. Kb. másfél órát szenvedtem az elején, de szó szerint. Játszhatatlan. Néha ultrakönnyű, néha ultranehéz, de teljesen ésszerűtlenül. Pl. lenyomtam egy csapat goblint+3 tolvajt kb. 2 perc alatt, alig sérültem. Aztán jött 2 farkas, azokat is megöltem. Erre jött 1(!!!) farkas, ami 2 harapással megölt. Értelme? Nincs.
Nem, dehogy játszottam végig. Kb. másfél órát szenvedtem az elején, de szó szerint. Játszhatatlan. Néha ultrakönnyű, néha ultranehéz, de teljesen ésszerűtlenül. Pl. lenyomtam egy csapat goblint+3 tolvajt kb. 2 perc alatt, alig sérültem. Aztán jött 2 farkas, azokat is megöltem. Erre jött 1(!!!) farkas, ami 2 harapással megölt. Értelme? Nincs.
"Jeti, add ide a bőröd!"
a demójával játszottam, bár eléggé szaggatott, azért voltam kíváncsi rá. a demóban mit kell csinálni pontosan, mert még nem sikerült rájönnöm.
végigjátszottad vagy előbb meguntad?
a nagy elődök közül ott vannak még a falloutok is.
a nagy elődök közül ott vannak még a falloutok is.
Az a Bard's Tale, hát az akkora egy fos, hogy nem találtam rá szavakat. Asszem az év eddigi legnagyobb csalódása, egyszerűen kritikán aluli szardarab. Műfajának megcsúfolása. Mondom, akinek "action-RPG" kell, az feküdjön rá a Dungeon Siege-re. Nem nagy szám, de ha bejön, elég sokáig el lehetsz vele. Kb. 25-30 óra a játékideje, ha mindent bejársz+a kiegészítő is legalább 10 óra.
"Jeti, add ide a bőröd!"
semmiképpen: ha szerepjáték kell, akkor válaszd a nagyokat: Baldur's Gate, Morrowind, Arcanum
ha akciójáték kell a témából, akkor: Dungeon Siege+kiegészítője
Esetleg: Divine Divity, Beyond Divinity, Diablo I-II, stb...
De ezt semmiképpen. Botrányszar. Pedig vártam és pozitívan ültem be elé.
ha akciójáték kell a témából, akkor: Dungeon Siege+kiegészítője
Esetleg: Divine Divity, Beyond Divinity, Diablo I-II, stb...
De ezt semmiképpen. Botrányszar. Pedig vártam és pozitívan ültem be elé.
"Jeti, add ide a bőröd!"
Gondolom nem sokat változtattak a demohoz képest...
Mondjuk nem véletlen, hogy 70% fölötti értékelést még nem igen találtam a neten (egy helyen adtak 72% körül), sőt, volt olyan neves játékportál, ahol - tekintettel a játék egyik-másik erényére - 5/10-et adtak neki, de különben még annyit sem akartak elsőre. Mindenestre amikor utoljára felnéztem a gamerankings-ra, még 5,5/10 körül állt. Szerintem nem is érdemel többet...
CRPG fronton szánalmas az idei év! Csak CRPG-nek nevezett csihi-puhi akció játékok jönnek ki (Bard's Tale, Dungeon Lords, Sacred kiegészítő...), ráadásul a szarabbik fajtából!


Mondjuk nem véletlen, hogy 70% fölötti értékelést még nem igen találtam a neten (egy helyen adtak 72% körül), sőt, volt olyan neves játékportál, ahol - tekintettel a játék egyik-másik erényére - 5/10-et adtak neki, de különben még annyit sem akartak elsőre. Mindenestre amikor utoljára felnéztem a gamerankings-ra, még 5,5/10 körül állt. Szerintem nem is érdemel többet...
CRPG fronton szánalmas az idei év! Csak CRPG-nek nevezett csihi-puhi akció játékok jönnek ki (Bard's Tale, Dungeon Lords, Sacred kiegészítő...), ráadásul a szarabbik fajtából!



Endure. In enduring, grow strong.
parancsolj. ha van még kérdés, akkor gyorsan, mert lépek le.
"Jeti, add ide a bőröd!"
nézhető grafika, gagyi irányítás (átláthatatlan arcade harc), katasztrofális mennyiségű, nagyon látványos bug.
Sztori nincs, skillrendszer átlagos diablo koppintás.
Rosszul belőtt nehézségi fok.
Sztori nincs, skillrendszer átlagos diablo koppintás.
Rosszul belőtt nehézségi fok.
"Jeti, add ide a bőröd!"
fos
"Jeti, add ide a bőröd!"
nos ilyen topicot még nem találtam ebbe részlegbe mien a játék?
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
