28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

GG - GameGuess játék

GG napi játékkitalálónk topicja. Itt oszthatod meg a többiekkel tapasztalataidat. Ha a megoldást is szóba hozod, használd a spoiler taget!

jawsika
#789 jawsika [4149]
Kellemes nyarat!

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#788 Barthezz [54711]
Ha a mait nem elsőztem volna, el is áshattam volna magam.

SPOILER
Szerencsére az eredeti Crash 3-nak nincs adatlapja a Dome-on, így nem kellett hezitálnom, hogy arra vagy a felújított verzióra gondoltok-e.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#787 Barthezz [54711]
SPOILER
Méghozzá elég jól is sikerült. Gyakorlatilag minden ikonikus helyszín és szereplő feltűnt a játékban. Volt fekete füst elől menekülés, dinamit szerzése a Black Rockon és még a híres számsort is be kellett ütni a hatch-ben. A sztori felépítése is követte a sorozatét így voltak flashbackek is, méghozzá azok is gameplay-lel. Az irányítás kissé körülményes volt, valamint elég hamar a végére lehetett jutni, de ezt leszámítva nagyon jó volt bebarangolni a szigetet.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2024.07.16. 12:16
MattMatthew
#786 MattMatthew [11920]
Ebből volt játék?!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.07.16. 11:14
Barthezz
#785 Barthezz [54711]
SPOILER
Én néztem és magát a játékot is végigtoltam anno, de az első 3 képből tényleg totál másra asszociáltam és én meg csak nagy nevekben tudtam gondolkodni.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2024.07.16. 09:13
jawsika
#784 jawsika [4149]
SPOILER
Én a sorozatot nem néztem, de valami indie Predator gamere gondoltam.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.07.16. 08:56
Barthezz
#783 Barthezz [54711]
A mai de cseles volt!

SPOILER
Shadow of the Tomb Raider, majd két Uncharted tipp után a 4. képnél egyértelművé vált, hogy mi is ez és meg is lepődtem, mennyire félrevezetett az első 3 kép.


Viszont sztem van egy kis hiba a játék adatlapján a címben:

SPOILER
A játék hivatalos neve Lost: Via Domus. Én ezt próbáltam keresni, de mivel nem kaptam találatot rá, így jelöltem be a Lost-ot és bíztam benne, hogy ez a játék lesz az.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Dino
#782 Dino [6086]
Upsz, elgépelés, valóban egy évvel arrébb volt (a toldalék ellenben a jó évszámhoz passzolt ).

Válasz erre

Előzmény: Skorpio90 2024.07.09. 11:31
Barthezz
#781 Barthezz [54711]
Maira beneveztem megint, ez nekem egyértelmű elsőzés volt. Remek kis játék volt a műfajában.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#780 Barthezz [54711]
Bár 1 év után végül kiszálltam a GG játékból és csak ott játszom, ahol tudom a kép alapján, a mai kivételt képez. Ezt csak azért kattintgattam végig és kerestem meg az utolsó hint alapján, mert beleszerettem az első kép alapján a játékba Épp egy ilyen oldalnézetes repülős könnyed, gyorsan végigjátszható shoterre vágytam így a nyáron. Szóval köszi a tippet.

Bár jelenleg a Geometry Dash továbbra is minden időmet elvonja más játéktól, mivel a 2.2 frissítéssel gyakorlatilag game engine-né vált, ott is megcsináltam nemrég két hasonló repülős / űrhajós shooter demont, ami alapján nagyon megkívántam a stílust:
- R-Type
- Warblade

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Skorpio90
#779 Skorpio90 [5530]
Szerintem a mai feladat utolsó segítsége téves infó.

Die Hard 13 - Az élet most aztán már k*rva drága!

Válasz erre

Barthezz
#778 Barthezz [54711]
Az első GG, amit képek nélkül fejtettem meg, jó móka volt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dino 2024.06.25. 15:51
Dino
#777 Dino [6086]
Upsz, valami technikai probléma lehetett, gyorsan pótoltam a képeket.

Válasz erre

MattMatthew
#776 MattMatthew [11920]
Touché...

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2024.06.25. 12:51
Barthezz
#775 Barthezz [54711]
Nah gyorsan megfejtettem, méghozzá elsőre.

SPOILER
Másik böngészőből offline gyorsan végigpörgettem, kép sehol sem volt, viszont a 4.-től kezdve a hintek igen, ezekből meg azonnal tudtam is, hogy mi ez. Szóval vissza a normál böngészőmbe és be is nyomtam elsőre.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#774 Barthezz [54711]
Elkezdtem rákeresni az invisible, hidden, secret, stb. kulcsszavakra, hátha kiad valami potenciális megfejtést, de a no solution-nel is próbálkoztam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2024.06.25. 12:51
davkar9
#773 davkar9 [11521]
Direkt. Mindig ment a nyafi, hogy túl könnyű.

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2024.06.25. 07:46
MattMatthew
#772 MattMatthew [11920]
Sem Chrome, sem Edge nem mutatja nálam a mai rejtvényt.

Man literally too angry to die

Válasz erre

Barthezz
#771 Barthezz [54711]
Maira újra becsekkoltam, mert a a fő széria az első képből nyilván megvolt. Végül 4.-re lett meg, mert az első hint azért kellett, meg egy bemákolás a 3 lehetőség közül. Hozzáteszem, a hint által megadott széria addig is a fejemben volt lehetőségként.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#770 Barthezz [54711]
Miután az első 1 év minden GG játékát végigtoltam, azóta egyelőre folytatom azt az új megközelítésemet, hogy csak akkor játszom a napi GG-t, ha a képre ránézve tudom vagy erősen esélyesnek érzem, hogy google-özés nélkül rájövök.

A mai is ilyen volt, elsőre a kisképből megvolt. Ezt is végigjátszottam anno és minden percét imádtam.

SPOILER
Gyerekkorom óta vágytam egy tisztességes Jurassic Park franchise játékfeldolgozásra, ahol egy az egyben végig lehet játszani a filmek történéseit. A LEGO ezt 2015-ben végre elhozta és elképesztő jó volt sorra bejárni a filmbeli helyszíneket + közben szabadon mászkálni a Sorna és Nublar szigeteken. ^^

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

MattMatthew
#769 MattMatthew [11920]
Maival egy keveset játszottam, valahogy nem rántott be, de mégis elsőre meglett. Pont a szutyok új Dragon Age trailer miatt érdekes, hogy mennyire sokat számít az art design / visual language. Nem tudom mi ezekre a jó magyar szó. Az első kép még csak nem is tipikus annyira a játékra, de ennek ellenére a stílusa árulkodó.

Man literally too angry to die

Válasz erre

szbszig
#768 szbszig [33649]
Atya ég, nekem is a kedvenc részem egyértelműen, de az első kép alapján el kellett gondolkodnom rajta egy darabig, hogy ez tényleg az-e, amire gondolok. Valamiért egy picit szebb grafika élt az emlékeimben.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2024.06.10. 10:15
subject17
#767 subject17 [7050]
Mai miatt nyomtam egy logint, nekem ez volt "AZ" epizód a sorozatból. Bár teljes újrajátszás már nem hiszem, hogy lekötne, de mindig elkap a vágy, hogy installáljam és nosztalgiázzak vele.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Shadowguard
#766 Shadowguard [4579]
Én ezt betliztem ma, első háromból még csak ismerős se volt, utána meg nem szoktam keresgélni.
Mondjuk én erről a játékról életemben se hallottam

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

MattMatthew
#765 MattMatthew [11920]
Még megvan a domeon nyert pólóm amin ez a játék van!
SPOILER
Bár már nagyon kopott és a haverok mindig GangBangRacing-nek hívják...

Man literally too angry to die

Válasz erre

Shadowguard
#764 Shadowguard [4579]
Az első de becsapott, mert túlgondoltam...
SPOILER
Mivel gyakran van kapcsolata a feladványnak közelmúltbeli eseményekhez vagy évfordulókhoz simán rányomtam, hogy DA: O...

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Barthezz
#763 Barthezz [54711]
Most csak azokat töltöm egyelőre, amiket tudok a képekből, vagy esélyesnek gondolom, hogy meg tudom fejteni segítség nélkül is, aztán ha nagyon lesz valamikor időm, pótolom az elmúlt 2 hónap kimaradt játékait.

A mai elsőre meglett. Anno valamilyen Dome-os nyereményjátékon nyertem meg a telepítő DVD-t és ezt követően végig is játszottam.

Aryx korábbi hsz-ére reflektálva pedig, hát a mai nem az ő játéka. (Érdekes, hogy a korábbi RTS-múltam miatt nekem pedig épp ezek az elég könnyűek.)

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#762 Barthezz [54711]
Hááát Peace ízlésvilága elég ismert a Dome-on, szóval... Akár Dinoék is beírhatták volna az egyik hintbe, az milyen lenne már.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2024.06.05. 10:55
MattMatthew
#761 MattMatthew [11920]
Lehet már ezt is spoilerbe kellett volna raknom?

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.06.05. 10:41
Barthezz
#760 Barthezz [54711]
Hehh, ide néztem be először és bár az első képből fogalmam sem lett volna, ebből a hsz-edből azonnal megvolt az univerzum.

SPOILER
Mondjuk első 2-re a Space Marine epizódokat lőttem el, harmadikra mentem rá a helyes megfejtésre, amikor mondjuk már alapból egyértelmű volt a kép alapján.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2024.06.05. 09:49
MattMatthew
#759 MattMatthew [11920]
@Peace Ha ez a mai nem elsőre akkor szégyelld össze magad!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Barthezz
#758 Barthezz [54711]
Az elmúlt 2 hónapban nagyon elfoglalt voltam, egy nagy munkahelyi határidőnk volt, úgyhogy teljesen hanyagoltam a Dome-ot és a GG-t is. A mait viszont rögtön megismertem a kis képen a főoldalon, így gondoltam beköszönök egy első képezéssel. A story DLC-je épp az utolsó előtti végigjátszott PC-s játékom.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

jawsika
#757 jawsika [4149]
Akkor ok

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2024.05.24. 17:57
Aryx
#756 Aryx [4142]
Mai elsőre (és ahogy szoktam, telefonról, frissen kelve), holott sosem játszottam vele.

SPOILER
Inkább a dirt rallykkal.
A cockpit az oldalsó visszapillantóval együtt rögtön tudatja velünk, hogy egy rally autóban vagyunk, egy rallykrossz(-szerű?) pályán, a grafika egy fokkal kopottabb, mint az első dirt rallynál, de egész hasonlít rá, így nem sokkal előtte jelenhetett meg. Azt nem is figyeltem, de a fordulatszámmérő ledsor modellje 1:1-ben ugyanaz, mint amit később a dirt rallyknál is használtak.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Germinator
#755 Germinator [29908]
Na, ezt a mait elsőre kitaláltam a képen látható figura ruházatából - és nem a játék ismerete miatt (sőt, abban sem voltam biztos, hogy van ilyen játék)

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

MattMatthew
#754 MattMatthew [11920]
Bg3 után már szerintem semmin sem lepődnek meg az emberek... #pleasedonfckbears

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2024.05.18. 12:33
davkar9
#753 davkar9 [11521]
Nekem az első gondolatom a KM-i szexjelenet volt. De úgy rémlett az este és normál farkasokkal zajlott.

(Játék/jelenet ismerete nélkül nélkül ez egy vicces komment...)

Válasz erre

Előzmény: subject17 2024.05.18. 12:05
subject17
#752 subject17 [7050]
Eleve szégyellje magát, aki nem tudta a farkasokból, meg hogy a térképen hol vannak!

Also, GG szempontjából - még utalás is a főhősre, szóval 10/10-es első kép

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2024.05.17. 20:47
frankie93
#751 frankie93 [196]
Ó, basszus, na, remélem először mindenki megfejteni ment, csak utána olvasta a fórumot...

' forever blue !

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2024.05.17. 20:47
jawsika
#750 jawsika [4149]
szpojler, hé

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2024.05.17. 18:13
frankie93
#749 frankie93 [196]
Nekem sem rémlik, a Witcher wiki azt mondja, hogy Skellige-n.

' forever blue !

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2024.05.17. 09:41
Shadowguard
#748 Shadowguard [4579]
Nekem is csak harmadikra. Bár én annyira nem esek kétségbe miatta

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

jawsika
#747 jawsika [4149]
Nekem is csak kettőből, de dögöljek meg, fogalmam sincs hol vannak benne ilyen farkasok...

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2024.05.17. 09:32
MattMatthew
#746 MattMatthew [11920]
Áshatom el magam, hogy nem elsőre...

Man literally too angry to die

Válasz erre

Dark Archon
#745 Dark Archon [11834]


De ez a mai is...

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Pras 2024.05.08. 13:43
Aryx
#744 Aryx [4142]


Amúgy jó másokat is szenvedni látni néha. Múltkor volt egy időszak, amikor csupa magyar fejlesztésű, háborús RTS-eket kellett eltalálni, hát, én azokat nem tudom megkülönböztetni egymástól, vannak bennük tankok, azt jól van. Jól le is romlottak akkor a statjaim.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Pras 2024.05.08. 13:43
MattMatthew
#743 MattMatthew [11920]
Nem volt erős mezőny a mai, szóval nem nagy dicséret, de szerintem ezzel ma megnyerted az internetet!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: Pras 2024.05.08. 13:43
Pras
#742 Pras [5492]
Érthetetlen a szerencsétlenkedés. Teljesen egyértelmű volt, hogy ez a Gépjárművek 8: Még Több Gépjármű. Aki esetleg nem ismerné fel a kiskunszenteleonóraszállási ringet a harmadik képen, annak legkésőbb a negyediken kapcsolnia kellett, mert a Gépjárművek 7 még csak textúrával oldotta meg a hátsó keresztidom négyes és hatos csavarjainak megjelenítését a KAMAZ v8 turbo m7-18a-n (amit eleve csak nemhivatalos modként lehetett letölteni a 6-hoz, azt sem ezzel a festéssel, mivel más szezon), a nyolcas pedig modellezi azokat.
(Bocs. )

Válasz erre

Aryx
#741 Aryx [4142]
Pedig ez könnyű volt, másodikra.

SPOILER
De csak, mert először a 2. részre tippeltem.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2024.05.08. 08:33
MattMatthew
#740 MattMatthew [11920]
Legalább nem fifa!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2024.05.08. 08:33

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat