28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

GG - GameGuess játék

GG napi játékkitalálónk topicja. Itt oszthatod meg a többiekkel tapasztalataidat. Ha a megoldást is szóba hozod, használd a spoiler taget!

Barthezz
#939 Barthezz [54711]
A mai játékban a 2. hint hibás:

SPOILER
"Számtalan folytatást megélt, de ez az első felvonás volt." - Az első felvonás az eredeti Command & Conquer volt, ami később kapta meg a Tiberian Dawn alcímet. Jelen megfejtés tárgya, a Tiberian Sun a 2. rész volt a tiberium érában.


Btw az első kép így is jól megvezetett, ügyes beugratás volt.

SPOILER
A nagyítás miatt a felbontás 320 x 240-nak tűnt, ami a Red Alert felbontása volt DOS-ban + a havas táj szint részben a Red Alertre utalt + a vörös "Mammoth Tank"-nak kinéző egység, ami ugyebár a Soviet-ek egysége volt. Persze hülye voltam, mert az ellenfél a képen nem az Allies oldal világoskékében volt, hanem a GDI okkersárga / drapp színében + az autópályából látható részleten látszik, hogy a nézet izometrikus, amit a Tiberian Sun vezetett be és a Red Alert-ben eleve nem is így néztek az utak. Jah meg a hoover egység, az sem volt a Red Alert-ben. Ha nem nyomom be 1 másodperc alatt a Red Alert-et automatikusan, hanem jobban megnézem a képet, akkor ez elsőzés lett volna, így viszont csak második képre lett meg.


És akkor egy kérdés a fenti ponthoz mindenkihez:

SPOILER
A Tiberiuan Sun-ban mi volt a NOD-nak ez a duplacsövű tankja? Mert fullra Mammoth tanknak néz ki, esetleg Heavy Tanknak, de mindkettő Red Alert egység volt, a Tiberian Sun ezeket nem használta. Szóval hogy kerülnek több képre is? Béta verziós screenshotok esetleg vagy csak én nem emlékszem erre az egységre a játékból?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#938 Barthezz [54711]
Nekem ez a hónap eddig 6/6, az előző 29/30 (egyet benéztem a választási lehetőségek közül). Kb. 1 évet majdnem teljesen kihagytam, de elkezdtem random a kimaradtakat is töltögetni az "ezt még nem játszottad" képek alapján.

A teljes statom most ez:

Eddigi játékaid: 533
Ennyit találtál el: 500 (94%)

1 63 (12%)
2 38 (7%)
3 35 (7%)
4 98 (18%)
5 134 (25%)
6 132 (25%)

Egy kicsit több mint a negyede tehát, ami segítség nélkül, pusztán a képek alapján meglett.

Persze van, ahol szintén nem kellett volna segítség, csak nem tudtam melyik rész. Ma pl. egy olyan régit oldottam meg, ahol nyilván tudtam, hogy valamelyik új Mortal Kombat, szóval kezdtem a 2009-es változattól sorban haladni: 2009, X, 11 és mivel a megfejtés az 1 volt, így 4.-re lett meg. (Brutál hülye amúgy az új MK részek számozása. )

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2025.10.06. 13:21
Shadowguard
#937 Shadowguard [4579]
Nekem 514
Ebben a hónapban eddig hatból öt meglett... Mondjuk vicces, hogy az elsejeire csak beírtam az első autós címet ami eszembe jutott (távol áll tőlem a stílus, mindig ezt csinálom) és bejött...

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Barthezz
#936 Barthezz [54711]
Mai nap meglett az 500. sikeres megfejtésem a GG játékokon.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

jawsika
#935 jawsika [4149]
A mait akármelyik képéről elsőre kitaláltam volna.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#934 Barthezz [54711]
Hányan voltak, akik kitöltötték mindegyik nap? (Amennyiben publikus.)

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dino 2025.10.02. 13:54
Dino
#933 Dino [6086]
Szeptemberi játékunkban az AOC egeret nyerte: zsola0806. Gratulálunk!

Válasz erre

Barthezz
#932 Barthezz [54711]
Szeptemberi GG finished. 29 megfejtés, 1 failed. 7 lett meg csak képek alapján, tehát első 3 képből, közülük 3 elsőzés.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

jawsika
#931 jawsika [4149]
A tegnapihoz: nyilván első képre meglett. Emlékszem, hogy az utolsó boss fight "mechanikájára" napokig nem jöttem rá és meg kellett várnom, hogy szünet után suli legyen és megkérdezzem a havert, akiről tudtam, hogy lenyomta.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2025.09.28. 20:01
MattMatthew
#930 MattMatthew [11919]
Na a mai eléggé emotional damage volt. Ifjonti éveim meghatározó játéka. Ezt újra kellett néznem!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Barthezz
#929 Barthezz [54711]
A mai megint elsőre. A franchise-ban 100%-ig biztos voltam, de ahhoz, hogy az adott részt sikerült elsőznöm, egy jó megérzés is kellett.

SPOILER
A Commandos 1 kizárható volt a gyengébb grafikája miatt, a 4 pedig nemrég volt feladvány. Így maradt a 2 és a 3, de a 2-ben egyáltalán nem emlékeztem ilyen jelenetre. Egy havas pálya volt ott csak és ott tengeralattjáró szerepelt, nem kisrepülő, így kizárásos alapon a 3. rész maradt.

Amúgy a bukás ellenére a 3. képen is megjelenő és a demo részét is képező vonatos pálya elképesztő fire volt. Kár, hogy erre az egy pályára futotta a kreativitás a készítők részéről, minden más össze lett csapva benne és kvázi egy félkész játékként jött ki a kiadó nyomására. De a vonatos pálya tényleg máig örök emlék maradt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#928 Barthezz [54711]
Pár nap kimaradt, most pótoltam őket. Ez a nyereményjáték szuper dolog, tök jól visszacsábított engem is, hogy az összeset megfejtsem. Korábban kérdeztétek, hogyan lehetne feldobni a GG-t és tök jó, hogy kb. minden tippet beépítettetek.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

GeryG
#927 GeryG [2379]
Nope, én írtam el, de már javítva. Köszi!

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2025.09.15. 08:09
frankie93
#926 frankie93 [196]
A maihoz az utolsó hint az volt, hogy 2002-ben jelent meg, de a megoldás, a harmadik rész, az 2001-es. Vagy én értek félre valamit?

' forever blue !

Válasz erre

subject17
#925 subject17 [7050]
Nekem a mozifilmek óta lényegében az első "igazi" tartalomként szolgált, aminek hatására már kicsit jobban utána is néztem a karakternek és univerzumnak. Sajnálom, hogy aztán a folytatása nekem kimaradt, bár úgy rémlik, messze nem is volt olyan jó fogadtatása, mint ennek.

... A mait meg abszolút szégyen lett volna, ha nem bököm rá azonnal.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: GeryG 2025.09.12. 06:32
GeryG
#924 GeryG [2379]
SPOILER
A mostani kettő után szerintem is ez volt az egyik legjobb játék. Bár én az Ultimate-et is szerettem anno.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2025.09.12. 00:51
subject17
#923 subject17 [7050]
Maira csak a megfejtésért bejelentkeztem, szerettem nagyon ezt a játékot akkoriban - végigkattintva aztán, azért egyből a második kép jó árulkodóra sikerült az elsőhöz képest.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Barthezz
#922 Barthezz [54711]
Jó, hát a mai könnyen elcheatelhető volt az első képen olvasható szöveg révén...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#921 Barthezz [54711]
14 évesen mi sem ezen rugóztunk anno, sokat is nyomtuk, volt benn jópár újdonság is. Viszont nekünk is feltűnt, hogy

SPOILER
Kontra: Az MK3-hoz képest jóval kevesebb választható karakter volt. Alap karakterek maradtak ráadásul ki. + A grafika is visszafejlődés volt, de persze ez a 3D miatt.

Pro: Goro viszont visszatért alboss-ként, aminek örültünk + Quan Chi-t imádtuk és mindenki vele volt.

Úgyhogy összességében számunkra jó szórakozás volt. De azért az MK3 feelingjét nem adta vissza, ez okozta leginkább a bukását. Addig a sorozat egyre jobb lett, ez meg a megtorpanás / visszalépés volt. Nem az MK volt amúgy az egyetlen, ami belebukott a 3D-sítésbe és később visszatért a 2D-hez.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2025.09.08. 17:24
jawsika
#920 jawsika [4149]
Egyébként mi volt a baja, hogy ilyen hírhedt lett?
Nekem ez az egyetlen verekedős game, amivel valaha nyomtam negyed óránál többet, ezt egy havernál toltuk párszor, de semmi egetrengető nagy gondra nem emlékszem.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#919 Barthezz [54711]
Detto. Én sem tudom, miért nem írtam be elsőre és nyomtam a passzra még 1 képért, ahol persze már olyan egyértelmű volt, hogy tényleg annak is tudnia kell, aki nem játszott vele. Én meg még végig is nyomtam anno.

SPOILER
Az első képnél több dolog kavart be: 1) Úgy emlékeztem, ennél azért jobb volt a grafikája. A Mortal 3-ban a karakterek akkori mércével nézve szinte élethűek voltak, szóval ennyit rontott az egészen a 3D-be vonulás? 2) A két szereplőt nem tudtam hova tenni. Persze most már leesett, hogy a véres csontváz nem egy karakter, hanem egy fatality végeredménye volt. 3) Szintén a copfos ősz karakter (most már sejtem, hogy Fujin) olyan Toshinden-esnek tűnt, de az nem volt választható, maradt az MK IV, de mondom ez minimum 5 évvel korábbi grafika.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2025.09.08. 10:04
Gobiakos
#918 Gobiakos [13332]
A mai megvolt elsőre, de valamiért mégis rányomtam a 2-es gombra. Ott meg már 110%-os volt a biznyosságom. Hál' Istennek sosem játszottam vele, de annyira hírhedt játék lett, hogy még így is simán kitaláltam.

Válasz erre

Barthezz
#917 Barthezz [54711]
Én sose tippelek ilyen változatokra, mert nem szoktak feladványként szerepelni, úgyhogy kizártam a SPOILER
Settlers III-at
a sikertelen 2. tipp után, hogy aztán a 6. képnél kiderüljön, hogy mégis az a helyes.

GeryG: Semmi gond, mondom, végül nekem is meglett, de muszáj volt meglesnem az adatlapokat és a képeket, amit nem szoktam csinálni, de most nem akartam elcseszni az utolsó lehetőségnél.

Amúgy én is arra gondoltam most utólag, ha belenyúlsz, azzal azok a megfejtések, amik rögtön a "helyesre" mentek, félbehagyott játékká válnának és a játékos esetleg észre sem venné, ezzel pont kieshetne a nyereményjátékból.

SPOILER
A hiba meg abból akadt, hogy az alapjáték olyan régi (199, hogy a Dome ezt követően indult, így csak adatlap készült hozzá utólag gondolom. Aztán a Gold edition során kerültek feltöltésre képek, így csak innen tudtál válogatni.


Lol, látom még mindig él, hogy a zárójelbe tett utolsó számjegy 8-asból napszemcsi lesz.

Bár a tegnapit épp elfelejtettem, remélem utólagos pótlás is játszik.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.09.05. 21:00
GeryG
#916 GeryG [2379]
Fogunk mi még a Gran Turismo 7-re is nosztalgiával gondolni, hogy milyen szépnek láttuk, pedig... Pedig tényleg szépek voltak ezek a játékok, ahogy szépek a maiak is. Csak az idő elmúlik felettük.

Válasz erre

Előzmény: Lacko 2025.09.06. 17:19
Lacko
#915 Lacko [11561]
Hehe... megszépülnek az emlékek. Elsőre az 1-re tippeltem, mert így emlékeztem rá.
Életemben először irodában, projektorral és egy akkor ultramodern force-feedback kormánnyal játszottam és a grafika akkor fotórealisztikusnak tűnt

Válasz erre

Aryx
#914 Aryx [4142]
SPOILER
Hehe, én is csak 5.-re jutottam el a gold editionig, pedig elsőként az alap Settlers III-ra, másodikra a kiegjére ment a tipp. Mondjuk amíg effektíve nincs következménye annak, ha elbszod, addig ennyi még talán belefér.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

GeryG
#913 GeryG [2379]
SPOILER
Jogosak a meglátások, ezt a feladványt most én szúrtam el. Nemes egyszerűséggel az alapjáték helyett véletlenül a Gold Editionre kattintottam. Viszont mire észrevettem ma reggel, már többen is megfejtették, így már nem nyúlnék bele. Ez most az én saram, bár azért így is megfejthető, ahogy az sokaknak így is sikerült. De ettől még sry.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.09.05. 19:28
Barthezz
#912 Barthezz [54711]
Böngészve a Dome játék-adatlapok között - megkeresve, melyikből vannak a hintekhez használt képek - végül megfejtettem:

SPOILER
The Settlers III Gold Edition


Viszont ez így nemcsak unfair, de hibás is:
SPOILER
Unfair, hiszen a különféle újrakiadások eddig nem szoktak játszani, kitalálni sem lehet általában, hogy éppen Definitive, Gold, Silver vagy milyen edition. A Steamen ma már kismillió változat van minden játékra.

És hibás, hiszen a Gold Edition 2000-ben jelent meg. Az utolsó hint szerint viszont 1998-ban, ami az alapjátékra igaz. Plusz az 5. hint is úgy fogalmaz, hogy később kiegészítővel jöttek az amazonok. A Gold Edition a kiegészítőt is tartalmazta, így ez a hint sem igaz rá.


No offense természetesen, nyilván előfordul egy-egy elnézés nálatok is, de kérlek, javítsátok.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.09.05. 19:16
Barthezz
#911 Barthezz [54711]
A mai GG megfejtése nem bugos?

Csak mert...
2. próbálkozás: SPOILER
The Settlers III

Ezt nem fogadta el a GG jó megfejtésként.

Most vagyok a 6., utolsó lehetőségnél, ahol ez a hint:
SPOILER
A Blue Byte készítette Volker Wertich vezetésével 1998-ban.


Ami a hint alapján most már 100%-osan az a játék, amit a 2. próbálkozásomban megadtam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#910 Barthezz [54711]
SPOILER
Én Left 4 Dead 1-2 nyomtam be. Tudtam hogy nem az, de ez jutott hirtelen eszembe zombis cuccból. Trükkös volt az 1-3. kép...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2025.09.04. 12:05
jawsika
#909 jawsika [4149]
SPOILER
Én a BloodRayne 1-2 körül gondolkodtam az elején.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.09.04. 11:39
Barthezz
#908 Barthezz [54711]
?

Mai 5.-re, nem kellett külső keresgélés.

SPOILER
Első 3 kép alapján még valami zombis cuccra gondoltam, a 4.-nél a széria már egyértelmű volt, csak a 2016-os verziót jelöltem be elsőnek és utána a III-at.


Back to Aryx: Ahogy befejeztem a spoilerben írt mondanómat, azzal, hogy leírtam, le is esett a hsz-ed.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.09.04. 09:41
Aryx
#907 Aryx [4142]
SPOILER
K**** rómaiak megint

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Aryx
#906 Aryx [4142]
Hasonlóan ambivalens vagyok így mai fejjel a DCCD sorozattal kapcsolatban. Mert valahol mégis csak gátlástalan g3cinek kell lenni ahhoz, hogy vállalkozóként ingyenes demókból profitálj évekig (tegyük hozzá, a németek már évek óta csinálták ezt a műfajt, mire ez is ideért). Ugyanakkor más idők voltak azok, földi halandónak nem volt opció a játékvásárlás. És hát ez a DCCD őrület is inkább olyan volt, mintha valaki letöltötte volna helyetted is az internetet, és kiadta CD-n. Sőt, pontosan ez volt.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Pras 2025.09.03. 08:45
Barthezz
#905 Barthezz [54711]
Pedig maximálisan megfeleltél te is a feladatnak, ráadásul tényleg kreatív is volt és próbáltad a humor oldaláról megközelíteni, még ha morbid, fekete humor is. Én csillagos 5-öst adtam volna, bár ez nyilván akkori gyerekkori önmagad nem vigasztalja.

Mai feladványhoz: Nah ez csak utolsóra lett meg és talán el is passzoltam volna, ha nincs a nyereményjáték. De aztán mégiscsak elég volt a megadott hint és köszi a kreatív feladatmegoldásra való ösztönzést. Ez így izgalmasabb, mint amikor a 6. hintnél összeáll, hogy XY fejlesztő Z esztendőben kiadott játéka, aminek megfejtéséhez ma már google keresés sem szükséges, mert megmondja a ChatGPT is.

SPOILER
Az utolsó hint alapján visszakerestem a Várható augusztusi megjelenések cikket + megnyitottam a most szeptemberit is, így elég volt végigszaladnom az ottani neveken és képeken, egy pedig teljesen ráillett a játékra és lám, a remake adatlapján meg is adtátok az eredeti játék címét is.


Egyébként ami a nyereményjáték meghatározásában szerepel, hogy mi számít a feladvánnyal való "megpróbálkozásnak", nem teljesen egyértelmű (kell legalább egy rossz tipp? vagy elég egyetlen passz is? vagy ha nem tudod, el kell vinni a 6. körig és ott is megpróbálkozni vele, magyarul eljutni a sikerült vagy nem sikerült fázisig?) , így legegyszerűbb, ha megfejtem őket.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.09.02. 17:03
Pras
#904 Pras [5492]
Tudom, sikerült a lényeget megragadnom, de - ez a pár betű ( "DCCD" ) dízelmozdonyként rongyolt át az agyamon per lapátolt elő néhány emléket nálam is. Olyanokat, hogy azok a neuronok húsz éve nem csináltak semmit, bár kerekítve talán lassan inkább harminc.
Homályosan úgy rémlik, hogy egyetlen ilyen CD-m volt. Mai fejjel, húsz éve az internettel a seggem alatt megdöbbentő, hogyan vette valaki egyáltalán a bátorságot arra, hogy játékdemókból üzletet csináljon, pedig akkoriban nagy kincsem volt az a cucc. Az, hogy egy-egy adott dologból teljes verzióhoz jussunk, szóba sem jöhetett, maradt az, hogy demókból legyen több. Furcsa kontraszt, hogy akkoriban tologattuk a C&C meg Settlers III stb. demót, illetve nyáladzva néztem a (magyar!) televízióban a Knights and Merchants ismertetőjét (sajnos nem emlékszem már, mi volt a műsor), azzal a biztos tudattal, hogy lehetetlen lesz hozzájuk jutni, ha valamelyik környékbeli bohócnak nincs meg - és általában nem volt meg. Oké, az SIII pont megvolt, de az meg a másolásvédelem miatt elkezdett disznókat önteni vas helyett. Ehhez képest ma kidobhatnám az asztalra a bankkártyát a GOG-nak és tucatjával lehetne söpörni a kosárba az anyagot, de hát... different times, different king.

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.09.02. 11:30
Aryx
#903 Aryx [4142]
Ilyen ötödikes kis t-s traumám nekem is van, csak én még 1-est is kaptam a rajztanáromtól, úgy felhúzta magát. Akkor volt a tiszai cián katasztrófa, és valami pályázatra kellett valami témába vágót alkotni. Szerintem egész jól megrajzoltam a szennyezett folyót, abban úszott a halcsontváz, felette a szövegbuborék, valami ilyesmi volt: "Gyere be te is, haláli jó itt a víz!" A mai napig tartom, hogy zseniális. Sajnos a tanárnő nem volt elég érett a minőségi abszurd humorhoz. Félelmetes belegondolni, hogy már a mi időnkben is a tanári kar fele biorobot-képzőként tekintett az iskolára, akiknek feltett szándéka volt kiölni a kreativitást.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.09.02. 12:05
Barthezz
#902 Barthezz [54711]
Utolsó mondatod nagy +1 én is. Bennem olyan dolgok maradtak meg, hogy amikor adott játék adott pályáját játszottam, akkor aznap mi történt, hol voltam. Gameboy esetén az is, hogy helyileg hol játszottam a pályát, melyik évszakban / hónapban, illetve hogy a lakásunkban a gyerekszobában vagy a nappaliban nyüstöltem-e, napközben vagy épp este, sötétben. Ugyanez a Kaland játék kockázat könyvekkel, tudom, melyiket játszottam végig otthon, melyiket a nagymamámnál, stb. és közben milyen egyéb életesemények történtek. És ez máig megvan minden játékkal, amivel jászom, crazy. Ha felidézek egy pályát bármely játékból, amit játszottam 8 éves koromtól mostanáig, a teljes élethelyzet beugrik.

Nekem egy emlékezetes általános iskolás esszém volt 5.-ben. Azzal a címmel kellett fogalmazást írni otthon, hogy "Robot a suliban". A magyartanárunk sajnos nem értékelte a Terminator-szerű sztorit, rengeteg fröcsögő vérrel, felrobbantott iskolaépülettel, a robot által likvidált sulis társakkal és tanárokkal. És ezért kaptam 3-ast, még oda is írta, hogy nagyon jól fogalmazok, a sztori is teljesen felépített és kerek, de "túl erőszakos és durva". Totál nem volt igaza, hiszen a feladatot 100%-osan teljesítettem, a történetre vonatkozóan pedig semmilyen előzetes megkötés nem volt... Azt csak utólag mondta el, hogy ő "jó robotra" gondolt, aki segíti pl. a tanulást, stb...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.09.02. 11:30
Aryx
#901 Aryx [4142]
SPOILER
Én a DCCD demógyűjteményről találkoztam először ezzel az ős-Tomb Raiderrel, 1996-ból, és hát elég sok játéknál rácsodálkoztam egy sor dologra. Ez a víz is megmaradt a fehér pixelekkel a felszínen.


De amúgy egy csomó ilyen, retinámba égetett hülyeséggel tömve van az agyam, amire máig élénken emlékszem. Pl. amikor kicsiként buszoztam, és mekkora flash volt már, amikor az Ikarus ajtózárást jelző lámpáit lecserélték narancsról pirosra. Szóról szóra fel tudom idézni neked a hatodikosként írt esszémet István királyról (mivel fingom nem volt a témáról, és gyorsan összeimprovizáltam egy világi faszságot). És hogyha a prince.exe-t prince megahit paranccssal indítottad, akkor K betűvel tudtad leölni a törököket. Ja igen, a palotaőrök törökök voltak, a Wolfenstein 3D-ben az SS tisztek meg rendőrök (mert kék ruhája volt és géppisztolya, mi más lehetett volna, mint rendőr).

Szóval hemzseg az ilyen faszságoktól az agyam. De hogy kinek mit ígértem a hétre, mit fizettem be és mit nem, bediktáltam-e a vízórát, hát kinek van kapacitása még ilyen hülyeségekre is emlékezni.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.09.02. 10:36
Barthezz
#900 Barthezz [54711]
Fúh ott még nekem fogalmam sem volt. Eleve trükkösek az első képek, mert egy kis részlet van kivágva rajtuk. A tegnapi beugrott erről is, de ott azért jóval több minden volt rajta, a teljes díszlet és az a bizonyos karakter is, ami nagyon meg is maradt bennem.
SPOILER
Mivel ugye a teljes újdonság varázsával hatott, hogy ebben a játékkstílusban is megvalósítható egy bossfight, a Commandos-ban ilyen nem volt.


A mai GG-hez:
SPOILER
Az 1. résszel nem játszottam, csak a felújított, Anniversary változatát játszottam végig anno, ott meg már egész más volt a grafika, szóval nekem a víz nem segített.


Btw tök jó ez a nyereményjáték dolog és az is, hogy Dinoék megfogadták a tippeket, tanácsokat, amikor itt ötleteltünk, mivel lehetne feldobni.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.09.02. 06:32
Aryx
#899 Aryx [4142]
SPOILER
Az 1. képen arról a vízről is fel lehetett ismerni.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.09.02. 00:59
Barthezz
#898 Barthezz [54711]
Lol, az a bizonyos 3. kép ma. Addig lövésem nem volt, de hát így... azért ENNYIRE könnyű ne legyen.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#897 Barthezz [54711]
Nem is kell ennél jobb újrakezdés, mint egy elsőzős megfejtés. Kíváncsiságból rámentem a GG fülre, hátha mától újraindult és ahogy megláttam a képet, már mondtam is a választ. Alapmű.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

nyomi
#896 nyomi [7258]
elég gyilkos ez a két hónap szünet

valami ASUS izé, nemtom...

Válasz erre

MattMatthew
#895 MattMatthew [11919]
Köszi az eddigi fejtvényeket és jó pihit!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: Dino 2025.07.01. 15:47
jawsika
#894 jawsika [4149]
Jó pihit mindenkinek!

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

zsola0806
#893 zsola0806 [4]
Köszi a munkátokat! Jó pihit!

O7

Válasz erre

Előzmény: Dino 2025.07.01. 15:47
Dino
#892 Dino [6086]
Köszi az érdeklődést: kis pihenőt tartunk, szeptembertől folytatjuk majd.

Válasz erre

Előzmény: zsola0806 2025.07.01. 14:15
zsola0806
#891 zsola0806 [4]
Ugye nem hagyjátok abba?!

O7

Válasz erre

Aribeth
#890 Aribeth [2767]
A mai nekem is megvolt csont nélkül, meg akkor már megnéztem subject17 júniusi találatát is, és az is, pedig nem játszottam vele. Unalmasak és repetitívek vagy sem, jóban vagyok az adott gyártó műveivel.

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat