28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Milyen winchestert vegyek?!Sűrgős!!!

Eric
#81 Eric [20761]
Ha csak 1 éve garit adnak rá akkor az azt jelenti, hogy szar?
Hmmm... akor mi a helyzet a Seagate-ekkel?

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Előzmény: Tigge 2003.07.16. 23:15
Tigge
#80 Tigge [1456]
"Mivel én is hittem az IBM-ben,vettem egyet másfél éve!
60-as volt,szép volt,jó volt,csak még particionálás közben meghalt!Kicserélték.Ugyanolyanra.Fél évig bírta,és az is meghalt!Na,nekem itt lett elegem az IBM-ből!,,

így van, az volt az IBM-nek a nyomorék korszaka, de pontosítok:

az IBM a 120GXP-től ett megint abszollút TOP-on.
a IBM Desktar 180GXP pl már folyadékcsapágyas, vagy sikló? Nem ugrik hirtelen be.


"Az Diamondmax9-es vinyokkal sem volt soha senkinek rossz tapasztalata!,,

Neked igen, de sokembernek nem ez a véleménye, hamar túlmelegednek, én pl. 2-őt láttam, amit egyik 2 hetesen tiszta bad sector lett, a másik meg egyszerűen nem pörgött fel, és 3 boltban is azt mondták nekem, inőség terén a Maxtor nem hőskorát éli.

A legtöbb bolt szerintem a Seagate Barracuda vinyók a legjobbak, és majdnem a legjobb, de leggyorsabb pedig az IBM (Hitachi).

Egy hülye kérdés:

"Ha OEM (tehát zacsis) kiszerelésben veszel vinyót,akkor arra általában 1 év garit adnak a boltok!Legalábbis nekem minden vinyómra csak egy év gari volt (IBM,WD,Qvantum,Maxtor)!
Dobozos vinyót vett már valaki kishazánkban?Én még nemnagyon láttam!
,,

Átvágtak a boltokban, ha jól tudom kb. 1 éve a Seagate és MAxtor 1 év garit add a cuccaira, de előtte mindig 3 év volt gyárilag.

Az IBM (Hitachi) ma is 3 évet add.

Dobozst még én sem vettem, de nekem mindenből OEM kell szinte, a mai világban, Magyarországon kinek kell a plussz cd ilyesmi.

Egy gyűrű mindegyik felett, egy hardver mindegyiken felül! ASUS ...." Vesszen az Abit!"

Előzmény: Sufa 2003.07.16. 22:42
Blade Runner
#79 Blade Runner [3128]
Ez volt az a híres deathstart. A 60 Gigás. Azóta a többi nagyon jó, az enyém egy éves, 80 Gigás és csont nélkül (melegedés nékül) megy amióta megvettem.

Blade

Előzmény: Sufa 2003.07.16. 22:42
Sufa
#78 Sufa [1491]
Mivel én is hittem az IBM-ben,vettem egyet másfél éve!
60-as volt,szép volt,jó volt,csak még particionálás közben meghalt!Kicserélték.Ugyanolyanra.Fél évig bírta,és az is meghalt!Na,nekem itt lett elegem az IBM-ből!

A Maxtor,mióta megvette a qvantumot szvsz nagyon jó,megbízható és csendes vinyókat gyárt!Nekem van 2 D740X+a másik gépben még1.40,60,80 szoval majdnem megvan az egyész széria,egy évesek,lanról-lanra járnak,semmi bajuk!Mondjuk A D740X lett volna a qvantum következő vinyócsaládja!

Az Diamondmax9-es vinyokkal sem volt soha senkinek rossz tapasztalata!

Apropo garancia:

Egy hülye kérdés:

Ha OEM (tehát zacsis) kiszerelésben veszel vinyót,akkor arra általában 1 év garit adnak a boltok!Legalábbis nekem minden vinyómra csak egy év gari volt (IBM,WD,Qvantum,Maxtor)!
Dobozos vinyót vett már valaki kishazánkban?Én még nemnagyon láttam!

Előzmény: Tigge 2003.07.16. 18:06
CybearBoy
#77 CybearBoy [3123]
Vinyóból sosem lehet elég nagyot venni.
Előzmény: okoska3000 2003.07.16. 16:57
Daedalus
#76 Daedalus [2284]
Én elosszor Maxtort vettem - 3 év után már nagyon hangos volt, most csakis S. Barracudákat veszek és ajánlok mindenkinek. (eloszor egy 40 GB, majd 80-as S.Barracudát vettem)

Ami igazán jellemzi azon kívul hogy rohatdul megbízható hogy K csondes.

"?"

Előzmény: okoska3000 2003.07.16. 16:57
Tigge
#75 Tigge [1456]
Ok, akkor mondom így:

a többi winchester gyártóhoz képest lényegesen gyengébb minőségű a Maxtor.

De ha nekem hiszel, akkor maqgyarázd meg, miért lett 1 év a garancia ideje?

Egy gyűrű mindegyik felett, egy hardver mindegyiken felül! ASUS ...." Vesszen az Abit!"

Előzmény: Eric 2003.07.16. 16:56
okoska3000
#74 okoska3000 [12750]
persze remélem a közeljövőben nem kell semmiféle garanciális, vagy bármilyen vinyócserével foglalkozni, bizodalmat helyeztem a Maxtorba, remélem meghálálja...
Előzmény: okoska3000 2003.07.16. 16:57
okoska3000
#73 okoska3000 [12750]
eredetileg 40 Gb-os winyó elég lett volna, de nem volt nekik...

ha már 80-asat vettem, gondoltam kipróbálom ezt a 8 Mb caches csodát, igazából ez volt, remélem azért bírja, mondjuk maxtort se nagyon akartam venni, dehát most így alakult... meglássuk mi lesz vele... amúgy a sebességével semmi gond...

amúgy Seagate-t et akartam elsőnek venni, de nem volt nekik semmilyen, ha betrotyál a Maxtor, akkor biztos Seagate lesz a következő vinyóm, van egy kis 4.3 Gb-os Seagatem, azt már 5x megfogtam és két kézzel lendületből az asztalhoz csaptam és semmi baja!!!! a mai napíg hibátlanul működik
Előzmény: Tigge 2003.07.16. 16:43
Eric
#72 Eric [20761]
Én cca. 3/4 éve vettem egyet, meg 2 hónapja mégegyet.
Mindkettő csont ugyanaz: Maxtor DiamonMax Plus9 7200rpm 80G.
Sajnos csak 2MB cache van bennük, de nekem elég ez is.

Azért vettem a másodikat is meg mert jó.

De ezek szerint lehet, hogy az, amit először vettem már a végét járja?(ui. már csak 1/4 év van vissza az általad adott 1 évből)

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Előzmény: Tigge 2003.07.16. 16:43
Tigge
#71 Tigge [1456]
okoska3000:

Gratula az új konfigodhoz!


egyébként, sajnálom, hogy nem IBM-et vettél ez alapból gyorsabb, mint a 8Mb-os Maxtor.

De nem is ez a lényeg, mindenki beszél mindent, csak egyet nem mond senki meg nyíltan:

Egyedül a Hitachi (IBM) add még ma is a Samsungon kívűl 3 év garanciát a winchestereire, és neki vannak a leggyorsabbak is.
régen volt 1 rossz széria, de az elmúlt.

Samsung jó lenne, csak lassú.


Szerintetek, mié csökentette a Maxtor 3-ról 1 évre a garancia időtartamát?
ilyen dolog után dehogy vennék én Maxtort, akkor igen, ha mondjuk 3-ról 5 évre növelte volna!

No, de ezek után még valaki Maxtort vesz?

A Seagate Barrcuda sorozat szerintem egészen jó.

Egyszerű, növekvő igények, mennek le az árak, emiatt gyengébb alkatrész kell bele.

No de aki most vett Maxtor 7200-at annak én nem adok 1 évet sem.


Egy gyűrű mindegyik felett, egy hardver mindegyiken felül! ASUS ...." Vesszen az Abit!"

Előzmény: okoska3000 2003.07.16. 10:32
okoska3000
#70 okoska3000 [12750]
szal megvettem azt a 8M caches Maxtor 80 Gb-os vinyót, most nem tudom, hogy csak a rendszer miatt, vagy a vinyó is számít, de baromi gyorsan felinstallál egy gamát, amúgy semmi gond vele, igazából úgy lehetett volna kipróbálni, hogy gyorsabb e, ha ugyanabba a gépbe tettem volna bele és úgy megnézni, de mindegy...

szal okésnak tűnik, se bad sector, se leállás, minden okés vele... meglássuk meddíg bírja a strapát...
Előzmény: CybearBoy 2003.06.25. 23:00
CybearBoy
#69 CybearBoy [3123]
Tényleg nem sokkal több a 8 mega cache, biztos megéri, legalább mondhatod, neked is ilyen van. De van Maxtor winyóm is, az is király, olyat is vehetsz.
Tombi
#68 Tombi [980]
Nettoba néztem Maxtor 80-ast ott tényleg 4...

Minden tiszteletem a mentősöké...ök minden nap áldozatot hoznak

Előzmény: okoska3000 2003.06.25. 15:43
okoska3000
#67 okoska3000 [12750]
Okés, megdumáltatok... Akkor 8 MB cachest veszek...
Urkaty
#66 Urkaty [48]
Vegyel eggy 80-as 7200-es Western Digitalt,vagy Maxtort.Szerintem Seagetet nem erdemes!

RR1

Eric
#65 Eric [20761]
34-ért már 120-ast kapsz Seagate-ből 8MB cache-el.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Előzmény: okoska3000 2003.06.25. 15:43
kEnAcE
#64 kEnAcE [9563]
Pedig a 8MB kess az sokat számít, mindenképpen olyat érdemes venni!

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Eric
#63 Eric [20761]
Maxtorból csak 6ezer párszáz a különbség.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Előzmény: okoska3000 2003.06.25. 15:43
okoska3000
#62 okoska3000 [12750]
Én nem úgy látom...

Merevlemez 80GB Seagate /7200rpm,ATA100/ 19.115 Ft
Merevlemez 80GB Seagate /8MB,7200rpm,ATA 100/ 32.490 Ft

Van azért árkülönbség
Előzmény: Tombi 2003.06.25. 15:15
Tombi
#61 Tombi [980]
Hát 4e több minden 8megás vinyo sztem ennyit megér !

Minden tiszteletem a mentősöké...ök minden nap áldozatot hoznak

Előzmény: okoska3000 2003.06.25. 14:28
okoska3000
#60 okoska3000 [12750]
Kösz a válaszokat, úgy látszik mindenki mást preferál...

Igazából az érdekelne, hogy ezek a 8 MB caches vinyók megérik e dupla pénzt, szal ez valami design, vagy ténylegesen is van valami gyorsulás, azaz játékok közben lehet e hatása, gyorsabb betöltés, ilyenek, tud e erről valaki valamit?
Sufa
#59 Sufa [1491]
Vegyel egy 80-as Maxtort,8 Mb cache 7200 rpm!

Nem fogsz csalódni benne szerintem!
Előzmény: okoska3000 2003.06.25. 13:06
zotyi
#58 zotyi [94]
Én kb két hónapja vettem egy seageat barracuda 80 GB 7200-t Eddig nagyon szépen muzsikál, azt mondta akinél vettem, hogy azért meri ajánlani mert már valami új folyadékcsapágyas rendszer vagy mi a fene van benne. Nem nagyon értek hozzá, de eddig nem nagyon volt vele gondom, az IBMnél tényleg volt egy-két hibás széria, de szerintem száz százalékos recept nincs, bármi befuccsolhat. Ha teheted esetleg vegyél olyat amin három év gari van többe kerül de szerintem megéri.
CybearBoy
#57 CybearBoy [3123]
Én nemrég vettem egy 120 GB-os WD winyót 8 MB cache-sel. Szerintem király, nem hangos, szépen dolgozik. Melegedni azért melegszik egy picit, bár a házban a winyóhelyek alján van, szóval rögtön alatta van egy lemez, igaz van rajta pár lyuk, de azért gondolom ez így nem kellemes... A lényeg, hogy meg vagyok vele elégedve.
Előzmény: okoska3000 2003.06.25. 13:06
okoska3000
#56 okoska3000 [12750]
Mondjátok má meg nekem a frankót, mert megint szarakszik a vinyóm, milyet vegyek, ennyit még sohasem hezitáltam...

A méret nem lényeg, gyors legyen és ne melegedjen nagyon... Vannak ezek a 8Mb-os cachesek, azok látványosan gyorsak, vagy mire jók?

Az a baj, hogy 40 GB-osban nincs olyan...

Mindegy 80GB-os jó, érdemes e ez a 8 Mb-os cache-est venni, vagy 40GB-osban melyik a jobb? IBM, Seagate, WD, Maxtor?
psn
#55 psn [466]
A WD800JB a legdurvább vinyó amivel eddig találkoztam!!!
8 mega puffer van benne; a PCMarkban 1700-2300 (!!!) között teljesítget!
Van még egy 10-es Maxtor rack-ben, annak sincs semmi baja, hacsak az nem, hogy ha kikapcs után gyorsan veszem ki, felidézhetem régi ETA porszívónk hangját leállítás után...
Az útsó pedig egy 1,25-ös Sziget. Több, mint 6 (!!!) éves és nincs rajta rossz szektor!
Na ennyi. Sziasztok.

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

Előzmény: Maul 2003.06.18. 18:13
Maul
#54 Maul [13]
Nekem most egy 80GB-os Western Digital vinyóm van. Egy éves, semmi gondom nem volt vele, halk, gyors,stb. Az előző 40GB-os Maxtorom ennél kicsit hangosabb volt, mikor seekelt, de az is gyors volt. Szal meg vagyok elégedve vele. Csak mivel kinőttem a 80-asom - emlékét szívemben megőrizve - helyette 2 hét múlva ugyancsak WD fog jönni, méghozzá 2db 120GB-os.
nevemsenki
#53 nevemsenki [431]
Ha megengedsz egy megjegyzést: inkább vegyél nagyobbat, hisz árban minimális az eltérés, manapság meg 40 Gbájt már semmi. Nekem most 1 80 Gbájtos Maxtor DiamondMax+9-es van: (ATA133, 7200 RPM) csendes, semmi gond nincs vele.
80 GB Maxtor 7200 Diamond Max Plus 9 16.000.- + ÁFA
80 GB Seagate 7200 BARRACUDA IV 16.200,- + ÁFA
a ready-nél
Előzmény: Gliss* 2003.06.18. 13:03
Eric
#52 Eric [20761]
Sokan mondják, hogy a Maxtorok ilyenek meg olyanok..
Nekem pl. eddig 4db volt(van), de egyikkel sem volt semmi gond.
Az tény, hogy a 7200-asok jobban melegednek, ezért ha rack-be rakja valaki, akkor mindenképpen célszerű hűteni. Én pl. a rack fiókjának a tetejét is levettem ilyen nyári melegben.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

okoska3000
#51 okoska3000 [12750]
Az a baj, hogy manapság mindegyikből kifoghatsz selejtest, szal lehet Maxtor, lehet IBM, lehet akármi, azt vagy jó vagy nem...

Mindegyikről lehet rosszat hallani, hogy eleve bad szektoros volt, vagy pár hónap múlva elfüstölt, ez az én bajom is...

Mondjuk én inkább IBM-el fogok próbálkozni, mint Maxtorral, e kettő jöhet szóba, majd meglássuk...
Előzmény: Gliss* 2003.06.18. 13:03
Gliss*
#50 Gliss* [8]
Fiuk, szeretnek venni egy 7200 -as maxtor vinyot, de azt hallottam, hiogy hibvas a szeria a mostani, ez igaz?Ja es egyebvkent 40GB -so a vinyo

vl4

NF
#49 NF [877]
segagate a király de nekem bejött a 120 gigás maxtor is
StItCh
#48 StItCh [934]
Sokat számit egy winchesternél a cache méret?

Most láttam, hogy a WD 80-as vinyójának 8 megás a cache-e, a hasonló 7200 maxtoré pedig csak 2 megás...

"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."

Sirmelon
#47 Sirmelon [9786]
De.
Maxtort, 80-asat.
Annyira egyébként nem hiányzik, van itthon még 3.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Előzmény: vally 2002.09.02. 06:06
vally
#46 vally [9774]
Fölös. De vadd ha akarod. Én egy 60 gigás Maxtort használok, és holnap veszek egy 40-es Szígétet.Ja, és van egy 10-es WD-m is.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Előzmény: loud 2002.09.03. 19:39
mgf
#45 mgf [542]
Akkor az minden bizonnyal egy Seagate.

mgf
Előzmény: vally 2002.09.03. 19:32
loud
#44 loud [607]
Az jó. Lehet hogy veszek egyet. Neked milyen van vally?

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Előzmény: vally 2002.09.03. 19:32
vally
#43 vally [9774]
Havernak van 20Gigás. Rohadt gyors!
És 15000-ren megy.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Előzmény: Deathman 2002.09.02. 19:41
Deathman
#42 Deathman [63]
De jó, hogy nekem nincs ezzel gond. Én meg vagyok elégedve a 80GB 7200 rpm Maxtor vinyómmal. A SCSI vinyók jók vagy nem? Azt tudom hogy qurva drágák, meg azt is láttam, hogy 10000-en pörögnek. Van v.kinek SCSI vinyója?

Anettka te.... büdös görény...-->Roxy

okoska3000
#41 okoska3000 [12750]
Ja, állítólag most így sorban szarnak be az IBM vinyók, egy ismerősöm cégénel csak IBM vinyók vannak és 3-4 hónap után sorban kezdenek nem elindulgatni...

Pedíg állítólag jók...

Hm...

Manapság má semmiben nem lehet biztos az ember...
Előzmény: Sirmelon 2002.09.01. 14:55
vally
#40 vally [9774]
ám nem hagyom magam a minőségtől /Maxtor, AMD/ eltántoritani!
---
És inkább nem veszel vinyót?

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Előzmény: Sirmelon 2002.09.01. 14:55
Sirmelon
#39 Sirmelon [9786]
Én is, én is!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Előzmény: VOid- 2002.09.01. 14:57
VOid-
#38 VOid- [1778]
Egytértek Sirmelonnal
Sirmelon
#37 Sirmelon [9786]
Nem hát.
A boltban is próbáltak rábeszélni az IBM-re /nyilván a kutyának se kell/, ám nem hagyom magam a minőségtől /Maxtor, AMD/ eltántoritani!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Előzmény: vally 2002.09.01. 13:36
vally
#36 vally [9774]
Csak azt neeeeee!

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Előzmény: Deathman 2002.09.01. 13:27
Deathman
#35 Deathman [63]
Vagy vegyél inkább IBM-et.

Anettka te.... büdös görény...-->Roxy

Előzmény: Sirmelon 2002.09.01. 12:42
vally
#34 vally [9774]
Akkor vegyél egyel kissebbet, vagy nagyobbat.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Előzmény: Sirmelon 2002.09.01. 12:42
Sirmelon
#33 Sirmelon [9786]
Nos, ugy nézem állandósult a Maxtor 80G 7200 hiánycikk volta.
Nem tudok szerezni ilyet.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Sirmelon
#32 Sirmelon [9786]
Oops, hogy ez nem jutott eszembe!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Előzmény: vally 2002.08.25. 13:14

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat