,,Happiness is only real when shared."
Fórum » Egyéb számítástechnikai témák
Don-kanyar Emlékjáték
Tényleg nem tünik nagyon jónak, szerintem valami városi ütközet kellene.
Közben leírnám tapasztalataim a páncélosütközettel. Létrehoztam kísérleti célból egy kívánalmaknak megfelelő terepet, kizárólag harckocsizó csapatokkal. Hozzávetőleg 30-40 jármű orosz (T-34-estől IS-3-ig minden), kb. 20 jármű (~5 vegyes harccsoport) német (Panthertól felfelé Sturmtigerig minden) oldalon, cél egy ropppppant fontos vasúti kereszteződés bevétele, amelyen a háború eldől, heh. A következő megállapításokra jutottam:
- Ha a pálya kicsi, a páncélosok pedig kellő létszámúak, takiktika úgyszólvan "nincs", hanem perceken keresztül sima tűzváltás zajlik, ahol mindkét oldalon hullanak, mint a legyek, tökmindegy, milyen fedezékek, terepelemek vannak. Mozgás minimális. A lényeg, hogy az elején az ember kilő mindent, ha tud, aztán meg elmegy a pálya végéig számottevő további ellenállás nélkül.
- Ha a pálya megfelelően nagy (becslésem szerint minimum Don-kanyar méretű, de inkább nagyobb a ~3-szor annyi jármű miatt), a játékot úgy körülbelül 50-60 percesre becsülöm, tehát kétszer addig húzódna, mint a Don-kanyar, ha háromperces körváltásokkal játszanánk.
- A brutális egységméret miatt iszonyatosan szívnék a dolog "móka-jellegéhez mérten" a nyilvántartásokkal és jelentésekkel.
- Attól tartok, hogy ilyen szöveg-alapú játék esetében a harckocsiütközet lekorlátozódna a "Menj oda, közben lőj ki mindent"-parancsra. Így belegondolva, ezt már akár single-ben is meg lehet tenni.
- Mivel sok kapcsolatunk nincs a pályával, elsősorban történelmi motivációm nem sok akad hozzá.
Tehát amennyire jó ötletnek tűnt elsőre a harckocsi-mászatás, másodjára be kellett látnom, hogy nem biztos, hogy az a legjobb ötlet így, a Dome-on játszva ez. De LM-nek azért meg kell jegyeznem, hogy a Királytigrisről Zámolyban sem kell lemondania a jelek szerint.
- Ha a pálya kicsi, a páncélosok pedig kellő létszámúak, takiktika úgyszólvan "nincs", hanem perceken keresztül sima tűzváltás zajlik, ahol mindkét oldalon hullanak, mint a legyek, tökmindegy, milyen fedezékek, terepelemek vannak. Mozgás minimális. A lényeg, hogy az elején az ember kilő mindent, ha tud, aztán meg elmegy a pálya végéig számottevő további ellenállás nélkül.
- Ha a pálya megfelelően nagy (becslésem szerint minimum Don-kanyar méretű, de inkább nagyobb a ~3-szor annyi jármű miatt), a játékot úgy körülbelül 50-60 percesre becsülöm, tehát kétszer addig húzódna, mint a Don-kanyar, ha háromperces körváltásokkal játszanánk.
- A brutális egységméret miatt iszonyatosan szívnék a dolog "móka-jellegéhez mérten" a nyilvántartásokkal és jelentésekkel.
- Attól tartok, hogy ilyen szöveg-alapú játék esetében a harckocsiütközet lekorlátozódna a "Menj oda, közben lőj ki mindent"-parancsra. Így belegondolva, ezt már akár single-ben is meg lehet tenni.
- Mivel sok kapcsolatunk nincs a pályával, elsősorban történelmi motivációm nem sok akad hozzá.
Tehát amennyire jó ötletnek tűnt elsőre a harckocsi-mászatás, másodjára be kellett látnom, hogy nem biztos, hogy az a legjobb ötlet így, a Dome-on játszva ez. De LM-nek azért meg kell jegyeznem, hogy a Királytigrisről Zámolyban sem kell lemondania a jelek szerint.

Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]