A GTX680 meg önmagában kb. 140 ezer forint, nem semmi. Éppen ma gondolkodtam el rajta, hogy jövőre már nem lehet tovább húzni egy alapos PC fejlesztést nekem sem, ami ráadásul így már nem is lesz olcsó. Az a helyzet, hogy a konzol egy kicsit elkényelmesített ezen a téren. A Far Cry 3 még egészen jól fut némi kompromisszummal, viszont talán éppen a Crysis 3 lesz az ami végleg ráébreszt majd a kegyetlen valóságra. De a jövőre bemutatkozó új generációs konzolok mindenképpen, ami szerintem PC-s fronton is véget vet majd az évek óta tapasztalható stagnálásnak. Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Crysis 3 gépigény [hozzászólások]
Bárcsak egy GTX580 lenne a gépem leggyengébb láncszeme.
A GTX680 meg önmagában kb. 140 ezer forint, nem semmi. Éppen ma gondolkodtam el rajta, hogy jövőre már nem lehet tovább húzni egy alapos PC fejlesztést nekem sem, ami ráadásul így már nem is lesz olcsó. Az a helyzet, hogy a konzol egy kicsit elkényelmesített ezen a téren. A Far Cry 3 még egészen jól fut némi kompromisszummal, viszont talán éppen a Crysis 3 lesz az ami végleg ráébreszt majd a kegyetlen valóságra. De a jövőre bemutatkozó új generációs konzolok mindenképpen, ami szerintem PC-s fronton is véget vet majd az évek óta tapasztalható stagnálásnak.
A GTX680 meg önmagában kb. 140 ezer forint, nem semmi. Éppen ma gondolkodtam el rajta, hogy jövőre már nem lehet tovább húzni egy alapos PC fejlesztést nekem sem, ami ráadásul így már nem is lesz olcsó. Az a helyzet, hogy a konzol egy kicsit elkényelmesített ezen a téren. A Far Cry 3 még egészen jól fut némi kompromisszummal, viszont talán éppen a Crysis 3 lesz az ami végleg ráébreszt majd a kegyetlen valóságra. De a jövőre bemutatkozó új generációs konzolok mindenképpen, ami szerintem PC-s fronton is véget vet majd az évek óta tapasztalható stagnálásnak. Nekem a videokártyán kívül abszolút rendben van a konfigurációm, és igazából a VGA sem okozott eddig gondot, de azért már lassan 2 éves lesz. A második generációs i7-es processzor teljesen megfelelő, és a 16Gb DDRIII is rendben van. A GeForce 580-as ma is nagyon szépen teljesít, de be kell lássam, momentán ez a leggyengébb láncszem a gépemben, és lassan el fog jönni az az idő, amikor már bizony kompromisszumot kell kötnöm miatta a teljesítmény javára. (Szerk: ilyenkor rendszerint a konzol portokat helyezem előtérbe.) Azt hiszem a következő nagyobb beruházásom, majd valamikor jövőre, egy új grafikus kártya lesz, de még nem tudom mikor. Kellene hozzá ugyebár némi pénzmag is, és most a Wii U elvitte, ami volt (egy jó időre). Lehet az is, hogy megvárom az új szériát, és valami 7-es Nvidia lesz
...
Amúgy azt hittem Neked egy 3Gb-os 580-asod volt eddig, meg is lepődtem, mikor írtad, hogy cserélted egy 680-asra
.
...
Amúgy azt hittem Neked egy 3Gb-os 580-asod volt eddig, meg is lepődtem, mikor írtad, hogy cserélted egy 680-asra
."....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/
Én ma ruháztam be egy 680 GTX-be, régi VGA-s vágyat kielégítvén. Egyfelől a Far Cry 3 Ultra beállításai mellett produkált 20 fps sarkalt rá, de azóta picit komolyabban megnéztem a dolgokat, és arra a következtetésre jutottam, hogy a FC3 a 2-höz képest bizony grafikailag sok tekintetben visszalépés! Még ultrán is hiányolok néhány nem túl erőforrás igényes, ám annál látványosabb DX11 effektet, ami a 2-ben simán benne volt, itt viszont nyoma sincs. De ami még érdekesebb, hogy a FC3 ULTRA grafikája látványban nagyjából semmiben sem különbözik a VERY HIGH vagy HIGH beállításoktól, de tényleg. Hogy a minden beállítások mellett tapasztalható OCSMÁNY textúrákról ne is tegyek említést.
Ehhez képest nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog produkálni az új VGA, az eddigi Radeon 5850-hez képest, plusz mit fog mutatni majd a Crysis 3-nál!
A mostani konfigom az új VGA-val pont az itteni maximumot jelenti, szóval érdekel, hogy nekik ez a maximum ajánlás hány fps-ben realizálódik majd!
Ehhez képest nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog produkálni az új VGA, az eddigi Radeon 5850-hez képest, plusz mit fog mutatni majd a Crysis 3-nál!
A mostani konfigom az új VGA-val pont az itteni maximumot jelenti, szóval érdekel, hogy nekik ez a maximum ajánlás hány fps-ben realizálódik majd!
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Grand Theft Auto VI – a jó és a rossz hír
- 2. Vissza a régi szép időkhöz? Egy magyar indie stúdió 4X űrstratégián dolgozik Legacy of Sol címmel
- 3. Marvel Tōkon: Fighting Souls teszt
- 4. Captain Price a Call of Duty: Modern Warfare 4 egyszemélyes kampányából sem fog hiányozni
- 5. Felpörögtek az események a Ubisoftnál Ghost Recon-fronton, a Future Soldiert most például ingyen húzhatod be!
Legfrissebb fórumtémák
- 15:52
- Helyzetjelentés Extra [3396]
- 12:21
- Még egy utolsó ingyenes frissítést kapott a BALL x PIT roguelite falbontó [hozzászólások] [1]
- 07:48
- Szét*** az ideg [5564]
- 00:28
- Vissza a régi szép időkhöz? Egy magyar indie stúdió 4X űrstratégián dolgozik Legacy of Sol címmel [hozzászólások] [10]
- 16:41
- Corsair Cove teszt – Yo-ho-ho, kalóznak lenni jó-jó-jó! [hozzászólások] [4]
- 11:34
- Helyzetjelentés [157647]
- 17:41
- Ki mivel játszik mostanában? [8261]
- 09:22
- Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld! [1618]
- 09:24
- 2 éves vagyok itt a Domeon.HIP-HOP HURÁÁ!!!!!! [272]
- 08:55
- Játékhírek a szerkesztők figyelmébe [1524]
