28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Fejlesztés alatt az Arma Tactics [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

Lacko
Lacko [11558]
Hát igen FSW... elképesztően jó volt. Én későn ismertem meg: akkor már lejárt játék volt és piszok olcsón árulták (pár nappal az után, hogy megvettem, ráadásul free lett ) De nagyon magával ragadó volt. Nagyon jó lenne valami hasonló.

Amire pedig fentebb utaltam, az a Frontline Tactics: steam
Ingyenes (PC-re is, bár én csak iPad-en próbáltam). A képek alapján ideálisnak tűnt (különösen iPadre), de 1-2 óra után kiderült, hogy csak pénznyelő. Amikor a harmadik iszonyú könnyűnek jelölt pályát sem tudtam megcsinálni, mert az én két emberemnél egy-egy pisztoly van (védőfelszerelés semmi) és vérpisálással kinyírom, az AK-val felszerelt, kevlárral védett arabok 90%-át, akkor még mindig ott van 4 füstös, az én életerőmből már csak 1% és persze kinyírnak. Nyilván az ember ilyenkor ideges lesz és vesz 2 dolcsiért (ami nem nagy pénz) eggyel jobb fegyvert (mert persze a tényleg jó fegyver sokkal drágább). De engem ez a gazdasági modell akaszt ki. Mert vannak hasonló játékok (ezek csak iPadre: Zen, RAD soldiers) amik szintén így működnek, de ingyen is játszható, max nehezebb, de nem lehetetlen(!).

Külön röhelyes, hogy tegnap egy olyan játékkal játszottam, ami kicsit parodizálj ezt a modell-t: amikor elkapsz egy gonosz rablót, akkor azzal védekezik, hogy kellett a pénz in-app puchase-re.. de közben meg ebben a játékban is venned kell minden szart, mert különben nem tudsz túllépni egy demó szintű játékidőről. (de legalább ebben is lehetett játszani ingyen valamennyit)

Konrád: ez azért éri meg a cégeknek, mert amúgy fizetsz 5000-et (mobil játéknál max 1000-et) egy játékért. De ha minden szir-szart megveszel a játék során 1-1 dollárért, akkor összességében sokkal több pénzt fizetsz nekik, mint 1000 vagy 5000Ft.
Pl ha egy ilyen FSW szerű játékban, már egy órája szívsz és már csak egy embered él és már csak egy ellenfél van, de a te katonád élete lefogyva, egyetlen lövés is halálos, akkor odanyomsz, hogy 1$-ért tolják fel fullra az életét, hogy befejezhesd ezt a pályát. És ilyenekből folyamatosan jön a pénz.

Vissza

Fórumszabályzat